fit.pl mobile logo

Zasady zdrowego żywienia - czy pamiętasz o wszystkich?

Każdego dnia musimy pamiętać o wielu rzeczach, bez których nie moglibyśmy funkcjonować. Są takie, które wchodzą w nawyk, o innych musimy sobie stale przypominać. Punktem wyjścia może być piramida Maslowa, która pokazuje, jakich czynników najbardziej potrzebujemy pod względem fizycznym, a jakie możemy realizować, gdy już spełnimy te podstawowe. Jednym z nich jest odżywianie. Jednak rodzajów realizowania tej życiowej potrzeby jest wiele. Warto zastanowić się czy zdrowe żywienie stało się naszym nawykiem czy wciąż musimy nad tym popracować. Jakie są podstawowe zasady zdrowego żywienia? Czy na pewno o wszystkich z nich pamiętasz?

Czym jest zdrowe odżywianie?

Myśląc o zasadach zdrowego odżywiania, można wyjść od pytania czym w ogóle jest zdrowe odżywianie. Zdecydowanie nie jest to modny zwrot, który nie ma merytorycznego odzwierciedlenia. Wręcz przeciwnie - zdrowe odżywianie powinno być podstawą naszego funkcjonowania tak jak np. sen. Dobrze że o zdrowym odżywianiu czy zdrowym stylu życia mówi się coraz więcej i w coraz większych kręgach. Pozwala to uświadamiać i docierać z przekazem, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze codzienne życie. Jakie są podstawowe zasady zdrowego żywienia i co zrobić, by weszły w nawyk?

Podstawowe zasady zdrowego żywienia

Zdrowe żywienie to przede wszystkim regularność posiłków, zmniejszenie porcji (o ile wcześniej były one większe niż zapotrzebowanie kaloryczne), nawadnianie i wybór dobrych produktów. W teorii brzmi to bardzo prosto, jednak praktyka pokazuje, że łatwo odejść od tych zasad, robiąc coraz więcej odstępstw od początkowych postanowień.

  • Należy pamiętać, żeby jeść w dosyć regularnych odstępach czasu (2-3 h) i zachowywać proporcje między posiłkami. Obiad będzie zdecydowanie większy i bardziej sycący niż np. drugie śniadanie.
  • W nawyk powinno nam wejść picie wody - przez cały dzień, małymi łykami. W ten sposób zaleca się wypijać ok. 2 litrów wody dziennie. Bez odpowiedniego nawodnienia organizm nie jest w stanie poprawnie funkcjonować.
  • Dobre produkty to znaczy świeże i nieprzetworzone. Jeżeli mamy taką możliwość, lepiej zrezygnować z mrożonek i jedzenia w proszku na rzecz świeżych produktów. Zdecydowanie odradza się także spożywanie fast foodów - zwłaszcza częściej niż sporadycznie.
  • Owoce i warzywa powinny na stałe gościć w codziennym jadłospisie. To one dostarczają potrzebnych organizmowi witamin i mikroelementów, które mają ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Jak zacząć zdrowo się odżywiać?

Cytując słowa znanej piosenki ,,najtrudniejszy pierwszy krok”. Takiego zdania można użyć również w kontekście zdrowego odżywiania w przypadku osób, które do tej pory miały niezalecane nawyki żywieniowe. Brak czasu na gotowanie, robienie zakupów czy wymyślanie przepisów blokuje wiele osób przed podjęciem próby wprowadzenia w życie zdrowych zasad. Inni rezygnują w trakcie. Co zrobić, żeby jeść zdrowo, smacznie i regularnie, nie mając czasu na gotowanie bądź nie umiejąc w smaczny i zdrowy sposób przygotowywać codziennych posiłków? Z ratunkiem przychodzą cateringi dietetyczne, które odpowiadają dokładnie na wszystkie te kwestie. Dzięki posiłkom dostarczanym prosto pod wskazany adres mamy pewność, że będziemy jeść regularnie i w takiej ilości, jaka jest dla nas wskazana. Co więcej, dobre i profesjonalne cateringi dietetyczne są gwarancją na świeże i jakościowe produkty, z których przygotowywane są posiłki. Dla osób, które nie mają możliwości przygotowywania dań jest to idealne rozwiązanie, które pozwoli na wyrobienie w sobie nawyków zdrowego odżywiania!

Więcej informacji o cateringu dietetycznym znaleźć można na maczfit.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl