fit.pl mobile logo

Bezpieczne dziecko w domu

Ciekawski maluch potrafi być nieprzewidywalny – niezabezpieczony kontakt, przyrządy kuchenne i śliska poręcz nie odstraszają małego odkrywcy a wręcz pobudzają jego wyobraźnię, jak bezpiecznie przygotować dom na inwazję pomysłowego malucha?  
safety-home2Zarówno kilkumiesięczny bobas, jak i roczny maluch potrafią być niezwykłymi odkrywcami, którzy każdy przedmiot potraktują jako dobrą zabawkę.

Warto  zatem odpowiednio zabezpieczyć dom przed ciekawskim, raczkującym lub stawiającym pierwsze kroki, dzieckiem, które pod Twoją nieuwagą może łatwo narazić się na nieprzyjemne konsekwencje swojej nieograniczonej wyobraźni.

1. Kuchnia

W kuchni najniebezpieczniejszym miejscem jest płyta grzewcza i pokrętła kuchenki, dlatego warto zabezpieczyć je specjalnymi osłonami, które zabezpieczą ją przed ciekawskimi paluszkami malucha.

Szuflady, szafki oraz wszelkie urządzenia elektryczne, jak czajnik bezprzewodowy, mikser, czy ekspres do kawy to przedmioty, które najbardziej działają na wyobraźnię dziecka, warto przełożyć je w miejsca, gdzie maluch nie sięgnie.

Zabezpiecz szafki. Dzieciaki uwielbiają otwierać drzwi szafek oraz odsuwać szufladki. Oczywiście po takiej zabawie o stłuczone palce i siniaki nie trudno. Na rynku pojawiły się już meble, które wyposażone są w system wolniejszego zamykania, ułatwiające delikatne  zamykanie . Warto jednak na jakiś czas przeznaczyć choć jedną szafkę lub szufladkę, w której dziecko będzie mogło znaleźć swoje ulubione zabawki i przedmioty. Takie rozwiązanie pozwala ograniczyć dziecięce „myszkowanie”.

Staraj się nie zostawiać na wierzchu leków, środków czystości, sztućców oraz pojemników z gorącymi płynami. Unikniesz niebezpiecznych wypadków, poparzeń i połknięcia przez dziecko tabletek lub kropel detergentów.

[-------]

2. Przedpokój

safety home(1)W przedpokoju, zwłaszcza gdy wyłożony jest płytkami, przydadzą się: dywaniki, taśmy antypoślizgowe, zaślepki na kontakt, zabezpieczenia szafek oraz klamek drzwi.

3. Łazienka

I tu czai się sporo niebezpieczeństw, dlatego schowaj przed dzieckiem wszelkie detergenty do wc, dezodoranty, płyny do płukania ust, pastę do zębów i inne kosmetyki, które nie tylko uruchomią wyobraźnię dziecka, ale także zachęcą go do próbowania różnych kolorowych płynów w butelkach.

Na płytki podłogowe oraz dno wanny naklej matę antypoślizgową, przełóż w niedostępne miejsce kosz na śmieci, dzieci są naprawdę ciekawskie i lubią zaglądać do kosza! Pamiętaj o wyłączaniu lub zabezpieczeniu pralki oraz innych urządzeń elektrycznych, zanim wyjdziesz z łazienki. Pomyśl o zabezpieczeniu deski wc, dzieci lubią wykorzystywać muszą do zabawy.

3.Salon

Dzieci dość często bawią się w salonie, dlatego warto to miejsce dostosować do wyobraźni i potrzeb dziecka. Blat stołu powinien być zabezpieczony odpowiednimi listwami i nakładkami. Warto przenieść wyżej wszelkie przedmioty – lampki, wazony z kwiatami, czy dekoracje - wszystko co znajdzie się w zasięgu dłoni dziecka może znaleźć się na podłodze. Przynajmniej na początku zrezygnuj z obrusa, gdy dziecko, skończy roczek łatwiej będzie go przekonać, by nie ściągać wszystkiego co jest na stole. Ukryj kable pod listwami oraz trujące kwiaty przenieś w bezpieczne miejsce lub podaruj je komuś, kto ma dorosłe dzieci.

www.dziecko.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl