fit.pl mobile logo

Ćwicz razem z dzieckiem

Domowe ćwiczenia nie muszą stać się ciężkim codziennym obowiązkiem. Można połączyć przyjemne z pożytecznym. Ćwiczenie z dzieckiem to wartościowe, wspólne spędzanie czasu. Rodzice, kierując treningiem, bawią się z maluchem, ale jednocześnie świadomie kontrolują pracę własnych mięśni. Korzyści odnosi oczywiście także dziecko - codzienna porcja ruchu ma wpływ na kształtowanie jego sylwetki, ale także wyrabianie nawyków ćwiczenia. Czym skorupka za młodu...

cwicz z dzieckiem 01

Mama i dziecko siadają naprzeciwko siebie (na odległość wyprostowanych rąk) w dużym rozkroku. Turlając po ziemi, podają sobie piłkę. Jednocześnie rozciągając mięśnie grzbietu, ramion i nóg.

cwicz z dzieckiem 02
Mama staje na ugiętych kolanach i chwyta dziecko na dłonie i nadgarstki. Maluch wspina się po nogach mamy, może wejść nawet na klatkę piersiową.

cwicz z dzieckiem 09
Mama leży na plecach, dziecko na brzuchu - na jej piszczelach. Oboje mają wyciągnięte palce. Mama unosi i opuszczcza łydki.

cwicz z dzieckiem 04
Dziecko opiera się swobodnie na piłce, aby ją zablokować w jednym miejscu. Mama opiera się na niej całymi stopami. Dłonie wzdłuż ciała. Mama unosi i opuszcza biodra w czasie ćwiczenia nie opuszczajàc ich na podłogę.

cwicz z dzieckiem 05
Ćwiczenie do wykonania raczej dla ojców. Dziecko układa się na plecach i obejmuje rodzica za szyję. Ten z kolei robi pompki. Jeśli ćwiczenie jest zbyt trudne, opuszczamy klatkę piersiową tylko w granicach własnych możliwości.

cwicz z dzieckiem 06
Mama i dziecko układają się na plecach i unoszą do góry wyprostowane nogi tak, aby stykać się pośladkami, udami i łydkami. Podają sobie ręce i spoglądają
na siebie raz z jednej, raz z drugiej strony nóg.

cwicz z dzieckiem 07
Mama i dziecko siadają naprzeciwko siebie w rozkroku. Dla utrzymania równowagi podpierają się rękami za plecami. Stopami podają sobie piłkę.


Mama siada w rozkroku z ugiętymi kolanami. Dziecko opiera się całym ciężarem ciała na jej rękach. Mama ugina się pod ciężarem pociechy, aż opadnie całkiem
na podłogę. Unosi się z powrotem, wypychając dziecko.

cwicz z dzieckiem 03
Dziecko leży na plecach rodzica. Mama w klęku podpartym prostuje w kolanie i opuszcza (nie dotykając kolanem do podłogi) nogę.

cwicz z dzieckiem 10
Układamy dziecko na piłce na brzuchu. Turlamy piłkę do przodu i to tyłu. Ciało
dziecka powinno być wyprostowane jak struna.

cwicz z dzieckiem 11
Mama i dziecko opierają całe stopy na piłce. Oboje unoszą i opuszczają biodra
podpierając tułów na łopatkach.

[-------]

Rady:

Radzi Aleksandra Zarębska - Warto ćwiczyć nawet z niemowlakiem, jak najszybciej po porodzie. Takie ćwiczenia polegają głównie na podnoszeniu i przytulaniu dziecka, jednak pomagają matce odzyskać formę po porodzie.
Starsze dziecko, w wieku przedszkolnym, wymaga aktywizacji poprzez ćwiczenia połączone umiejętnie z zabawą. Warto wymyślić opowieść, która zachęci dziecko do odpowiedniego poruszania się.
Trening z dzieckiem może skupić się głównie na ćwiczeniu dziecka lub matki. Moga tez skupiać się równo na obojgu uczestników. Ważne, aby delikatnie kontrolować sytuację. Taki trening nie może być tylko zabawą, ale choć trochę efektywnym ćwiczeniem.

Pamiętaj:
 • Odchudzaniu służy średnio intensywny, długotrwały ruch.
 • Trening musi być poprzedzony rozgrzewką, najlepiej stretchingiem. Rozciąganie jest także doskonałym sposobem na wyciszenie po treningu i zapobieganie bolesnym zakwasom.
 • Ćwiczenia wzmacniające uda i pośladki najbezpieczniej jest wykonywać w klęku podpartym na przedramionach.
 • Najlepiej wykonać ćwiczenia w trzech seriach po dowolnie dobraną liczbą powtórzeń. Między seriami należy zmienić pozycję ćwiczenia na 15 - 20 sekund.
 • Ruchy wykonujemy wolno.
 • Eliminujmy zbędne ruchy w odcinku szyjnym kręgosłupa, takie jak zadzieranie głowy w klęku, ciągnięcie głowy splecionymi dłońmi podczas ćwiczeń mięśni brzucha.
 • Ćwiczenia poprawiające sylwetkę to nie tylko codzienna gimnastyka, ale także wybrana, ulubiona forma ruchu. Może to byç jazda konna, windsurfing, jazda na rowerze, gra w siatkówkę, jogging.

Aleksandra Zarębska
Źródło: Dziennik BałtyckiPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl