Pod tym hasłem w Warszawie już od listopada rozpoczyna działalność Kraina Sportu.  Kraina Sportu będzie prowadziła zajęcia ruchowe dla dzieci w wieku 4-9 lat  
fit.pl
2010-10-12 00:00
Udostępnij
Baw się i ćwicz, by prostym być!
Zajęcia prowadzone przez dyplomowanych rehabilitantów będą obejmowały elementy gimnastyki korekcyjnej, zabaw i gier ruchowych, sportów zespołowych oraz aerobiku.

Twórcy pomysłu chcieliby, ażeby poprzez udział w zajęciach, poprzez uczestnictwo w grach, zabawach i gimnastyce motywować dzieci do większej aktywności fizycznej i do prowadzenia zdrowego stylu życia.

Przemyślany przez rehabilitantów program gimnastyczno-ruchowy zakłada wykorzystanie atrakcyjnego, zachęcającego do ćwiczeń sprzętu gimnastycznego.

Udział w zajęciach ma na celu zapobieganie coraz częstszym wśród dzieciaków wadom postawy oraz ma pozwolić na spalenie zbędnych kilogramów tym, którzy taki bagaż już w młodym wieku ze sobą noszą.

Program Krainy Sportu jest odpowiedzią na alarmujące statystyki według których już obecnie w Polsce w grupie wiekowej 9-18 lat, liczba dzieci dotkniętych nadwaga i otyłością, stanowi 20 proc, a około 90% dzieci ma wady postawy.

Zainteresowanych zapraszamy na stronę www.krainasportu.pl.

www.fit.pl