I Mistrzostw Świata Dzieci w Fitness

W Bratysławie rozegrane zostały I Mistrzostw Świata Dzieci w Fitness. Naszymi reprezentantkami opiekuje się trenerka kadry narodowej w fitness Violetta Pryłowska, którą wspomagają trenerzy klubowi: państwo Joanna i Grzegorz Kępa oraz w roli asystentek nasze dwie czołowe juniorki w fitness: Beata Przyborska i Justyna Jedlikowska
fit.pl
2010-07-12 00:00
Udostępnij
I Mistrzostw Świata Dzieci w Fitness
fitnessdzeici2

Na Mistrzostwa stawiły się reprezentacje 11 państw:

Słowacja - 18 zawodniczek
Polska - 12
Rosja - 11
Węgry - 10
Litwa - 8
Meksyk - 7
Serbia - 5
Ukraina - 4
Turcja - 4
Islandia - 1
Rumunia - 1

fitnessdzeici4Na scenie wystąpiło 81 dziewczynek, co jak na pierwsze Mistrzostwa jest liczbą bardzo zachęcającą. Ilość młodych zawodniczek potwierdza również celowość rozgrywania tego typu rywalizacji.

Najpierw rozegrano półfinały, składające się z dwóch rund: programu dowolnego i oceny sylwetki, po czym 10 najlepszych zawodniczek w każdej kategorii wystąpiło w finałach, wykonując już tylko programy dowolne.

Niestety, finały we wszystkich kategoriach odbywały się bez udziału Polek. Po zakończeniu części oficjalnej i wręczeniu nagród, organizatorzy przygotowali uroczysty bankiet, natomiast największą atrakcją dla młodych fitnessek okazała zorganizowana dyskoteka.
 

pośród naszych reprezentantek, najwyżej, na 12 miejscu, została sklasyfikowana młodziutka Aleksandra Gęsińska w kategorii 8-9 lat. Zbliżone miejsca zajęły też nasze zawodniczki w kategorii 10-11 lat: Julia Gawryluk (13 miejsce), Izabela Świątek (14 miejsce) i Aleksandra Kępa (15 miejsce) oraz w kategorii 12-13 lat: Weronika Wachowiak (13 miejsce) i Agata Sklepowicz (14 miejsce).

Fitness Dzieci w Polsce dopiero nabiera rozpędu. Natomiast w innych krajach ma już kilkuletnią tradycję. Widać to było wśród zwycięzców. Reprezentantki Słowacji, Węgier, Meksyku i Łotwy triumfowały w po raz pierwszy rozegranym światowym czempionacie.

fitnessdzeici3

fot. www.eastlabs.biz

www.fit.pl