Jak wybrać odpowiedni biutonosz na czas ciąży i karmienia piersią

Jednym z atrybutów kobiecości są piersi. Nic dziwnego, że przyszłe mamy martwią się o ich wygląd po ciąży. Aby ich kondycja i wygląd nadal były dobre, należy zadbać o nie szczególnie w czasie ciąży i karmienia piersią 
fit.pl
2016-10-10 00:00
Udostępnij
Jak wybrać odpowiedni biutonosz na czas ciąży i karmienia piersią


Ramiączka

Ramiączka biustonosza powinny być dość szerokie, by nie wpijały się w skórę ramion i nie powodowały bolesnych wgnieceń. Powinny płasko układać się na plecach. Szerokie ramiączka pozwolą uniknąć otarć na skórze.

Obwód pod biustem

Niezwykle ważne jest, by dobrze dobrać obwód biustonosza pod biustem. To właśnie ta część biustonosza dźwiga główny ciężar piersi. Dobrze dobrany, przylegający do skóry, ale nie uciskający obwód nie tylko odciąży rosnące i coraz cięższe piersi, ale także kręgosłup. Poza tym konsultanci laktacyjni podkreślają, że szeroki, przylegający obwód pod biustem pozawala zminimalizować ryzyko pojawienia się rozstępów na skórze.

Miseczki

Pełne, zabudowane miseczki będą najlepszą ochroną piersi, a także zagwarantują ładny kształt piersi pod bluzką, nie tylko podczas ciąży i karmienia piersią, ale także później.Zapięcie

W przypadku zapięcia biustonosza ważna jest jego regulacja. Podczas ciąży i pierwszych tygodni karmienia piersią obwód pod biustem może się zwiększyć. Aby uniknąć uczucia zbyt opiętego lub wpijającego się w skórę obwodu pod biustem, należy wybrać biustonosz z regulowanym zapięciem, które ma przynajmniej trzy lub cztery rzędy haftek. Zapewni to komfort podczas całej ciąży i pozwoli uniknąć zbędnych wydatków.

Kolory

Najbardziej praktycznym kolorem biustonosza na czas ciąży i karmienia piersią będą odcienie zbliżone do koloru skóry. Taki wybór zapewni naturalny wygląd pod ubraniem, nawet tym trochę prześwitującym, jak cienkie tkaniny, z których szyte są damskie bluzki.

Biustonosz na noc

Przed ciążą nie myślimy nawet o spaniu w biustonoszu, kojarząc to raczej z poczuciem dyskomfortu. Jednak, gdy przychodzi czas karmienia piersią, zwłaszcza w pierwszych tygodniach, zakładanie biustonosza do spania dla wielu młodych mam oznacza wygodę. Podczas, gdy laktacja nie jest jeszcze unormowana, nocą mogą się zdarzyć wycieki, co oznacza mokre plamy na pidżamie i pościeli. Uniknąć tego pomoże wygodny biustonosz i włożone do niego wkładki laktacyjne. 

Wszystkie biustonosze Bravado! do karmienia piersią mogą by noszone jako biustonosze ciążowe. Polecają je konsultanci laktacyjni i położne, a ich dodatkową rekomendacją jest to, że wybrały je znane aktorki m.in.: Angelina Jolie, Sarah Jessica Parker, Jessica Alba, Jennifer Garner czy Cate Blanchett.

Biustonosze marki Bravado dostępne są w sklepie www.babymama.pl Na zdjęciach prezentowany jest biustonosz Silk Seamless. Sklep www.babymama.pl dla czytelniczek  portalu Fit.pl przygotował 5% rabatu na zakupy na cały asortyment sklepu bez minimalnej kwoty zamówienia. Wystarczy w koszyku wpisać hasło kodu rabatowego: fitmama. Kod jest ważny do końca października 2016 roku.

Artykuł został napisany na wyłączność dla portalu www.fit.pl