fit.pl mobile logo

Jak zadbać o talent i zdrowie małych sportowców?

Kolejna edycja turniejów „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” gromadzi tysiące młodych sportowców głodnych wrażeń. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, a Ty chcesz wiedzieć, jak powinno wyglądać jego menu, aby zapewniało młodemu sportowcowi pełnię sił witalnych? Przyjdź na jeden z turniejów, by razem z Electrolux ustalić plan żywieniowy aktywnej pociechy!

Dieta małego sportowca

Jeśli Twoje dziecko nieustannie rozpiera energia, a zajęcia z WF-u w szkole dla niego to za mało, warto pomyśleć nad zorganizowaniem aktywności poza domem. Dobrym pomysłem jest jazda na rolkach, rowerze lub zainteresowanie go piłką nożną. Razem z najbliższymi wybierzcie się na jeden z lokalnych turniejów „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”, gdzie oprócz sportowych atrakcji dowiecie się, jak powinna wyglądać dieta młodego sportowca!

Na turniejach będzie można porozmawiać z ekspertem marki Electrolux, dietetykiem sportowym, Wojciechem Zapem. Specjalista wraz z marką Electrolux stworzył innowacyjny program zdrowego żywienia opierający się na zdrowych, sezonowych składnikach oraz nowoczesnych sposobów przyrządzania posiłków takich jak pieczenie z wykorzystaniem pary. W trakcie wydarzenia najmłodsi będą mogli poznać tę innowacyjną metodę przygotowywania potraw, dzięki której dania zachowują 90% wartości odżywczych!

Najważniejszym zadaniem jadłospisu aktywnego dziecka jest zadbanie o prawidłowy wzrost i harmonijny rozwój młodego organizmu. Idealna dieta powinna się składać, w zależności od intensywności i długości trwania treningów, z: 45-65% węglowodanów, 10-30% energii pochodzącej z białka, 25-35% – z tłuszczu. Odbywający się w Polsce turniej o puchar Tymbarku daje okazję do poznania innowacyjnego programu zdrowego żywienia. Podczas imprezy będziesz mogła ustalić szczegółowy plan żywieniowy dla dziecka.

Podstawowe zasady zbilansowanej diety młodego sportowca to:

 • pamiętaj o nawodnieniu;
 • zaplanuj trzy główne posiłki oraz dwie przekąski w ciągu dnia (razem 5 posiłków), co 3-4 godziny;
 • dbaj o różnorodność produktów i nowych smaków;
 • dbaj o prawidłową kaloryczność i dostarczanie odpowiedniej ilości białka w diecie, równomiernie rozłożoną w a najlepiej 4 porcjach w ciągu dnia;
 • o ile dziecko nie ma alergii albo nietolerancji, codziennie powinno spożywać 1-2 produkty mleczne (pasteryzowane) albo fermentowane (kefir, maślanka);
 • codziennie dostarczaj dziecku 4-5 porcji warzyw i/lub owoców, najlepiej z każdym posiłkiem;
 • wybieraj zdrowe przekąski takie jak orzechy, suszone owoce, batoniki z nasionami i orzechami, a jeśli jest czekolada, to najlepiej taka, która zawiera 60-70% kakao;
 • używaj przypraw i ziół takich jak curry, kurkuma, pietruszka, bazylia, oregano, czosnek – mają działanie przeciwzapalne i pomagają układowi odpornościowemu w walce z infekcjami.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl