Najbardziej nietrafione prezenty choinkowe

Czego nie kupować, być uniknąć rozczarowania nie tylko dziecka, ale także kłopotu dla rodziców obdarowanej pociechy? Niektóre prezenty mogą być niebezpiecznie, inne po prostu nie trafiają w dziecięce gusta i często kończą swój żywot w śmietniku, jak tego uniknąć?
fit.pl
2013-12-18 00:00
Udostępnij
Najbardziej nietrafione prezenty choinkowe
prezent dzieckoaaNiechcianych prezentów najczęściej trudno się pozbyć, marnują się w domowych piwnicach lub lądują na śmietnikach. Warto zatem zastanowić się, jak w tym roku  obdarować malucha, który ma już swoje upodobania i marzenia.

Pierwszym krokiem jest na pewno rozmowa z rodzicami. To oni najlepiej wiedzą, o czym dzieci pisały do św.  Mikołaja lub po prostu o czym marzą, ważne, by te marznie skonfrontować z rzeczywistością a przede wszystkim z finansami.

Czego dzieci nie lubią znajdować pod choinką?

Gdy dziecko jest niemowlakiem  w światecznej paczce świetnie sprawdzają się albumy na zdjęcia, ubranka, zabawki i akcesoria pielęgnacyjne. Jednka, kiedy dziecko dorasta, ma już swoje zdanie i nie wszystko, co podoba się Tobie, przypadnie do gustu np. przedszkolakowi.

Ubrania

Bluzeczki, czapeczki, spodenki – piękne, malutkie, wykonane z najwyższej jakości tkanin, ucieszą na pewno rodziców, ale nie wybrednego malucha, który nie zważa na to, jak wygląda i w czym dziś paraduje przy gościach. Jedyną furtką bezpieczeństwa jest odzież z motywem ulubionej kreskówki, bohatera z bajki lub serialu.

Przybory szkolne

Zeszyty, piórniki, kredki – choć wszystko to jest niezwykle przydatne nie zawsze okaże się oczekiwanym prezentem dla dziecka, które nie bardzo lubi szkołę. Dzieci, które lubią rysować, malować i poddają się wszelkim, artystycznym działaniom, na pewno ucieszą się z kolejnej paczki plasteliny czy nowych kredek.

[-------]

Akcesoria dekoracyjne do pokoiku

Nowa lampa, dywanik, poduszka – taki prezent na pewno nie wywoła salwy fajerwerków ani nie wzbudzi oczekiwanego uśmiechu. Dzieci jeszcze nie zwracają uwagi, na elementy wystroju pokoju, dlatego nowa lampka czy koc niewiele wniosą w ich dziecięcy świat.

pies prezentŚmieszne gadżety, elektroniczne nowości

Koszulki ze śmiesznymi nadrukami, imitujące męskie muskuły czy kobiece kształty mogą nie tylko urazić gust rodziców, ale także mocno nadwątlić samoświadomość dziecka..

Smartphone, mały laptop, czy najnowsze PlayStation to nie są zabawki dla przedszkolaków, zamiast pomóc kształtować i rozwijać zdolności, mogą wyrządzić im zbyt wiele krzywdy i zbyt wcześnie przyzwyczai do technologicznych nowinek.

Tanie zabawki niesprawdzonych marek

Cena kusi, ale jakość nie zawsze spełnia nasze oczekiwanie. Takie zabawki nie powinny znaleźć się pod choinką. Nie tylko mogą być zbyt niebezpieczne, ale przede wszystkim mogą być szkodliwe dla małych rączek, języków i ząbków dziecka, które, nie oszukujmy się lubią smakować wszystko, co napotkają na swojej drodze.

Problemowy prezent – zwierzak

Zwierzęta kupowane na prezent to bodaj najbardziej ekstremalny, a jednocześnie bardzo satysfakcjonujący prezent dla dziecka. Chomik, myszka, kot, piesek czy papużki niezwykle cieszą dziecko, zwłaszcza, gdy od dawna marzyło, by mieć swojego zwierzaka.

Niestety zazwyczaj zarówno obdarowujący, jak i obdarowani (rodzice i dzieci) nie zastanawiają się nad konsekwencjami i dalszymi losami takiego żywego prezentu. Jeśli zwierzak znudzi się dziecku, o grozo - urośnie! albo po prostu przestaje być modną zabawką, ląduje na ulicy lub w schronisku, z którego być może właśnie pochodzi. Kupując dziecku zwierzę powinniśmy skonsultować tę decyzję z rodzicami i upewnić się, że zarówno dziecko jak i rodzice będą w stanie podołać opiece nad nowym towarzyszem.

www.fit.pl