fit.pl mobile logo

Pisanki,pisanki jajka malowane

Malowanie jajek to tradycja a zarazem świetna zabawa dla rodziców i dzieci, która przynosi mnóstwo radości. Przedstawiamy kilka rad, jak zrobić ciekawą pisankę
Słówko może o samej tradycji - malowanie jaj to zwyczaj wywodzący się z Persii. W Polsce pierwsze pisanki powstały ok. X wieku. Początkowo ta tradycja nie miała niczego wspólnego z chrześcijaństwem, z czasem połączono zwyczaj tworzenia pisanek ze świętami Wielkiej Nocy. Dziś malujemy jajka przed Wielkanocą. Symbolizują zmartwychwstanie, pisankinadzieję i radość z wygranej walki Chrystusa ze śmiercią.

Po prostu pomaluj
To najprostszy sposób na pisanki. Kupujesz gotowe farbki i jaja o jak najbielszej skorupce. Jajka trzeba ugotować na twardo, pojedyncze farbki rozpuścić w szklankach, w każdej musi być też łyżka octu. Potem wrzucamy jaja do poszczególnych szklanek z farbami i po kilkunastu minutach mamy piękne, kolorowe pisanki. Potem warto każdą gotową pisankę posmarować tłuszczem, będzie miała jeszcze bardziej intensywny kolor. Farbki można mieszać tak, by powstały ciekawe kolory.

Woskowanie
Można jednak sprawę nieco utrudnić, ale za to jaki efekt! Wystarczy rozpuścić wosk i pędzelkiem lub wykałaczką narysować nim wzory na ugotowanych jajkach. Gdy wosk zaschnie, wrzucamy jajka do szklanek z farbami. Po kilkunastu minutach jajka wyciągamy, a wosk delikatnie usuwamy szmatką.

Skrobanie
Gotowe, ufarbowane pisanki bierzemy w ręce i cienkim nożykiem wyskrobujemy na nich fantazyjne wzory, a potem smarujemy tłuszczem. Tak też można stworzyć ciekawe jajeczka!img22m%5B1%5D

Wyklejanki
Ugotowane jaja można przecież ozdabiać czym tylko chcemy. Przyklejając odrobinę waty, wysuszone kwiatki, powycinany kolorowy papier albo kawałki materiałów. Co do głowy przyjdzie, wyobraźnia bardzo się tu przyda.

Mazaki
Do malowania jajek mogą się przydać zwykłe mazaki. Można skorupki ugotowanych jaj ozdabiać różnokolorowymi wzorami i pokazać światu, jaki drzemie w nas talent!

Jasna kredka i gotowe
Jajko pomalowane białą lub jasną kredką w dowolne wzorki, a potem wrzucone do słoiczka czy szklanki z farbką również będzie prezentować się niezwykle atrakcyjnie.

Naturalnie!
Warto użyć także składników naturalnych. Wystarczy ugotować łupinki cebuli, a potem wrzucić do nich ugotowane jaja. Będziemy mieć pisanki o pięknym, pomarańczowym kolorze. Druga bardzo naturalna metodą jest oklejanie różnorakimi ziarnami. Kiedy nałożymy taki wzorek pisanka może rzeczywiście fantastycznie wyglądać.

Szydełkowanie
Też może być sposobem na stworzenie pisanki. Jeśłi tylko macie w ręku tę umiejętność, spróbujcie. Efekt na pewno was mile zaskoczy

Owinięte
Kolejnym sposobem na pisanki jest owijanie kolorowym sznurkiem. Może to dać zaskakujący efekt


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl