fit.pl mobile logo

Poród w wodzie dobry dla mamy i dziecka

Czy poród może być mniej bolesny?Czy rzeczywiście przyjście na świat malucha może mniej obciążać organizm  matki i dziecka, tak by pierwszy dotyk i pierwsze spojrzenie były pełnie miłości i ciepła, a nie bólu i łez?  
maluszek i mamaRodzenie w wodzie jest zdecydowanie lepszą formą przyjścia na świat dziecka, a przede wszystkim bardzo bezpieczną. Zarówno mama, jak i dziecko doświadczają mniej bólu, ze względu na łagodzacy wpływ ciepłej wody na mięśnie.

Woda pomaga także szybciej urodzić oraz wyklucza nieprzyjemne nacięcia krocza. Takie narodziny są dla dziecka znacznie przyjemniejsze, gdyż maluszek drastycznie nie zmienia środowiska, co oznacza mniejszy płacz, stres i napięcie.


Jak wygląda poród w wodzie?


Do porodu w wodzie konieczna jest duża, półokrągła wanna. Na spodzie wyłożona folią, która chroni przed bakteriami i wypełniona woda o temperaturze 36-37 stopni. Woda musi być stale wymieniana ponieważ podczas porodu wypływają wody płodowe oraz śluz z krwią, co może powodować pewien dyskomfort dla kobiety. Rodząca kobieta wchodzi do wanny dopiero, gdy rozwarcie osiągnie 4-5 cm.


Poród w wodzie to zdecydowanie mniejszy szok dla dziecka i mamy. Normalny poród nie tylko jest bardzo bolesny, ale tuż po nim donośny krzyk dziecka stanowi kolejny niepokój i stres dla zmęczonej mamy. Poród w wodzie zapobiega negatywnym emocjom i łagodzi napięcia mięśni, a dziecko czuje się w wozie jak rybka, skoro dziewięć miesięcy pływało u mamy w brzuszku!

[-------]


Dzieci, które przychodzą na świat w wodzie są spokojniejsze i mniej płaczliwe. Podczas porodu w wodzie na sali musi znajdować się kardiograf, który monitoruje czynność serca dziecka.


bobik maluchPoród w w wodzie kończy się, gdy dziecko pojawi się na świecie. Pływa ono jeszcze przez kilka minut zanurzone, ale już asekurowane przez położną.

Po pierwszych czułościach i przytuleniu, mama wraz z dzieckiem mogą już spokojnie opuścić wannę, gdyż kolejną fazą jest usunięcie łożyska, dlatego w celu ochrony organizmu przed bakteriami, dalsza część porodu powinna odbywać się już w normalnych warunkach.


Przeciwwskazania do porodu w wodzie


Niestety nie we wszystkich przypadkach lekarze godzą się na poród kobiety w wodzie.

Przeciwwskazaniami mogą być:
  • ciąża zagrożona
  • duże dziecko
  • wady wrodzone dziecka
  • przedwczesny poród
  • choroby mamy: nadciśnienie, niedociśnienie, choroby skóry, choroby infekcyjne

www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl