fit.pl mobile logo

Sposób na humory dziecka

Wstydliwy, chowa się po kątach, marudzi przy jedzeniu i złości się bez przyczyny, co zrobić by humorzasty skarb wreszcie odzyskał dobry nastój i zarażał pozytywną energią?  
angry-looking-kid-and-woman-hp-thumb-250x250Dzieci mają swoje lepsze i gorsze dni. Wszystko zależny do temperamentu i charakteru dziecka. Nie da się przewidzieć kiedy przyjdzie spadek nastroju. Tymczasem częstotliwość nastorojów może zmieniać się kilkakrotnie w ciągu dnia. Bywa, że te gorsze dni często stają się utrapieniem dla rodziców i opiekunów, jak zatem wziąć się w garść i bez krzyku oraz płaczu dziecka opanować jego fochy i humory?

Najlepszym sposobem i pierwszym punktem zbrojnej walki jest cierpliwość, oprócz tego przydadzą Ci się poczucie humoru, czułość i odrobina fantazji!

Daj mu trochę czasu

Na obrażalskie i wstydliwe dziecko jest na początek dobra metoda, po prostu czas. Nie warto zwracać uwagę na zachowanie dziecka. Najlepiej ignorować jego humory i pomimo wszystko zaktywizować do działania. Jeśli nadal nie chce podjąć współpracy i siedzi z muchami w nosie, po dłuższym milczeniu i czekaniu, możesz przejść do działania.

Pokaż, kto jest ekspertem

Szybkie skierowanie jego uwagi na ulubioną zabawkę, zabawę albo prośba o pomoc: np.: „mam problem, nie mogę ułożyć wieży klocków, garażu, domku dla lalki itp. i kolejny komunikat „Jesteś mi bardzo potrzebny, jesteś w tym niezastąpiony, pomożesz mi? Razem to zrobimy? Nauczysz mnie?” Dziecko poczuje się jak ekspert, który wreszcie został doceniony, a kto tego nie lubi? Zapewne długo nie będziesz czekać na efekty, malec zapomni o swoich fochach i szybko zabierze się do pracy.

Rozbaw i rozśmiesz

Na pewno jest jakaś szalona zabawa: np. łaskotki, woja na poduchy lub inne wariacje, za którymi dziecko przepada. Warto wykorzystać je, by przepędzić humory dziecka. Trochę ruchu, śmiechu i szaleństwa, zwłaszcza na świeżym powietrzu to zdrowy pomysł na niejedną dziecięcą chandrę.

[-------]

Przytul i ukołysz

Dzieci przepadają za czułościami. Warto zatem w tej trudnej chwili zebrać się na odwagę i wykorzystać tradycyjne metody. Kołysanie i przytulanie na pewno uspokoi dziecko i przypomni mu czasy, pierwszych chwil z mamą.

Opowiedz magiczną historię...

Z udziałem ulubionej lalki, pluszaka lub samochodu. Gadający pupil dziecka na pewno nie pozwoli mu długo się smucić!

Zmień otoczenie

Jeśli dziecko marudzi i wstydzi się przy obcych warto opuścić pokój pełen nowych, nieznanych mu osób, przejść się gdzieś z dzieckiem, porozmawiać z nim. Gdy tylko przyzwyczai się do nowych osób lub skoncentruje na czymś innym, szybciej zapomni o humorach i chętniej zaaklimatyzuje się w nowym miejscu.

Dekalog zatroskanego rodzica

Walcząc z humorami dziecka należy koniecznie zmienić nastawienie. Po pierwsze: krzyki i niepochlebne epitety tylko pogarszają sprawę. Etykietowanie w stylu „ty mój marudo i złośliwcu” wzmacniają bunt i niechęć dziecka, nikt przecież nie chce być oceniany i porównywany.

Postaraj się potraktować dziecko jak dorosłe, wytłumacz, że rozumiesz jego stan i zapytaj wprost: czy da się coś zrobić, żeby poprawić jego nastój? Może wreszcie dowiesz się, co tak naprawdę wywołało lawinę złości, nerwów i obraziło dziecko.

www.fit.pl

 

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl