fit.pl mobile logo

Stwórz dziecku dobre miejsce do nauki!

Twoje dziecko ma problemy z nauką, koncentracją i niechętnie odrabia lekcje? Być może nie czuje komfortu podczas nauki, a jego kącik edukacyjny nie zachęca do wysiłku intelektualnego  
child learningMożesz pomóc dziecku zorganizować odpowiednie miejsce, by mogło spokojnie odrabiać lekcje, uczyć się i rozwijać swoje naukowe zainteresowania. Jak to zrobić? Jakimi zasadami się kierować, by Twój dorastający uczeń chętnie rozkładał książki na biurku?

Prócz odpowiedniej diety, ruchu i ćwiczeń pomagających skoncentrować się dziecku, ważna jest atmosfera i miejsce, gdzie codziennie spędza czas nad książkami.

Czasami przeszkadzać lub przyciągać mogą drobiazgi, na które być może nie zwracamy uwagi np.: oświetlenie, muzyka, mało przytulna część wydzielona pokoju. Przyjrzyj się wspólnie z dzieckiem co można ulepszyć i poprawić w jego świątyni nauki, by jeszcze bardziej wzrosła jego efektywność i chęć uczenia się.

Atmosfera i detale

Nie pozwól, by wydzielona część pokoju, gdzie najczęściej uczy się dziecko, kojarzyła mu się ze stresem, porażką, trudem i ciężka pracą. Negatywne emocje powodują złe nastawienie, które na pewno nie zachęci go do pracy a wręcz przeciwnie, będzie skutecznie odstraszać i oddalać.

Wspólnie zdecydujcie, co mogłoby się znaleźć na biurku, szafce, półce lub w rogu biurka. Wesoły, kolorowy globus, śmieszne plakaty, naklejki, kosz na śmieci z głową tygrysa lub wasze szalone zdjęcie a nawet pluszowy kwiatek – wystarczą małe drobiazgi, by biurko i kącik do nauki Twojego dziecka zupełnie zmienił swoje oblicze.

W pogotowiu tylko potrzebne rzeczy

Pamiętaj, by dziecko miało na biurku tylko potrzebne rzeczy, których akurat potrzebuje do nauki danego przedmiotu. Reszta akcesoriów, przyborów oraz książek niech będzie schowana w odpowiednim dla siebie miejscu. Bałagan i nadmiar nie sprzyja koncentracji oraz burzy mózgów, a raczej rozprasza i zniechęca!

Postawa

Przy biurku najlepiej się siedzi, dlatego zadbaj, by uczące się przy biurku dziecko miało wygodne i dopasowane krzesło oraz odpowiednią wysokość biurka do swojego wzrostu i postury, dzięki czemu zapewnisz mu zdrowy i prosty kręgosłup! Prawidłowa postawa siedzącego dziecka przy biurku umożliwia dobre krążenie krwi i swobodny dopływ płynu mózgowo-rdzeniowego. A dobrze ukrwiony i dotleniony mózg ułatwia myślenie oraz koncentrację.

ss 101615976Oświetlenie

Światło w pokoju oraz przy biurku jest bardzo ważne, dla skupienia i oczu dziecka. Najlepsze do nauki oraz oczu jest światło żarówki. Jarzeniówki oraz świetlówki o białym świetle bardziej męczą wzrok i mogą one również wywoływać efekt drgań.

Jeśli dziecko pracuje przy komputerze a za oknem jest ciemno, światło przy biurku powinno być zapalone, oko przy zgaszonym świetle i tym emitowanym przez monitor komputera bardziej się męczy.

Eliminujcie zakłócenia

Włączony telewizor, zbyt głośna muzyka, ciągłe pytania i kontrole ze strony domowników, mogą skutecznie zaburzać system nauki dziecka. Wspólnie zastanówcie się jak temu zapobiec.
  • ustalcie godziny, kiedy dziecko się uczy i nie obciążajcie go dodatkowymi obowiązkami
  • ściszcie muzykę, jeśli jest za głośno oraz ograniczajcie dostęp do telewizora, wasz ulubiony serial, reklamy lub zbyt głośny film mogą odciągnąć uwagę dziecka od nauki.

Pamiętajcie, że uczące się dziecko nie musi być szczelnie izolowane od reszty domowników i ich zajęć. Ważne, by jednak konsekwentnie pozbywać się złych przyzwyczajeń i nawyków, dać dziecku odpowiedni przykład i wspierać jego działania oraz motywować. Reszta to już dzieło waszego małego naukowca!

www.fit.pl

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl