Warsztaty taneczno-rozwojowe dla mamy i dziecka

Mama i dziecko wreszcie mają czas dla siebie – właśnie taka inicjatywa przyświeca warsztatom, które pomogą mamie i dziecku zrozumieć swoje potrzeby, kreatywnie i przyjemnie spędzić czas, a przede wszystkim być razem  
fit.pl
2011-04-12 00:00
Udostępnij
Warsztaty taneczno-rozwojowe dla mamy i dziecka
mother-sonCykliczne warsztaty dla mam i dzieci organizowane są co dwa tygodnie w poniedziałki od godz. 10-13 w Warszawie przy ul. Chmielnej. Zapracowane mamy mogą z powodzeniem wybrać najlepszy termin, który pozwoli im wreszcie nacieszyć się własnym dzieckiem i i znaleźć chwilę, by przyjrzeć się jego rozwojowi, wspierać ruchowo i odkrywać nowe możliwości relacji z dzieckiem.

Warsztaty podzielone są na dwie części. W pierwszej terapeuci pomagają tanecznie rozruszać mamy i ich pociechy. Zajęcia w tym bloku skupiają się na aktywności ruchowej, opartej na luźnej choreografii tanecznej do muzyki. Mamy i dzieci uczą się podążać za ruchem, wyzwalać swoje ciało z napięcia, ograniczeń w przypadku kobiet także stresu i wstydu. Zajęcia mają na celu zdrowe i radosne zmęczenie, które w przypadku kobiety i jej dziecka wyzwala naturalną, ciepłą więź, często trudną do osiągnięcia w domowych warunkach.

W drugiej części wykorzystane zostaną metody psychologii procesu, przybliżyć i wykorzystać możliwości jakie daje taniec w celu pogłębienia relacji. Prowadzący pomorze mamom rozmawiac o trudnych i problemowych sytuacjach, w których można wykorzystać ruch i taniec dla rozładowania napięcia czy rozwiązania problemu.

Ta część warsztatu to także doskonały moment, by przyjrzeć się metodom wychowawczym i swojemu macierzyństwu. Często być może obłożone jest zbyt wieloma ograniczeniami i utartymi schematami, nie zawsze pozytywnie wpływającymi na relacji mamy i dziecka.

Co przyda się podczas warsztatów? Butelka wody dla mamy i malucha, wygodny strój, notatnik, ulubione zabawki dziecka oraz dużo pozytywnego myślenia.

www.dziecko.fit.pl