fit.pl mobile logo

Wychowanie męskim okiem

Tata z dzieckiem - w parku, podczas obiadu i w drodze z przedszkola do domu. Niemożliwe?A jednak, Twoje dziecko prócz czułej opieki mamy potrzebuje także wsparcia, miłości i męskiego punktu widzenia ojca. Jeśli nie wierzysz, zostaw swoje pociechy razem, a na pozytywne efekty nie będziesz długo czekać  
childfather1Doskonale wiemy, że dziecko inaczej wychowuje się z mamą a inaczej także w towarzystwie i pod opieką taty. Tata i mama – oboje są potrzebni dziecku. Kobieta i mężczyzna bowiem uczą dziecko zupełnie innych i tak samo przydatnych rzeczy, dlatego warto dbać, by ojciec dziecka brał udział w wychowaniu swojej pociechy.

Pozwól dziecku cieszyć się radością wspólnych zabaw z tatą, nawet jeśli efektem będzie brudna kuchnia, sterty ubrań do prania, czy mały nieporządek w garażu.

Tata – też rodzić

Choć tata nie zawsze zgrabnie radzi sobie z przewijaniem, karmieniem albo ubieraniem na cebulkę, spokojnie...na pewno szybko się nauczy, grunt to pozytywna motywacja i Twoja aprobata!

Tata uczy dziecko nie tylko kochać, współczuć, dzielić się zabawkami i okazywać uczucia. Męski punkt widzenia pomoże dziecku kreatywnie szukać zajęć a przede wszystkim uczy samodzielności i radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

To przecież ojciec uczy dziecko jazdy na rowerze, chodzenia po drzewach i pokonywania strachu podczas zabaw i domowych czynności. Mężczyźni zwykle nie są wylewni w okazywaniu uczuć, dziecko wie, że na akceptację i miłość taty trzeba sobie „zapracować”, bo do mamy zawsze można się przytulić, a choć tata okazuje miłość inaczej, jest ona tak samo mocna i ważna, jak czułej mamy.

Uwielbienie ojca i jego aprobata znaczą dla dziecka bardzo wiele i mają magiczna moc sprawczą. Dziecko, które wychowuje się z ojcem ma większe szanse na zbudowanie swojej wartości, motywacji i szybciej uczy się walczyć o swoje zdanie.

Tata – najlepsze lekarstwo na nudę

Choć twierdzisz, ze świetnie wychowujesz dziecko, to ty znasz jego upodobania, wiesz, jak i kiedy karmić, potrafisz wyczuć jego humory i nastroje, czasem dzień spędzony z mamą może być nieco zbyt poukładany i przewidywalny, zwłaszcza, że prócz malucha masz na głowie, także obiad i sprzątanie, dziecko nie zawsze chętnie przyznaje się do faktu, że mama nie jest w stanie zapewnić dziecku tej różnorodności i spontaniczności, co ojciec.

dougther father3To tata potrafi bawić się w piratów i niedźwiedzia, nie boi się wyzwań i staje ma ochotę na poduszkowe wojny. Z tatą bywa zawsze zaskakująco, nigdy nie wiadomo co przyjdzie mu do głowy, by zaskoczyć swoją pociechę.

Surwiwalowe zabawy to właśnie taty najlepsza broń na znudzonego malucha. Nie tylko chłopcy lubią przeszkody, błoto i zmęczenie. Każda, nawet najgrzeczniejsza dziewczynka lubi czasem przeżywać coś więcej niż tylko katar misia i smutek lalki. Dreszczyk emocji pomoże dziecku odnaleźć się w trudnej sytuacji, spożytkować energię a potem z radością powrócić do codziennej i poukładanej rutyny.

Tata pomaga zrozumieć świat i nauczyć się w nim żyć. Kobiety bardziej wrażliwe i emocjonalne nie zawsze dobrze znoszą widok swojego zmęczonego dziecka, które nieporadnie próbuje przewrócić się na pleckach, złapać ulubioną zabawkę, czy trafić łyżką do buzi. Tata jest bardziej cierpliwy, pozwala samodzielnie badać świat i dochodzić małymi kroczkami do celu, przy tacie łatwiej stawia się pierwsze kroki, zwłaszcza w dziedzinach, których mama zawsze się obawiała. Motywacyjne komunikaty „ przecież sobie poradzisz”, jesteś najlepsza, dasz radę” bywają zbawienne i popychają dzieci do kolejnych odkryć.

Tata - specjalista od zadań specjalnych

Choć kobiety zdają się martwić, iż mniej emocjonalny ojciec zazwyczaj trzyma dziecko na dystans a jego metody wychowawcze ograniczają się do karcenia, bywa, że to  właśnie tata ma lepszy kontakt z dzieckiem niż mama. Dlaczego?

Zasady wychowania ojca są jasne. Z tatą nie można liczyć na obrażanie i granie na emocjach.Tata jest twardy, ale jego zasady są proste i konkretne, przyjęte reguły i konsekwencje z ich nieprzestrzegania, dają dziecku wyraźny sygnał, gdzie jest granica, której nie warto przekraczać.

Uczucia taty są bardziej swobodne. Dziecko wie, że tata tak łatwo nie ulega emocjom, dlatego nie stosuje manipulacji i częściej wykonuje jego polecenia. Ojcowie częściej wykorzystują swoją siłę, by nauczyć dziecko praktycznych czynności, odwagi i pewności siebie, które na pewno będzie mógł wykorzystać w szkole a potem w życiu.

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl