City Golf Łódź - nowa przestrzeń rekreacyjna w Łodzi

Największa nie tylko w Polsce, ale w naszej części Europy, przestrzeń treningowa do gry w golfa pod dachem została otwarta w Łodzi, przy ul. Elektronowej 4. Można tam nie tylko szlifować umiejętności nabyte na polach golfowych, ale także zacząć „od zera” przygodę z tym wyjątkowym sportem.
2023-05-26 00:00
Udostępnij
City Golf Łódź - nowa przestrzeń rekreacyjna w Łodzi

City Golf Łódź to prawie 800 m2 do gry w golfa niezależnie od pogody. Można skorzystać tu z kilku stref: jest przestrzeń do treningu gry krótkiej, czyli ponad 150 m2 chipping green z różnymi rodzajami trawy. Nowością, działającą zaledwie od kilku dni, jest strefa Putting Green z ultranowoczesną technologią PuttView, która pozwala wykorzystywać rozszerzoną rzeczywistość w treningu golfowym. To czwarta w Europie i największa w Polsce tego typu przestrzeń. Jak działa? Pod sufitem zawieszony jest projektor, a jednostka śledząca sprawia, że każdy aspekt puttowania (uderzania) jest widoczny, zmieniając green w interaktywną platformę edukacyjną. Na ziemi wyświetlany jest tor ruchu piłki. Dodatkowo technologia Ball Tracking dodaje warstwę informacji zwrotnych w czasie rzeczywistym.

Putting Green z ultranowoczesną technologią PuttView

- To bardzo nowatorskie rozwiązanie. Każdy, kto korzysta z PuttView otrzymuje informacje m.in. z jaką prędkością i jaką trajektorią uderzył piłkę. Gracze analizują potem swoje wyniki, sprawdzają, co mogą robić inaczej, by grać lepiej – tłumaczy Anna Czaporowska, menedżerka City Golf Łódź.

Równie zaawansowanym rozwiązaniem są trzy symulatory Trackman, dostępne w City Golf Łódź. Trackman pozwala przenieść się w dowolne miejsce na świecie: - Będąc w Łodzi, można wirtualnie grać nad oceanem w Kalifornii albo podziwiać widoki na Florydzie. Są to wirtualne pola idealnie odwzorowane z prawdziwych, słynnych pól na całym świecie – tłumaczy Anna Czaporowska.

Symulatory Trackman to najlepsze miejsce, by zacząć grę w golfa. I to nie w pojedynkę, bo stanowiska zostały tak zaprojektowane, że z każdego może korzystać grupa 3-4 osobowa. Zawodnicy uderzają w ekran, na którym wyświetlany jest obraz z projektora. Piłka wirtualnie leci w kierunku dołka, chociaż realnie zakończyła swój bieg. Tu również zawodnicy otrzymują pełną statystykę strzału.

Oprócz wirtualnych sławnych pól golfowych, Trackman daje też możliwość gry… dzieciom. Wówczas na ekranie wyświetla się animacja, a dzieci próbują celować w konkretne miejsca, np. drzwi, okna, czy zabawne stworki.

- Wbrew pozorom, dzieciakom znakomicie idzie gra w golfa, niektóre „łapią” to szybciej niż dorośli. Już nawet dwulatki są w stanie skutecznie uderzać piłkę. Dużą frajdę mają też starsze dzieci, dlatego włączyliśmy do oferty możliwość organizacji urodzin połączonych z nauką gry w golfa – wyjaśnia Anna Czaporowska.
Gity Golf Łódź jest miejscem, w którym można rodzinnie spędzić czas. – Wspólna nauka znakomicie wzmacnia więzi. To sport, którym może być hobby zarówno dla dzieci, jak i rodziców i można go trenować wspólnie. To chyba jedyny sport, w który może grać cała rodzina – łączy pokolenia dziadków, rodziców i dzieci – wyjaśnia Anna Czaporowska.

Uzupełnieniem przestrzeni City Golf Łódź jest pięciostanowiskowy Driving Range, czyli golfowa strzelnica. To miejsce do treningu dłuższych bądź krótszych uderzeń. Jest też strefa relaksu, a nawet specjalna kabina wygłuszająca do prowadzenia rozmów lub pracy w skupieniu. – Nie zapominamy o świecie biznesu, który jest wręcz zintegrowany z golfem. Można u nas zorganizować spotkanie biznesowe, wyjście integracyjne dla zespołu, a także przyjść popracować, a w przerwie pograć. W kabinie można w komfortowych warunkach popracować w ciszy lub uczestniczyć w spotkaniu on-line – zachęca menedżerka City Golf Łódź.
Strefa lounge z kabiną do rozmów

Strefa lounge z kabiną do rozmów

Oczywiście na miejscu można skorzystać z pomocy wykwalifikowanych trenerów, którzy szkolą zawodników na każdym stopniu zaawansowania, a także wprowadzają w tajniki golfa osoby zupełnie początkujące.

- Osoby, które przyjdą do City Golf Łódź mogą liczyć na przeszkolenie, począwszy od słownictwa, przez prezentację wszystkich typów kijów, reguł gry i rodzajów uderzeń. Później mogą przejść na stanowisko z symulatorem Trackman, który znakomicie sprawdza się zarówno u osób zaczynających przygodę z golfem, jak i u zaawansowanych zawodników – wyjaśnia Jakub Tamborek, dyrektor ds. sportowych i trener w City Golf Łódź.
Pomysłodawcą i właścicielem City Golf Łódź jest znany łódzki przedsiębiorca Janusz Mikołajczyk, właściciel firmy Mikomax. Sam jest wielkim pasjonatem golfa i sportu. – Golf jest wspaniały w każdym aspekcie. Pomaga zachować sylwetkę i dobrą kondycję nawet w późnym wieku. Wymaga logicznego i strategicznego myślenia. Jest też znakomitym sportem, by budować relacje w biznesie. Mawiamy: „Chcesz poznać kogoś na wylot? Zabierz go na golfa”. To sport, w którym nie da się ukryć emocji, można zobaczyć, jak się zachowuje dana osoba w sytuacji stresowej – zaznacza Janusz Mikołajczyk.

Przed wejściem na gości City Golf Łódź czeka wygodny, bezpłatny parking.