fit.pl mobile logo

Czy Polacy chcą ćwiczyć w klubach?

Na zlecenie Polskiej Federacji Fitness (PFF) SW Research przeprowadziło badanie biorące pod lupę postawy Polaków wobec aktywności fizycznej w dobie pandemii. Celem badania było przede wszystkim sprawdzenie postaw wobec korzystania z oferty klubów i siłowni. Ekspertów interesowała także kwestia rozpoczęcia aktywności w czasie pandemii w wyżej wymienionych obiektach oraz powody ewentualnej rezygnacji z korzystania z klubów i siłowni

Badanie wykonano w listopadzie 2021 roku. Jak informuje raport z badania, w próbie wyróżniono cztery kategorie badanych. Pierwsza to grupa osób, które zarówno przed pandemią, jak i podczas jej trwania nie korzystały z usług fitness. Druga to osoby, które przestały ćwiczyć w klubach podczas pandemii. Trzecia grupa to osoby, które rozpoczęły treningi w obiekcie podczas pandemii i czwarta grupa to osoby, które korzystały bez przerwy z klubów.

Dlaczego zrezygnowali z usług fitness?

Respondenci najczęściej wskazywali stosowanie się do obostrzeń i zaleceń – 29%. Lęk o własne zdrowie wymieniło 27% badanych. Na trzecim miejscu powodów rezygnacji znalazło się zamknięcie klubu – 22%. Jak czytamy w raporcie, większość respondentów, którzy zrezygnowali z chodzenia do klubu, nie zrezygnowało jednak z aktywności fizycznej.

Deklarują kontynuację bycia aktywnym w formie: spaceru (56%), treningu w domu (44%) oraz aktywności w outdoorze – np. bieganie deklarowało 44%. Co ciekawe, tylko 6% osób badanych, ćwiczących przed pandemią w klubach, zrezygnowało z bycia aktywnymi.

Motywacja do korzystania z oferty klubów

Osoby, które zaczęły przygodę z aktywnością fizyczną w klubie podczas pandemii, wskazują chęć poprawy sylwetki/ schudnięcie jako swoja najważniejszą motywację – 31%. Na drugim miejscu znalazła się chęć zadbania o odporność – 24%, a na trzecim – chęć spróbowania czegoś nowego – 22%. Najrzadziej wskazywano: potrzebę rehabilitacji po urazie (12%), rozpoczęcie treningów w kontekście innego sportu (10%) oraz względy towarzyskie (10%).

Co do wątpliwości i trudności związanych z podjęciem aktywności w klubie, na jakie wskazywali badani, to pojawiał się brak czasu (25%). Kolejne w kolejce obiekcji były: brak formy/ słabe zdrowie (24%) oraz lęk przed szybką utratą motywacji (22%).

Co mogłoby przekonać osoby, które aktualnie nie ćwiczą w klubach, do powrotu? Najczęściej wymieniano więcej wolnego czasu (29%), bardziej atrakcyjne ceny (21%) oraz koniec pandemii (17%).

Cały raport znajdziesz na LINK

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl