Pożar New Age Fitness - Pracownicy zbierają na odbudowę klubu fitness

25 listopada 2023 roku, około godziny 17:30, na terenie Klubu New Age Fitness miała miejsce tragedia. Awaria prądu w saunie, położonej w hali drugiej w głąb parkingu, skąd rozciągają się Sale Zabaw New Age Kids, doprowadziła do wybuchu pożaru. Niezwykle ważne jest jednak to, że dzięki szybkiej reakcji i zaangażowaniu służb ratunkowych, nikomu nic się nie stało.
2023-12-01 00:00
Udostępnij
Pożar New Age Fitness - Pracownicy zbierają na odbudowę klubu fitness

Na miejsce zdarzenia przybyło sześć jednostek Straży Pożarnej oraz Policja, którzy natychmiast podjęli działania mające na celu gaszenie pożaru oraz ewakuację osób z hali. Ogień rozprzestrzeniający się z niebywałą szybkością skłonił strażaków do podjęcia ryzykownych decyzji, takich jak rozprucie ściany bocznej hali, aby zapobiec zawaleniu konstrukcji piętra Sali Zabaw. Wysiłki te, choć niosące pewne ryzyko, okazały się kluczowe w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się ognia. Dym o ogromnej gęstości wymusił zamknięcie odcinka ulicy Modlińskiej ze względu na brak widoczności. Cała Hala Parku Trampolin New Age Jump została ewakuowana, a prąd na terenie klubu został odcięty. Przez około cztery godziny strażacy walczyli z żywiołem, a utrudniający warunki atmosferyczne, w tym opadający śnieg, dodatkowo komplikowali sytuację. Strażacy donieśli, że gdyby nie solidna konstrukcja oraz wylane stropy, nawet 5 minut później nie udałoby się uratować niczego, a hala mogłaby się zawalić. Los jednak postanowił dać szansę na naprawę i odbudowę tego, co zostało zniszczone.

8fbc976e4e4c5611395e98cd28097cba_1

Po tragedii, zespół New Age nie zawiódł. W ciągu pierwszych minut podjęto ogrom prac mających na celu usuwanie skutków pożaru. Choć prąd, ogrzewanie i woda zostały już przywrócone, zniszczenia są ogromne. Sauna, strefa relaksu i szatnie zostały całkowicie zniszczone, a pomieszczenia musiały zostać wyburzone.
Dzięki ogromnej pracy Strażaków, ogień nie przedostał się poza pierwotne pomieszczenia, ale temperatura i dym pozostawiły przestrzenne straty. Wsparcie lokalnych firm, okolicznych przedsiębiorstw oraz partnerów, którzy udostępnili sprzęt, chemię i pojazdy, stało się nieocenione w procesie odbudowy.

afc8504f6418e491c18b7806c325ee17_1
Choć droga do przywrócenia klubu do dawnej świetności jest jeszcze niepewna, zespół New Age obiecuje mobilizację wszelkich sił, by proces ten przebiegł najszybciej, jak to tylko możliwe. Apelują również o wsparcie społeczności - każda pomoc jest cenna, czy to poprzez udostępnianie zbiórki, zapisy na zajęcia grupowe, czy organizację urodzin na terenie funkcjonującej hali New Age Jump, która teraz przejęła na siebie ciężar pracy całej firmy.
Właściciele, choć pierwotnie chcieli odbudować wszystko własnymi siłami, zrozumieli, że potrzebna jest pomoc społeczności. Z inicjatywy Zespołu New Age powstała zbiórka, której celem jest uzyskanie wsparcia finansowego na szybką odbudowę. Wierzą, że dzięki jednoczesnemu zaangażowaniu społeczności i ich własnej determinacji, uda się odbudować to, co zostało zniszczone przez pożar.

1a82963aae70b2808e0fdff3522fbaaa_1


Mimo trudności, zespół New Age patrzy w przyszłość z nadzieją i pewnością, że powrócą jeszcze silniejsi, gotowi cieszyć się pełnią życia fit w odnowionym środowisku. W tym trudnym czasie, apełują o solidarność i wsparcie, przekonani, że razem uda się pokonać przeciwności losu.

LINK do zbiórki: kliknij
Zachęcamy do wsparcia