Nowe kluby fitness w Widzewskiej Manufakturze i przy ulicy Rewolucji 1905 roku

Zima się zbliża. Zaopatrujcie się zawczasu w resztki towarów zimowych i bieliźniarskich w Konsumie przy Widzewskiej Manufakturze – zachęcała w 1930 roku reklama w „Echu”. Prawie sto lat później, w tym samym miejscu, w przestrzeni, w której przez ponad 130 lat produkowano tkaniny i maszyny włókiennicze oraz prowadzono odlewnię żelaza,3 listopada został otwarty klub fitness Fit Fabric. Tego samego dnia oddano do użytku drugi lokal tej samej sieci – przy ulicy Rewolucji 1905 roku.
2023-11-08 00:00
Udostępnij
Nowe kluby fitness w Widzewskiej Manufakturze i przy ulicy Rewolucji 1905 roku

- Wraz z początkiem listopada mieszkańcy Łodzi zyskali dwa nowe kluby fitness, w których mogą kompleksowo zadbać o swoją kondycję fizyczną. Wyniki naszego badania MultiSport Index z 2023 roku pokazują, że ponad połowa łodzian jest aktywna fizycznie, w tym 17 proc. uprawia sport jeden - dwa razy w tygodniu, 18 proc. trzy do czterech razy w tygodniu, a 6 proc. pięć razy w tygodniu lub częściej – mówi Tomasz Groń, dyrektor zarządzający Benefit Systems Oddział Fitness.

- Jednocześnie 39 proc. łodzian skarży się na brak odpowiedniej infrastruktury sportowej. Nasze nowe kluby Fit Fabric są po trosze odpowiedzią na ich potrzeby. Mieszkańcy Łodzi i okolic zyskali nową przestrzeń do ćwiczeń w dwóch atrakcyjnych lokalizacjach – dodaje Tomasz Groń.

Fit Fabric w przędzalni bawełny

Klub Fit Fabric, zlokalizowany w Widzewskiej Manufakturze przy al. marsz. Józefa Piłsudskiego 135, zajmuje aż 1785 metrów kwadratowych. Powierzchnię podzielono na siedem stref treningowych: cardio, crossu, fitnessu, maszyn izotonicznych, rowerową, stretchingu i wolnych ciężarów. Wykwalifikowani trenerzy prowadzą zajęcia grupowe: mentalne, rowerowe, taneczne, wytrzymałościowe i wzmacniające. Doskonałym rozwiązaniem po treningu jest sauna.

Do klubu można wygodnie dojechać komunikacją miejską oraz samochodem. W pobliżu znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe, a dla zmotoryzowanych przygotowano bezpłatny parking. Fit Fabric jest czynny od poniedziałku do piątku, w godz. 6.00-23.00, a w weekendy od 8.00 do 22.00. 

Wyjątkowego charakteru klubowi przy al. marsz. Józefa Piłsudskiego nadaje także lokalizacja. Fit Fabric znajduje się w zrewitalizowanej Widzewskiej Manufakturze, która stanowiła istotny punkt przemysłu włókienniczego Łodzi. Obecnie ku końcowi dobiega rewitalizacja fabryki i sąsiadującego z nią parku. Zachowano dawne elementy zabudowy, w szczególności czerwone ceglane mury ścian zewnętrznych oraz oryginalne żeliwne słupy. W nowoczesnych wnętrzach, nawiązujących do ich dawnego industrialnego charakteru, będzie mieściła się część mieszkaniowa i handlowo-usługowa, w tym klub fitness Fit Fabric.

Fit Fabric przy ulicy Rewolucji 1905 roku

Drugi nowy klub Fit Fabric znajduje się przy ulicy Rewolucji 1905 roku nr 44. Lokalizacja w ścisłym centrum Łodzi zapewnia wygodny dojazd komunikacją miejską. W sąsiedztwie dostępne są także miejsca parkingowe. Klub jest czynny od poniedziałku do piątku, od godz. 6.00 do 23.00, a w soboty i niedziele w godz. 8.00-22.00.

Powierzchnia klubu to tysiąc metrów kwadratowych, podzielonych na siedem stref treningowych: boksu, cardio, crossu, fitnessu, maszyn izotonicznych, stretchingu i wolnych ciężarów. Osoby preferujące ćwiczenia grupowe mogą skorzystać z szerokiej oferty zajęć: mentalnych, wzmacniających, tanecznych, wytrzymałościowych i boksu. Odprężenie po treningu zapewnia sauna.

Wypróbuj Fit Fabric – happy hours i spotkanie wprowadzające z trenerem

- Zapraszamy mieszkańców Łodzi i okolic do nowych klubów Fit Fabric. Tych, którzy połknęli już bakcyla sportu, nie muszę chyba przekonywać. Zarówno w Widzewskiej Manufakturze, jaki i w klubie przy Rewolucji 1905 roku znajdziecie wszystko, co jest niezbędne do kompleksowego treningu i regeneracji – zapewnia Tomasz Groń. - Szczególnie ciepło zapraszam wszystkich, którzy dotychczas nie korzystali z klubów fitness. Zbliża się zima, będzie coraz mniej okazji do aktywności na świeżym powietrzu, a my przygotowaliśmy dla Was specjalną ofertę na start. Zajrzyjcie do Fit Fabric i umówcie się na bezpłatne spotkanie wprowadzające z trenerem. Oprowadzi Was po siłowni, wyjaśni, jak korzystać z urządzeń i podpowie, które ćwiczenia i zajęcia są dla Was najlepsze – zachęca dyrektor zarządzający Benefit Systems Oddział Fitness.

Z oferty obu klubów można korzystać z kartą MultiSport. Do odwołania będzie także obowiązywała oferta Happy Hours. W jej ramach można jednorazowo, bezpłatnie skorzystać z oferty klubu.