Od 23, aż do 30 września cała Europa staje się aktywna. Coroczny Europejski Tydzień Sportu to szereg bezpłatnych wydarzeń, które mają zachęcić społeczeństwo do podejmowania aktywności fizycznej. Bez względu na wiek, płeć czy doświadczenie. Inicjatywa ta, to także promocja korzyści płynących z regularnego uprawiania sportu
2021-09-24 00:00
Udostępnij
Europejski Tydzień Sportu #BEACTIVE

W Polsce będzie to już siódma edycja wydarzenia, do którego dołączają kluby fitness, siłownie, inne obiekty sportowe, placówki edukacyjne, ośrodki gminne i miejskie. Rozpoczynający się dzisiaj Europejski Tydzień Sportu potrwa do 30 września. Ambasadorami akcji w są m.in. Bartosz Zmarzlik, Monika Pyrek, Andrzej Supron czy Luiza Złotowska.

#BEACTIVE DAY jest europejską kampania – zainspirowana finansowanym przez UE projektem National Fitness Days for Europe oraz Europejskim Tygodniem Sportu Komisji Europejskiej – mająca na celu uczczenie i promowanie sportu oraz znaczenia aktywności fizycznej dla dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego i społecznego ludzi.

Jest wdrażany przez Krajowych Partnerów Stowarzyszenia (NAS) EuropeActive w swoich krajach poprzez tysiące bezpłatnych wydarzeń i działań odbywających się w różnych miejscach ( centra fitness, plener , miejsca pracy itp.) w całej Europie i poza nią.

W roku ubiegłym zaangażowanie organizatorów w całej Europie, mimo pandemii przeszło wszelkie oczekiwania. Od biegu w parku do dedykowanego znaczka pocztowego. Oto tylko niektóre z ubiegłorocznych atrakcji:
– Specjalna edycja Narodowego Dnia Fitnessu tematyczny znaczek pocztowy w Grecji
– Wirtualne wydarzenie Active Families zorganizowane przez Ireland Active i The Irish Times
– Trening na świeżym powietrzu na stadionie piłkarskim w mieście Bihac w Bośni i Hercegowinie
– Trening Bike Mega Class transmitowany na żywo w Portugalii
– #BEACTIVE Night – Zumba Party 2020 na Litwie

Co czeka nas w tym roku?

Lista wydarzeń w Polsce dostępna jest na dedykowanej stronie internetowej https://etspolska.pl/