Medicover Sport z rekordową liczbą partnerskich obiektów sportowych

Aż 28 proc. pracowników w Polsce deklaruje, że uprawia sport, aby rozładować stres. Co trzecia osoba przyznaje, że dzięki regularnej aktywności fizycznej rośnie ich komfort życia oraz poprawia się samopoczucie. Sport i zdrowie mają wiele wspólnego, o czym od lat przypomina Medicover. Firma w swoim portfolio ma usługi z zakresu profilaktyki i opieki ambulatoryjnej, a także szeroką ofertę sportową.
2023-10-13 00:00
Udostępnij
Medicover Sport z rekordową liczbą partnerskich obiektów sportowych

- Opieka zdrowotna i oferta sportowa naturalnie się uzupełniają. I, niezależnie od tego, ile razy już o tym mówiono, warto to wciąż przypominać, że aktywność fizyczna to jeden z kluczowych elementów zdrowego stylu życia – przekładający się na sprawność naszego ciała, ale i mający wpływ na zdrowie psychiczne i budowanie relacji społecznych. Na szczęście dostrzega to coraz więcej Polaków, dlatego też oferta Medicover Sport jest coraz chętniej wybieranym benefitem pracowniczym – mówi Justyna Gościńska, dyrektor departamentu sport i fitness w Medicover Polska.

Pakiety sportowe pozwalają wybrać rodzaj i częstotliwość zajęć sportowych lub rekreacyjnych. Ofertę dla siebie znajdą zarówno osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem, jak i te bardziej zaawansowane, a nawet seniorzy i dzieci.

Dziś Medicover Sport oferuje dostęp do ponad 4 900 obiektów sportowych w Polsce, w tym siłowni, klubów fitness, basenów, szkół tańca i jogi, lodowisk i wielu innych. Ponadto posiadacze pakietów mają dostęp do stale powiększającej się sieci własnej Medicover, którą obecnie tworzy ponad 130 siłowni i obiektów fitness. Działają one pod takimi markami jak: Platinium Fitness, Smart Gym i Well Fitness.

- Nasze kluby sportowe to miejsca dla każdego, bez względu na poziom zaawansowania treningowego, wiek czy wcześniejsze doświadczenia z aktywnością fizyczną. Wspólnie tworzymy społeczność nie tylko skupioną wokół wspólnego celu, jakim jest dbanie o zdrowie, ale też w której wzajemnie się wspieramy. Właśnie ze względu na tę wyjątkową atmosferę, wygodną lokalizację oraz wysoką jakość świadczonych usług, chce się tu wracać i trenować – mówi Justyna Gościńska.

Ruch jest jednym z czynników, który ma szczególny wpływ na zdrowie fizyczne, samopoczucie i nastrój. Dzięki regularnej aktywności fizycznej rośnie nasza odporność, spada ryzyko chorób serca, niektórych nowotworów oraz cukrzycy typu 2. Uprawiając sport poprawiamy także naszą motorykę, dbamy o prawidłową masę ciała i postawę, a także lepszy nastrój. W czasie treningu wydzielają się endorfiny, czyli hormon szczęścia, rozwijamy też koncentrację oraz rozładowujemy nadmiar negatywnych emocji.