Zdrofit otworzył pierwszy klub butikowy. Postawił na innowacyjną technologię AI

8 marca 2024 r na warszawskim Wilanowie został otwarty pierwszy butikowy klub sieci Zdrofit. Studio Zdrofit jest zupełnie nowym konceptem w portfolio marki i absolutnie innowacyjnym miejscem na fitnessowej mapie Warszawy.
Ilona WIlk
2024-03-29 11:15
Udostępnij
Zdrofit otworzył pierwszy klub butikowy. Postawił na innowacyjną technologię AI

Studio Zdrofit jest pierwszym butikowym klubem otwartym przez fitnessowego lidera. Jednocześnie jest to pierwsze miejsce w stolicy wyposażone w innowacyjny system maszyn siłowych Technogym Biocircuit wspieranych technologią AI. Programy treningowe zostały zaprojektowane w taki sposób, by dzięki odpowiedniemu doborowi obciążenia, tempa oraz czasu odpoczynku każdy z użytkowników mógł osiągnąć swoje cele treningowe.

Trening obwodowy wspierany przez AI

Na 300 m2 Studia Zdrofit zaplanowano kilka przemyślanych stref treningowych. Każdą z nich zaprojektowano w taki sposób, by odpowiadała potrzebom klubowiczów niezależnie od ich stopnia zaawansowania. Wyjątkową koncepcją wykorzystaną przez Zdrofit jest trening obwodowy wspierany przez sztuczną inteligencję. Po odbyciu pierwszego treningu każdy sprzęt automatycznie dostosowuje się do możliwości i warunków fizycznych ćwiczącego.

Wchodząc do Studia klubowicz loguje się do Biocircuit Kiosk, na którym wyświetla się jego plan treningowy. Następnie zostaje przekierowany do pierwszej wolnej stacji i może płynnie przejść do wykonywania ćwiczeń z planu. Po zakończeniu każdego ćwiczenia zostaje przekierowany do kolejnej stacji. Trening kończy się po zrobieniu dwóch pierwszych okrążeń, a użytkownik na koniec sprawdza swoje wyniki w Biocircuit Kiosk, co znacząco wpływa na motywację.

Dzięki zastosowaniu inteligentnej Technologii, która odpowiednio dobierze obciążenie i tempo treningu, wystarczą zaledwie 24 minuty, by efektywnie popracować nad osiągnięciem zamierzonych celów. Urządzenia do ćwiczeń Technogym Biocircuit wsparte sztuczną inteligencją łączą zaawansowane możliwości z intuicyjną obsługą. Dzięki temu ćwiczenia są bezpiecznie i komfortowe, szczególnie dla osób początkujących.

Różnorodna oferta zajęć fitness

W ramach bogatej oferty zajęć fitness Studio Zdrofit jako pierwsze miejsce w Miasteczku Wilanów proponuje swoim klubowiczom zajęcia Hot Jogi z wykorzystaniem leczniczych lamp infrared. Podopieczni mogą wybierać spośród treningów wzmacniających ciało i kondycję, ćwiczeń prozdrowotnych, przyspieszających spalanie tkanki tłuszczowej czy relaksacyjnych oferowanych na trzech różnych poziomach zaawansowania.

Ciekawą propozycją w ofercie Studio Zdrofit jest też Aerial Joga. Ćwiczenia wykonuje się z użyciem specjalnego materiału tzw. hamaku (szarfy) do jogi podwieszonej do sufitu. Użycie hamaku w trakcie zajęć pomaga przy rozluźnieniu, pozwala na rozciągnięcie, odciąża ciało w trakcie wykonywania ćwiczeń, dzięki czemu łatwiej można się skupić na relaksie i oczyszczaniu umysłu. Dobór ćwiczeń wpływa na lepsze ukrwienie i dotlenienie mózgu oraz poprawia koordynację ruchową.

Strefa funkcjonalna i treningi personalne

Studio Zdrofit oferuje swoim klientom również treningi w strefie funkcjonalnej, które skupiają się na ćwiczeniach wielostawowych skoncentrowanych na wspieraniu prawidłowej biomechaniki ciała. Dzięki zróżnicowanemu wysiłkowi, trening wspiera także ogólną sprawność, przynosząc korzyści nie tylko w kontekście siły, ale również w codziennych czynnościach.

Podopieczni dopiero rozpoczynający swoją fitnessową przygodę, ale też Ci, którym zależy na osiągnieciu konkretnych wyników mogą zdecydować się na pracę z trenerem personalnym. Dzięki indywidualnemu podejściu oraz pełnym skupieniu na ćwiczącym wesprze go w drodze do osiągniecia celów.

Usytuowane na warszawskim Wilanowie pierwsze studio butikowe Zdrofitu to wyjątkowe miejsce nie tylko na fitnessowej mapie Warszawy, ale również Polski. Na zaledwie 300 m2 przy wsparciu nowoczesnej technologii i niezawodnych sprzętów marki Technogym stworzono kompleksowe studio treningu, w którym podopieczni mogą rozwijać różne cechy motoryczne. W ciągu zaledwie pierwszych dwóch dni funkcjonowania Studio Zdrofit odwiedziło ponad 100 klubowiczów.