Kilometry dla Zosi: niezwykła akcja dla chorej dziewczynki

Górski kwartet wyrusza po raz kolejny na pieszą wyprawę, by wspomóc chore dzieci. Tym razem zmierzą się z dłuższą trasą i kapryśną pogodą. Motywacja jest jednak silniejsza od obaw. Mocna grupa wędrowców ma zamiar pokonać ten trudny dystans w maksymalnie 30 dni. Tegoroczna akcja dedykowana jest pomocy Zosi
2022-08-05 00:00
Udostępnij
Kilometry dla Zosi: niezwykła akcja dla chorej dziewczynki

Tomek, Kuba, Rafał i Krzysiek to czwórka śmiałków, którzy od pewnego czasu łączą zamiłowanie do górskich wędrówek z działaniami charytatywnymi. Podczas ostatnich dwóch wojaży zbierali środki dla potrzebujących wsparcia dzieciaków z okolic Andrychowa. W sierpniu tego roku planują kolejną wyprawę pod nazwą "Kilometry dla Zosi - Karpaty Rumunia", która zapowiada się na o wiele bardziej wymagającą od poprzednich. Tym razem zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Zosi z Chorzowa.

- Wspieranie potrzebujących dzieciaków podczas każdej z wypraw jest dodatkową motywacją. Nasze bolączki podczas wyprawy stają się mniej ważne, mając świadomość z jakimi trudnościami borykają się na co dzień rodzice chorych dzieciaków - mówi Tomek.

Wszystko to dla Zosi z Chorzowa, która zmaga się z nieuleczalną chorobą. Urodziła się z 10-cioma złamaniami nóżek, a będąc już na świecie, przeżyła ich jeszcze kilka. Wrodzona łamliwość kości to choroba, która będzie towarzyszyć dziewczynce już zawsze. Mała Zosia ma szansę, aby w przyszłości poruszać się samodzielnie. Niezbędna jest jednak kosztowna rehabilitacja, a także odpowiednie zabiegi, na które zbierane są pieniądze.

Czwórka wędrowców zachęca wszelkich partnerów do wsparcia ich akcji. Poczynania górskiego kwartetu będą na bieżąco publikowane w social mediach.

Każdy może stać się częścią tej wspaniałej akcji. Jak to zrobić? To proste, wystarczy za każdy pokonany na rowerze, spacerze lub biegu kilometr przelać minimum 1 zł na zbiórkę.

Dołącz do górskiej wyprawy i pomóż Zosi walczyć o zdrowie.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/kilometrydlazosi