fit.pl mobile logo

Nowoczesny kompleks sportowy powstawnie w Szczecinie

Budimex podpisał umowę na przebudowę i rozbudowę basenu oraz hali widowiskowo-sportowej w Szczecińskim Domu Sportu. Rozwinięty o nowe funkcjonalności modernistyczny kompleks sportowy będzie do dyspozycji mieszkańców miasta za 3 lata.

– Ogromnie cieszymy się z możliwości współtworzenia nowej odsłony obiektu o tak dużym i historycznym znaczeniu dla Szczecinian. Jako firma z zaangażowaniem wspieramy inicjatywy edukacyjne i sportowe oraz zwracamy szczególną uwagę na wpływ społeczny prowadzonych przez nas inwestycji. Posiadamy szerokie doświadczenie w generalnym wykonawstwie tego typu hal i budynków. Mam nadzieję, że nasze motywacje oraz kompetencje pozwolą nam za 36 miesięcy oddać w ręce mieszkańców miasta nowoczesne miejsce sprzyjające realizacji pasji, ale również przeżywaniu wyjątkowych sportowych emocji – powiedział Mariusz Hurylski, Dyrektor Oddziału Północnego Budimex S.A.

O inwestycji

Budimex odpowiedzialny będzie za prace rozbiórkowe istniejącego basenu o długości 25 metrów oraz hali, a następnie realizację nowych obiektów.

Infrastruktura zmodernizowanego Szczecińskiego Domu Sportu obejmie m.in. wielofunkcyjną halę widowiskowo-sportową. Po rozbudowie będzie ona mogła pomieścić blisko 1500 kibiców oraz gościć rozgrywki zawodów sportowych rangi regionalnej, ogólnopolskiej, a także międzynarodowej na poziomie zespołów klubowych miast. W budynku mieścić się będą dodatkowo dwie sale bokserskie.

W nowej pływalni przewidziano 30-metrowy basen wraz z lokalnym przegłębieniem. Znajdą się tam też pomieszczenia dla ratowników, sanitariaty czy magazyn. W ramach inwestycji zaplanowano budowę trybun zawodów pływackich dla 246 osób i przebudowę małego basenu z brodzikiem.

Ponadto roboty obejmować będą remont istniejącego holu głównego, zagospodarowanie terenu wraz ze zjazdami, dojazdami i dojściami, infrastrukturę techniczną oraz przyłącza sieci zewnętrznych.

Parametry nowego Szczecińskiego Domu Sportu:

kubatura obiektu: 75133 m3,
powierzchnia całkowita: 10526 m2,
wysokość budynku: 11,45-17,60 m,
tereny zielone: 1957 m2 (istniejąca) i 745 m2 (projektowana),
liczba kondygnacji podziemnych: 1,
liczba kondygnacji nadziemnych: 4.

Rozwiązania i technologie

Pomyślano o dostosowaniu obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz o wyposażeniu w innowacje sprzyjające m.in. redukcji kosztów użytkowania. Technologia wody basenowej pozwoli na powtórne wykorzystanie 75% wód popłucznych. Dla zwiększenia efektywności energetycznej obiektów, w procesie budowlanym użyte zostaną materiały spełniające aktualne normy w zakresie przenikania ciepła. Na terenie kompleksu znajdzie się również instalacja fotowoltaiczna.

Dla zachowania tożsamości oraz zaznaczenia roli dawnego centrum w życiu lokalnej społeczności w nową zabudowę wkomponowane zostaną jego elementy – część holu wejściowego i mozaiki.

Szacunkowa wartość inwestycji to ponad 108 mln zł brutto. Będzie ona częściowo finansowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych (65 mln zł).

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl