Nowy obiekt sportowy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Nowy obiekt sportowy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni jest prawdziwą perełką dla miłośników aktywności fizycznej. Za prawie 60 milionów złotych powstało Centrum Sportu i Rekreacji, zastępując poprzednią halę, która przed czterema laty została wyburzona ze względu na fatalny stan techniczny.
Aleksandra Załęska
2024-05-23 16:34
Udostępnij
Nowy obiekt sportowy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji, Andrzej Lachowicz, z uznaniem podkreśla, że teraz nie będą musieli szukać zewnętrznych obiektów sportowych dla studentów. Nowa hala oferuje wiele możliwości - od głównej hali sportowej z imponującą ścianką wspinaczkową, przez hale garażową na 50 samochodów, po miejsca noclegowe dla 40-50 osób, wszystko zlokalizowane w tym samym kompleksie. Dodatkowo, trybuny mogą pomieścić 130 osób, a wytłumiona akustyka eliminuje uciążliwy pogłos typowy dla tego typu obiektów. Nie brakuje także sali fitness o powierzchni 230 metrów kwadratowych, wyposażonej w sprzęt najwyższej jakości, oraz saunarium i sale konferencyjne, co jest istotne z myślą o organizacji ważnych wydarzeń sportowych.

Finansowanie budowy obiektu pochodziło zarówno ze środków uczelni, jak i dofinansowania z budżetu państwa oraz ministerstwa infrastruktury. Hala ma służyć nie tylko studentom, ale także gdyńskim klubom sportowym, stanowiąc istotny punkt dla rozwoju aktywności fizycznej i sportowej w regionie.