Palm Studio to miejsce, które zachęca do eksploracji nowych aspektów własnego ciała i umysłu, kładąc nacisk na holistyczne podejście do zdrowia i kondycji. To butikowe studio treningowe zlokalizowane na warszawskim Mokotowie, oferujące różnorodne zajęcia pilates, prowadzone m.in. przez członków Healthy Team by Anna Lewandowska. Oprócz zróżnicowanej oferty treningowej, Palm Studio zawdzięcza swój sukces także atmosferze sprzyjającej regeneracji i samorozwojowi. Projekt wnętrz został powierzony pracowni Madama, która, inspirowana pasjami podróżniczymi właścicieli studia oraz stylem meksykańskiego Tulum, stworzyła organiczną przestrzeń sprzyjającą sesjom treningowym.
Aleksandra Załęska
2024-01-12 07:09
Udostępnij
Palm Studio. Pilates z nutą Meksyku

Madama, specjalizująca się w projektowaniu wnętrz, stworzyła unikalne otoczenie, które od razu przenosi klientów w egzotyczną podróż ku zdrowiu, utrzymaną w klimacie spokoju i elegancji. Detale nawiązujące do rustykalnego Meksyku i egzotycznej pustyni tworzą atmosferę wspierającą praktykę pilates, harmonijnie łącząc ruch i relaks. Pilates to nie tylko trening fizyczny, lecz także forma pracy nad umysłem, co jest podkreślane przez skoncentrowane na kontroli oddechu i precyzyjnej pracy z ciałem zajęcia.

Wnętrze Palm Studio łączy eleganckie linie z naturalnymi teksturami, kolorami i materiałami, osiągając harmonię między przewiewnymi elementami a sportową, nowoczesną salą z reformerami. Meble o obłych i falistych kształtach, inspirowane naturalnymi formami, nadają przestrzeni organiczny charakter. Paleta barw obejmuje ciepłe, delikatne odcienie piaskowego beżu, przechodzące płynnie w głębokie brązy, z dodatkiem zieleni, reprezentowanej przez eleganckie kaktusy i palmy. Te starannie dobrane elementy nie tylko nawiązują do nazwy studia, ale także dodają wnętrzu dynamizmu i energetyzują atmosferę ćwiczeń w otoczeniu egzotycznej roślinności.

Madama postawiła również na innowacyjne lampy, które nie tylko pełnią funkcję oświetlenia, ale stanowią także dzieła sztuki. Ich misterny design przywołuje skojarzenia z organicznymi formami, wprowadzając do wnętrza nowoczesną estetykę i funkcjonalność. Lampy te, współgrające z charakterem Palm Studio, tworzą fascynujące instalacje świetlne, inspirujące do treningów zarówno o poranku, jak i podczas zachodu słońca.

Przestrzeń o powierzchni 150 metrów kwadratowych obejmuje recepcję z poczekalnią, przebieralnie, łazienki oraz salę do treningu. Palm Studio oferuje pełną gamę nowoczesnych urządzeń i wysokiej jakości treningów pod kierunkiem doświadczonych instruktorów. Klienci mogą skorzystać zarówno z grupowych zajęć, jak i prywatnych sesji z indywidualnie dostosowanym planem treningowym. To miejsce, które nie tylko wspiera dbanie o kondycję fizyczną, ale także otacza klientów atmosferą błogiego wypoczynku, harmonijnie łącząc zdrowie psychiczne i fizyczne.