Pomorska sieć fitness Good Luck ma nowych właścicieli

Kluby Good Luck dołączyły do Grupy Benefit Systems, która w Polsce posiada już ponad 220 własnych obiektów fitness. Akwizycja na Pomorzu wzmocni ofertę Grupy w strategicznym dla Programu MultiSport regionie Trójmiasta. Good Luck to sieć, która zapewnia wysokiej jakości usługi, w tym rozbudowane strefy saun i relaksu. Wartość transakcji wyniosła 27,7 mln złotych.
Aleksandra Załęska
2024-04-29 15:56
Udostępnij
Pomorska sieć fitness Good Luck ma nowych właścicieli

"Kolejna akwizycja obiektów, cechujących się wysokim standardem i cieszących się uznaniem klientów, stanowi kontynuację naszej strategii. Zależy nam na rozbudowie portfolio klubów w największych aglomeracjach w Polsce, wzmocnieniu gwarancji wysokiej jakości usług oraz utrzymaniu silnej pozycji na polskim rynku" - wyjaśnia Marcin Fojudzki, członek Zarządu Benefit Systems S.A. Dodaje również: "Przejmowane kluby zakończyły 2023 rok z bardzo dobrymi wynikami sprzedaży oraz mocnym bilansem. Perspektywiczny rynek zapewnia dalsze wzrosty wolumenu karnetów oraz liczby użytkowników korzystających z klubów kart MultiSport."

Akwizycja dotyczy wyłącznie klubów fitness Good Luck, działających pod tą nazwą od 2021 roku (wcześniej Studio S7). Przejmowane obiekty są w doskonałym stanie technicznym, dlatego Spółka nie przewiduje istotnych wydatków inwestycyjnych związanych z remontami w najbliższych latach.

"Sieć Good Luck posiada solidną pozycję na rynku, a jej oferta odpowiada na najnowsze trendy i potrzeby klientów. Zauważamy rosnące zainteresowanie użytkowników naszych kart sportowych treningami w tych obiektach, dlatego cieszymy się, że Good Luck wzmacnia Program MultiSport w Trójmieście. Obecnie w ofercie naszego flagowego produktu znajduje się ponad 5,1 tys. obiektów sportowo-rekreacyjnych, z czego ponad 220 to własne kluby fitness Grupy" - dodaje Wojciech Szwarc, członek Zarządu Benefit Systems S.A.

W ofercie Good Luck dostępne są zarówno treningi personalne, jak i nowoczesne formy zajęć grupowych, siłownie, strefy cardio, wolne ciężary oraz wellness. Klub Good Luck w Gdańsku, zlokalizowany na ul. Orzechowej, oferuje zajęcia grupowe oraz nowoczesny park maszyn o powierzchni ponad 1,2 tys. m2. Dodatkowo, ten obiekt posiada korty do squasha. W Pruszczu Gdańskim działają kolejne dwa kluby (na ulicach Domeyki i Kasprowicza) – każdy o powierzchni blisko tysiąca m2. Natomiast czwarty klub znajduje się w intensywnie rozwijającym się Baninie pod Gdańskiem, o powierzchni blisko tysiąca m2.