fit.pl mobile logo

Raport branży fitness 2023: Kluczowe Trendy i Statystyki

Branża fitness stale dynamicznie się rozwija. Wynika to z rosnącego w społeczeństwie zapotrzebowania na dbałość o zdrowie i sprawność. Rokowania dla przedsiębiorców są obiecujące. W tym artykule przedstawimy Kluczowe trendy i statystyki napędzające branżę fitness w 2023 r.

Pomimo stałego wzrostu w ciągu ostatniej dekady, z prawie 30% wzrostem w latach 2009-2019, branża fitness stanęła przed wyzwaniami związanymi z globalną pandemią.

• W 2019 r. globalne przychody branży wyniosły 96,7 mld USD na całym świecie. Istniało ponad 205 000 klubów z ponad 184,6 milionami członków (IHRSA).
• Według European Health & Fitness Market Report 2023, w Europie przychody branży wyniosły 28 miliardów euro, a 63,1 miliona członków uczęszczało do ponad 63 830 klubów.
• Nowy raport Deloitte wykazał, że całkowity wpływ rynku zdrowia i dobrego samopoczucia na całym świecie osiągnął obecnie 91,22 miliarda dolarów.

Jakie są kluczowe czynniki stojące za rozwojem branży fitness?

Jednym z zauważalnych trendów w branży fitness jest coraz większa integracja technologii i innowacji cyfrowych. Aplikacje do fitnessu, noszone urządzenia oraz platformy fitness online zrewolucjonizowały sposób, w jaki ludzie angażują się w aktywność fizyczną i zdrowotną. Dostępność i wygoda oferowane przez rozwiązania cyfrowe otworzyły nowe możliwości dla osób chcących uczestniczyć w treningach, korzystać z profesjonalnych porad i śledzić swoje postępy, niezależnie od ich lokalizacji czy ograniczeń czasowych.

Ponadto, pandemia COVID-19 działała jako katalizator cyfrowej transformacji branży, ponieważ lockdowny i środki dystansu społecznego zmusiły entuzjastów fitnessu do szukania alternatywnych sposobów na aktywne i zaangażowane utrzymanie swoich rutyn treningowych. Wirtualne zajęcia fitness, transmisje treningów na żywo oraz treści fitness na żądanie zyskały ogromną popularność, a dostawcy usług fitness szybko dostosowali się do oferowania usług online.

Branża fitness przyjmuje również różnorodne metody ćwiczeń i specjalistyczne podejścia treningowe, aby zaspokoić zróżnicowane preferencje osób. Od tradycyjnych treningów na siłowni i zajęć grupowych po jogę, pilates, fitness oparty na tańcu i aktywności na świeżym powietrzu, istnieje wiele opcji do wyboru w zależności od zainteresowań, celów fitnessowych i osobistych preferencji.

Co więcej, w branży obserwuje się rosnący nacisk na holistyczne samopoczucie, ze zwiększonym skupieniem na zdrowiu psychicznym, uważności i ogólnym dobrostanie. Centra i studia fitness włączają usługi takie jak medytacja, treningi uważności i coaching wellness, aby zaspokoić holistyczne potrzeby swoich klientów. Ta zmiana rozpoznaje, że kondycja fizyczna jest powiązana z dobrem psychicznym i emocjonalnym.

TOP 23 statystyki branży fitness, które musisz znać

1. Millenialsi są uważani za "pokolenie wellness", przy czym 79% Amerykanów w wieku 26-40 lat uznaje zdrowie za najważniejszą rzecz w ich życiu, zaraz po rodzinie. Z tego powodu millenialsi przyciągnęli uwagę butikowych studiów, twórców urządzeń noszonych oraz producentów sprzętu. (Sanford)

2. Prognozowany współczynnik CAGR branży fitness między 2021 a 2026 rokiem wynosi 7,21%. Ponieważ kraje znoszą surowe ograniczenia wywołane przez pandemię, branża fitness wraca na nogi. (Mordor Inteligence)

3. Zgodnie z danymi IHRSA, na dzień 1 lipca 2021 roku, 22% siłowni i studiów na stałe zamknęło swoje drzwi. Ta liczba jest prawdopodobnie znacznie wyższa teraz, gdy pandemia trwała do końca 2021 roku, co równa się milionom utraconych miejsc pracy i miliardom strat w przychodach. (IHRSA)

4. Po pandemii liczba klubów na świecie zmniejszyła się do około 200 000, obsługując 184 miliony klubowiczów. To spadek z 205 000 w roku 2019. Jednakże, te dane dotyczą tylko klubów zdrowotnych, więc nie uwzględniają butikowych studiów, obiektów rekreacyjnych wspólnotowych, ani siłowni znajdujących się w innych miejscach, takich jak hotele. (Wellness Creative)

5. 44% pracowników branży fitness straciło pracę w 2020 roku. Te statystyki branży fitness są niefortunne, a liczba pracowników branży spadła z 3,2 miliona do 1,8 miliona. Miało to wpływ także na właścicieli małych firm. (IHRSA)

6. Region Azji i Pacyfiku (APAC) ma odnotować najwyższy wzrost (CAGR na poziomie 8,1%) na rynku sprzętu fitness do 2030 roku. Ta statystyka podkreśla ogromny potencjał regionu Azji i Pacyfiku na rynku sprzętu fitness. (DataBridge)

7. Inflacja znacząco przyspieszyła w całej UE w 2022 roku. Dobra i usługi sportowe nie były wyjątkiem. W 2022 roku ceny sprzętu sportowego, kempingowego i do aktywności na świeżym powietrzu wzrosły znacznie szybciej niż w poprzednich latach, przy rocznej stopie zmiany na poziomie 3,8%, o 2,5 punktu procentowego wyższej niż rok wcześniej. (Eurostat)

8. W 2021 roku 1,37 miliona osób było zatrudnionych w sektorze sportowym w UE, co stanowi 0,7% całkowitego zatrudnienia. Na poziomie UE liczba osób pracujących w sporcie w UE odzyskała poziom sprzed spadku w czasie szczytu blokad związanych z pandemią COVID-19 (1,37 miliona pracowników w 2019 roku; 1,31 w 2020 roku). (Eurostat)

9.Millenialsi częściej korzystają z aplikacji fitness niż inne grupy wiekowe, przy czym kobiety używają ich dwa razy częściej niż mężczyźni. 46% pragnie jak najwięcej mierzalnych danych na temat swojego zdrowia, a 54% prawdopodobnie kupi urządzenie analizujące ciało. (Statista)

10. Globalny rynek studiów pilates i jogi ma rosnąć w tempie CAGR 10% od 2021 do 2028 roku. Ta statystyka jest świadectwem rosnącej popularności studiów pilates i jogi na całym świecie, co wskazuje, że globalny przemysł fitness jest w fazie wzrostu. (ResearchDive)

11. Amsterdam został okrzyknięty najbardziej fit miastem świata. Miasto może poszczycić się największą liczbą osób dojeżdżających do pracy na rowerze, blisko 46%, oraz dużą liczbą entuzjastów siłowni, blisko 17,5% populacji. (Helsinki Times)

12. Norwegia i Szwecja mogą pochwalić się najwyższym odsetkiem zagorzałych bywalców siłowni na świecie, z 22% odpowiednio w obu populacjach regularnie uczęszczających na siłownie. Tuż za nimi znajdują się Stany Zjednoczone, z 21,20% populacji regularnie odwiedzającej siłownie. (Helsinki Times)

13. Jeśli chodzi o liczbę członków siłowni, to prowadzą Stany Zjednoczone, Niemcy i Wielka Brytania, z odpowiednio 64,10 miliona, 11,66 miliona i 10,39 miliona członków. Te kraje również zanotowały najwyższe przychody w branży siłowni w 2019 roku, jak podaje RunRepeat. Stany Zjednoczone zajęły czołowe miejsce z imponującymi przychodami wynoszącymi 35,03 miliarda dolarów, podczas gdy Niemcy i Wielka Brytania wygenerowały około 6,17 miliarda dolarów każdy. (RunRepeat)

14. Wydatki rządowe na rekreację i sport na mieszkańca były powyżej 200 euro w sześciu państwach członkowskich UE w 2018 roku: Luksemburg (500 euro na mieszkańca), Szwecja (254 euro), Finlandia (226 euro), Francja (204 euro), Holandia (202 euro) i Dania (201 euro). W przeciwieństwie do tego, najniższe wydatki na rekreację i sport na mieszkańca odnotowano w Bułgarii (11 euro), Rumunii (30 euro) oraz na Słowacji (31 euro), za nimi Litwa (35 euro) i Chorwacja (39 euro). (Eurostat).

15. 38% Europejczyków uprawia sport lub ćwiczy przynajmniej raz w tygodniu lub częściej, podczas gdy 17% ćwiczy rzadziej niż raz w tygodniu. Do 45% Europejczyków nigdy nie ćwiczy ani nie uczestniczy w aktywności fizycznej. (Komisja Europejska)

16. W typowym tygodniu zaledwie 20% populacji UE ćwiczyło do 2,5 godziny, 14% od 2,5 do 5 godzin, a 18% przez 5 godzin lub dłużej. (Komisja Europejska)

17. Wśród klubowiczów, którzy aktywnie korzystają ze swojego członkostwa, 63,3% chodzi na siłownię przynajmniej dwa razy w tygodniu, podczas gdy 16,34% chodzi na siłownię przynajmniej raz w tygodniu. (Finder)

18. 12% wszystkich nowych członkostw na siłowniach zostaje wykupionych w styczniu. (IHRSA, 2020)

19. Większość siłowni traci 50% nowych członków w ciągu 6 miesięcy. (IHRSA, 2020)

20. 8% mężczyzn i 14% kobiet rezygnuje z członkostwa po roku. (CouponCabin)

21. Zachowanie klubowiczów zaczyna się od procesu wprowadzenia. 87% członków, którzy doświadczyli pozytywnego procesu wprowadzenia, nadal pozostawało aktywnych po 6 miesiącach. (IHRSA)

22. Średnia długość członkostwa na siłowni wynosi około 4,7 roku. (Statista)

23. Powody, dla których klubowicze kontynuują swoje członkostwo: 50% lubi lokalizację siłowni do której uczęszcza, 45% otrzymało pozytywną interakcję z personelem siłowni, a 38% podoba się wyposażenie. (IHRSA)

Źródło: Tłumaczenie części artykułu firmy Perfectgym
https://www.perfectgym.com/en/blog/business/fitness-industry-statistics-trends

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl