fit.pl mobile logo

Trendy wellness dla trenerów do wdrożenia w 2024 roku

Małymi krokami zbliża się nowy rok, a wraz z nim rokowania co będzie modne w branży fitness w 2024 roku. Branża fitness stawia na wellness, jako trend który jest widoczny i będzie się stale rozwijał. Idąc tym kierunkiem, w dzisiejszym artykule prezentujemy trendy opublikowane przez dr Suz Suad, które trenerzy powinni wdrożyć w 2024 roku.

Tematy oparte na wiedzy:

1) Wykorzystanie Wearable Technology: Jako profesjonaliści fitness ważne jest, aby zrozumieć korzyści płynące z technologii "noszonej" i jak ją integrować z sesjami treningowymi. Może to obejmować tworzenie wyzwań krokowych, śledzenie tętna podczas treningów i rozumienie związku między danymi o śnie a intensywnością treningu. Edukuj klientów na temat ich wyników.

2) Ćwiczenia na świeżym powietrzu i entuzjazm dla golfa: Zrozumienie rosnącego zainteresowania ćwiczeniami na świeżym powietrzu i golfem może pomóc dostosować Twoją ofertę do szerszego spektrum klientów. Wspieranie celów podpoiecznych w bieganiu, wędrówkach i grze w golfa może dodać różnorodności i zaspokoić ich ewoluujące potrzeby. Wymaga to wiedzy o zapobieganiu kontuzjom, stosowaniu funkcjonalnych treningów specyficznych dla sportu i wyjaśnieniu zastosowania ćwiczeń w odniesieniu do celów poza siłownią.

3) Pomoc w przeciwdziałaniu wypaleniu zawodowemu: Dogłębne zrozumienie objawów wypalenia i sposobów ich łagodzenia jest kluczowe. Trenerzy powinni zapewniać treningi antystresowe i podkreślać znaczenie aktywnych sesji regeneracyjnych. Trenerzy powinni uczyć tego swoich klientów.

4) Trenerzy-gwiazdy i traktowanie ćwiczeń jak lekarstwa: Zrozumienie pojawienia się trenerów-gwiazd może pozwolić dostosować twoje strategie do zmieniających się oczekiwań społecznych. Podobnie, pójście w kierunku traktowania treningu jako ścieżkę do lepszego zdrowia wewnętrznego, a nie tylko wyglądu zewnętrznego, może pomóc w tworzeniu skutecznych programów treningowych. Pracuj nad swoim wizerunkiem, obserwuj programy znanych "gwiazd trenerskich", patrz holistycznie na człowieka. To wszystko droga do sukcesu w 2024 roku.

Tematy oparte na środowisku:

1) Dostosowywanie "przekąsek treningowych": Adaptacja do nowoczesnego środowiska hybrydowego fitness oznacza dostosowanie się do krótszych, częstszych treningów w ciągu dnia. Rozważ oferowanie różnych długości treningów w swojej bibliotece wideo, aby sprostać temu zapotrzebowaniu. Krótkie sesje lunchowe? To nowy, ważny trend. Trening nie zawsze musi trwać godzinę czasu. Dostosuj ofertę do zapotrzebowań rynku.

2) Budowanie społeczności: Tworzenie poczucia wspólnoty jest kluczowe w każdym środowisku fitness. Inicjowanie programów takich jak gry integracyjne w zajęciach grupowych lub wdrażanie programów ambasadorskich może pomóc nowym klubowiczom poczuć się bardziej przywiązanymi do trenera. To również pomoże Ci zatrzymać podopiecznych na dłużej.

3) Fitness hybrydowy: Ponieważ trend fitnessu hybrydowego nie wykazuje oznak spowolnienia, istotne jest zbudowanie wszechstronnego środowiska łączącego trening stacjonarny i online. Obejmuje to opanowanie platform cyfrowych do hostowania wideo, akceptowania płatności i planowania zajęć.

4) Innowacyjne zajęcia grupowe: Jako specjaliści fitness ważne jest, aby być na bieżąco z zapotrzebowaniem na unikalne i zabawne zajęcia grupowe i odzwierciedlać to w środowisku treningowym. Oferowanie różnorodnych i kreatywnych zajęć może utrzymać zaangażowanie i motywację klientów. Nie rywalizujesz online ze studiem "za rogiem", teraz konkurujesz o uwagę z każdym studiem na świecie.

Tematy oparte na psychologii:

1) Priorytet dla uważności: W odpowiedzi na coraz bardziej stresujący świat, integrowanie praktyk uważności do protokołu treningowego jest kluczowe. Zapewnianie informacji i wskazówek w zakresie praktyk uważności może pomóc klientom lepiej radzić sobie ze stresem i poprawić ogólne samopoczucie.

2) Podkreślanie znaczenia regeneracji: Zrozumienie psychologii aktywnej regeneracji może pomóc profesjonalistom fitness w tworzeniu bardziej skutecznych programów treningowych. Obejmuje to oferowanie narzędzi do regeneracji, dyskusję na temat ich korzyści i zapewnianie wskazówek, jak ich używać, aby pomóc w odpoczynku i rekonwalescencji.

3) Zapewnienie czystości: Utrzymanie czystego środowiska nie tylko zapewnia bezpieczeństwo, ale również daje psychologiczny komfort klientom, którzy mogą obawiać się zachorowania. Jasna komunikacja na temat protokołów czystości może pomóc złagodzić te obawy i zbudować zaufanie klientów do bezpieczeństwa Twoich obiektów.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl