Tydzień dobrych zdarzeń niepowtarzalna atmosfera X. Joga Festiwal. Górski Maraton Jogi w Wierchomli

Po raz dziesiąty gospodarzem Joga Festiwalu. Górskiego Maratonu Jogi „108 Powitań słońca” był Hotel Wierchomla Ski&Spa Resort w sercu Popradzkiego Parku Krajobrazowego w Beskidzie Sądeckim.
2022-09-01 00:00
Udostępnij
Tydzień dobrych zdarzeń niepowtarzalna atmosfera X. Joga Festiwal. Górski Maraton Jogi w Wierchomli

W dniach 21-28 sierpnia goście festiwalowi podczas TYGODNIA DOBRYCH ZDARZEŃ uczestniczyli w warsztatach tematycznych, praktykowali rozmaite rodzaje jogi na różnych poziomach, także w naturze, smakowali pyszne vege i regionalne potrawy. Uczestniczyli także w spotkaniach z niezwykłymi ludźmi w unikalnym pod wieloma względami Hotelu Wierchomla.

Można było razem poćwiczyć i porozmawiać o jodze i nie tylko, z Ambasadorkami Jogi, wspierającymi to wydarzenie m.in. na spotkaniu z „Gwiazdami pod gwiazdami”: Kirti Gahlawat, Pauliną Holtz, Dominiką Łakomską, Magdaleną Wołłejko.

Zajęcia z jogi oraz wykłady tematyczne prowadzili najlepsi nauczyciele w Polsce, m.in. Wiktor Morgulec, Anna Ryczek, Katarzyna Enerlich, Michał Kudzia, Hanna Onifade, Agnieszka Kunicka, Edyta Wołoszyn, Kirti Gahlawat. To 120 godzin (!) różnego rodzaju form jogi, np. joga Iyengara, joga funkcjonalna, Joga Afrodyty MDM (mięśni dna miednicy), joga hormonalna, Vinyasa Joga, kręgosłupa i klasyczna, Aerial Joga, Spiral Joga, czy tradycyjna joga indyjska.

IMG_2618

Festiwal jogi to nie tylko joga, ale też tematy związane z ogólnie pojętą profilaktyką i zachowaniem jak najlepszego zdrowia oraz samopoczucia na długie lata. Do tego należy dodać życie w zgodzie z naturą, o którego podstawach mówiono podczas wykładów i warsztatów m.in.:

 • Permakultura - życie bez chorób w harmonii z Naturą - Leszek Frankiewicz,
 • Mikrobiota jelitowa + pro- i prebiotyki i Zioła kulinarne w kuchni i medycynie chińskiej - Piotr Łysoniewski,
 • Ajurweda – umysł, ciało, równowaga, Integralna prewencja chorób nowotworowych - Bartosz Ludera,
 • Irydologia współczesna – recepty pisane z oczu, Dobór partnera życiowego z pomocą irydologa - Paweł Neko,
 • WARSZTATY TRE - Bartosz Zadurski,
 • Medytacja ZEN - Szymon Olbrychowski,
 • Konopie – powrót do równowagi - Dorota Gudaniec,
 • Komunikacja z elementami NAO - nieinwazyjnej analizy osobowości - Adam Lis,
 • Kinezjologia – nauka o ruchu i Automasaż Limfatyczny Twarzy - Justyna Gęsikowska,
 • Integralna prewencja chorób nowotworowych – Justyna Posłuszna,
 • Medytacja chrześcijańska - starożytna praktyka prowadząca do osobowej dojrzałości -Dariusz Hybel;
 • Czym jest joga? I Medytacja Vipassana – czym jest joga na głębszym poziomie? - Wiktor Morgulec
 • Podróże na poziomie - wieczór autorski Jakuba Porady.

Po całodniowych intensywnych zajęciach, na uczestników czekały koncerty na gongi i misy Adama Lisa, muzyka na żywo, ognisko, radość i zabawa m.in. z kapelą Howerna oraz pokazem klasycznego tańca indyjskiego w wykonaniu Magdaleny Niernsëë.

X Joga Festiwal. Górski Maraton Jogi w Wierchomli przyciągnął całe rodziny, bowiem i na najmłodszych czekały różnorodne atrakcje, w tym zajęcia jogi przygotowane specjalnie dla dzieci, które prowadziła Agnieszka Lasota.
W dniach 24-26.08.2022 r. można też było zapoznać się z ekologicznymi i naturalnymi produktami m.in. kosmetykami, olejkami, świecami, produktami OTC, suplementami diety, książkami oraz ubraniami i sprzętem do jogi. Swoje produkty prezentowały: Sklep Joga-Joga.pl, Majru – Natural Cosmetics, NOMAK, Shamasa, Delewin Prime s.r.o., SoyaHerbs, Colibri Candles, Lab Nature, Himalaya Wellness i LEK-AM.

IMG_0310

108 sekwencji „Powitanie słońca” Górski Maraton Jogi w Wierchomli

To już jubileuszowa X edycja maratonu jogi. Na zakończenie festiwalu w niezwykłej scenerii, na szczycie wzgórza, swego rodzaju test wytrzymałościowy - 108 sekwencji „Powitanie słońca” wykonywanych w górskim plenerze. Maraton nie jest łatwy do wykonania, ale niezwykle satysfakcjonujący, dlatego niemal wszyscy uczestnicy wzięli w nim udział. Po maratonie czekała na uczestników przyjemna chwila relaksu w naturze przy koncercie gongów w wykonaniu Adama Lisa.

„Przez 10 lat organizacji Joga Festiwalu i Górskiego Maratonu Jogi poświęconego pamięci Jogina Niezłomnego Makarego Sieradzkiego udaje nam się zgromadzić najlepszych w swoich dziedzinach, wybitnych specjalistów związanych z prawdziwie holistycznym podejściem do życia. Wykładowcy i eksplorowane przez nich tematy się zmieniają, ale jakość i duch towarzyszący imprezie od samego początku – tak pięknie opisany przez Makarego Sieradzkiego w książce „Życie bez chorób” – pozostaje niezmienny – podsumował Wiktor Morgulec, dyplomowany nauczyciel jogi, założyciel Portalu JOGA-JOGA.PL i współorganizator tej największej jogowej imprezy w Polsce, która promuje zdrowy styl życia i postawy proekologiczne.

„To już 10 edycja festiwalu - mówi Dyrektor Marketingu i Sprzedaży Hotelu Wierchomla, Justyna Gliwicz. Wielu naszych Gości wraca do nas co rok, a my staramy się bardzo urozmaicać tematykę festiwalowych warsztatów i prelekcji. Niezmienna jest atmosfera; zawsze wspaniała! Tworzą ją oczywiście nasi Goście, ale też nauczyciele i wykładowcy, Partnerzy i Sponsorzy, a także Ambasadorki Jogi i Partnerzy medialni, którym bardzo dziękujemy za wsparcie”.

Do zobaczenia na kolejnym Joga Festiwalu, już XI edycji!

Strona wydarzenia: www.jogafestiwal.pl
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/689751508816248
Fanpage @Joga Festiwal Wierchomla – https://www.facebook.com/JogaFestiwal/

Organizatorzy Festiwalu: ***Hotel Wierchomla Ski & SPA Resort oraz portal Joga-Joga.pl – pierwszy ogólnopolski serwis internetowy o tematyce poświęconej jodze i zdrowemu stylowi życia.

Ambasadorki Jogi: Paulina Holtz, Małgorzata Pieczyńska, Dominika Łakomska, Lucyna Malec, Magdalena Wołlejko i Kirti Gahlawat, przedstawicielka Ministerstwa Ayush Indii i Ambasady Republiki Indii w Polsce.

Patroni honorowi: Ambasador Republiki Indii w Polsce Jej Ekscelencja Pani Nagma Mohamed Mallick, Gmina Piwniczna.

Partnerzy: LEK-AM, Weco-Travel, Himalaya Wellness, Yogi Tea, Inspirujące Rozmowy by Marlena Skiba – www.marlenaskiba.com.pl, Uśmiech Kobiety – www.usmiechkobiety.pl, Pakamera.pl.

Patroni medialni: Radio Kolor, Yoga.pl, SPAEden.pl, magazynvip.pl, sprawnypo40.pl, Manager Report (manageronline.pl), Fit.pl, Ekologia.pl, N-jak-Natura.pl, Wellnessday.eu, Example.pl, Imperium Kobiet, PlanetaKobiet.com.pl, SzczyptaLuksusu.pl, Outdoormagazyn.pl, Business Woman & Life, KorpoVoice.pl, Magazyn dla Kobiet Ohme.pl, Poradnikzdrowie.pl, Magazyn Vege.
Sponsorzy od lat wspierający to wydarzenie: Primavika, Polsoja, Sylveco, Valsoia, Kryniczanka.