6 najlepszych roller coasterów w Energylandii

Sezon 2022 w Największym Parku Rozrywki w Polsce właśnie miał swoje Wielkie Otwarcie! Najwyższy czas na planowanie wycieczki do Energylandii, gdzie na Gości czeka aż 106 różnorodnych atrakcji, w tym aż 18 roller coasterów. Widowiskowe kolejki górskie zapewniają niezapomniane przeżycia i wyzwalają pozytywne emocje! Przedstawiamy sześć najlepszych roller coasterów, które możecie znaleźć w Energylandii.
2022-05-06 00:00
Udostępnij
6 najlepszych roller coasterów w Energylandii

Hyperion – kosmiczna przygoda

Hyperion to ogromny roller coaster, który “wita” Gości udających się w stronę wejścia do Energylandii. Co odważniejsi zaczynają od niego swój dzień pełen wrażeń w Parku – i jest to przejażdżka ekstremalna i zaskakująca. Hyperion to najwyższy i najszybszy w Europie mega coaster – jest wysoki na 77 m i rozpędza się do prędkości 142 km/h. Przygoda na tej stalowej kolejce górskiej wyprodukowanej przez firmę Intamin zaczyna się w podziemnym tunelu, gdzie uczestnikom przedstawia się kosmiczną historię, w której są pasażerami statku badawczego Hyperion_1. W drodze do jednego z księżyców planety Saturn, statek kosmiczny wpada w czarną dziurę i tunel czasoprzestrzenny, przez co trafia na planetę Hyper Novi w świecie równoległym. Cała kolejka górska utrzymana jest w futurystycznej stylistyce, dzięki czemu Goście lepiej wczuwają się czekającą ich podróż pełną wrażeń. Pierwszy spadek odbywa się na głębokość 80 m (do tunelu podziemnego), a cała trasa przejazdu wypełniona jest zakrętami, przechyleniami, licznymi zwrotami i niesamowitymi efektami grawitacyjnymi, w tym uczuciem nieważkości. Przejazd na Hyperionie zrobi wrażenie nawet na najbardziej zaprawionych w ekstremalnych atrakcjach osobach.

Zadra – ekstremalna przejażdżka

Zadra to najwyższy na świecie wooden roller coaster i duma Energylandii. Zlokalizowana w strefie Smoczy Gród, jest jej flagową atrakcją. Na sam widok Zadry pojawiają się ciarki – ogromne wrażenie robi monumentalna i gęsta drewniana konstrukcja oraz widok pierwszego toru spadkowego, który jest niemal pionowy (90 stopni). Zadra ma wysokość prawie na 64 m i osiąga prędkość 121 km/h. Długość trasy przejazdu wynosi 1316 m i trwa ok. 2 minuty. Przód kolejki stylizowany jest na głowę smoka, co odpowiada tematyce całej strefy Smoczego Grodu – średniowiecznej wioski. Przejażdżka na Zadrze pełna jest mocnych wrażeń – inwersji, przechyleń, zwrotów oraz efektów grawitacyjnych (przeciążenia 4 g). To zabawa tylko dla odważnych!

MOYA Formuła – dla fanów przyspieszenia

Zgrabny, czerwony roller coaster MOYA Formuła może wyglądać niepozornie, a jednak przejażdżka wywołuje silne emocje! Jest to kolejka typu „Launched Coaster” – główną cechą instalacji jest wykorzystanie maksymalnego przyspieszenia wagoników od pierwszej sekundy, dlatego przejażdżka w wagoniku MOYA Formuła dosłownie wbija w fotel. MOYA Formuła osiąga prędkość 100 km/h w 2 sekundy, a pasażerowie czują się niemal jak wystrzeleni w powietrze. Dodatkowo w czasie przejażdżki są dwie inwersje, a odczuwalne przeciążenia to 4,5g. Ten roller coaster zlokalizowany jest w Strefie Ekstremalnej (https://energylandia.pl/atrakcje/strefa-ekstremalna).

Abyssus – w poszukiwaniu Atlantydy

Abyssus jest flagową atrakcją strefy Aqualantis, która miała swoją premierę w 2021 roku. To roller coaster typu double launch coaster (w czasie przejazdu wagonik startuje dwa razy, a dodatkowo rozpędza się do maksymalnej prędkości niemal od razu), który osiąga prędkość 100 km/h. Abyssus jest wysoki na 38 m, długość trasy przejazdu wynosi 1316 m i trwa niemal 2 minuty. Ta niebieska kolejka górska zabiera pasażerów w podróż w poszukiwaniu zatopionego miasta, a tematyka ta nawiązuje do całej strefy. Podczas przejażdżki oprócz efektu nieważkości, inwersji czy przeciążeń, na uczestników czekają efekty wodne w postaci wodospadów, jezior i fontann.

Mayan – klasyka gatunku

Mayan to jedna z pierwszych kolejek górskich w Parku Roller Coasterów nr 1 w Europie (Energylandia działa od 2014 roku). Czerwony stalowy roller coaster bez wątpienia przyciąga spojrzenia przechodniów! Zlokalizowany w Strefie Ekstremalnej, wysoki na 33 m, osiąga prędkość do 80 km/h i jest polecany dla początkujących miłośników jazdy na kolejkach górskich. Przejażdżka na Mayanie gwarantuje świetną zabawę i dużo radości oraz wyostrza apetyt na więcej!

Speed Water Coaster – wodna przejażdżka

Speed Water Coaster to z pewnością atrakcja, na którą trzeba się wybrać! To stalowa wodna kolejka górska, wysoka na 60 m i osiągająca prędkość do 110 km/h. Zlokalizowana w Stefie Ekstremalnej, w pobliżu Water Parku, stanowi jedyne w swoim rodzaju połączenie roller coastera i wodnej kolejki. To największa i najszybsza kolejka tego typu na świecie! Z tej atrakcji nikt nie wyjdzie suchy!