Zastęp polskich gwiazd udowodnił, że wakacje można spędzać w sposób aktywny
fit.pl
2008-07-23 00:00
Udostępnij
Aktywne wakacje w Zell am See-Kaprun
Warsztaty kulinarne, taneczne oraz fitness. Profesjonalne treningi piłkarskie i golfowe. Pokazy mody, wizażu, freestyle’u. Bieg na orientację i – przede wszystkim – jazda na nartach w środku lata! To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na miłośników aktywnego wypoczynku podczas tegorocznych Polskich Dni w Zell am See-Kaprun – autorskiej imprezy agencji Testa Communications.
Po raz kolejny, do tego malowniczego, austriackiego regionu przybyła kilkusetosobowa grupa gości z Polski. Wśród nich znalazło się wiele gwiazd. Do Kaprun przyjechali m.in.: Hanna Śleszyńska, Iwona Pawlovic, Joanna Liszowska, Katarzyna Skrzynecka, Ewa Szabatin, Bartosz Obuchowicz, Ela Jędrzejewska, Ewa Gawryluk, Waldemar Błaszczyk, Piotr Zelt, Cezary Harasimowicz, Grażyna Wolszczak, Karol Okrasa, Joanna Jabłczyńska, Jan Wieczorkowski, Monika Mrozowska, Patrycja Kazadi, Natalia Lesz, Mezo, Dominika Figurska z Michałem Chorosińskim, Tomasz Iwan oraz wielu innych przedstawicieli świata kultury i sportu.

zellamsee zellamsee01

Centrum Polskich Dni usytuowane było w średniowiecznym zamku w Kaprun. Tam odbywały się koncerty rodzimych zespołów. Na scenie głównej zagrali: Lady Pank, Rotary, Joanna Liszowska & Mizgalski Band, Mezo oraz Poparzeni Kawą 3, czyli grupa złożona z przedstawicieli polskich mediów, na czele z Romkiem Osicą z RMF FM i Wojtkiem Jagielskim z Radia Zet.

Również na scenie w zamku i po raz pierwszy „pod gołym niebem” odbył się komediowy spektakl „Kobieta Jaskiniowa”. W tytułową rolę wcieliła się Hanna Śleszyńska. Jej występ wzbudził wiele pozytywnych emocji, czego dowodem była kilkunastominutowa, owacyjna reakcja polskich widzów po zakończeniu sztuki.

Zamek w Kaprun był też miejscem, gdzie odbywały się warsztaty: taneczne z Iwoną Pavlovic, winno-kulinarne z Karolem Okrasą, fitness z instruktorami klubu Easy Line z Gorzowa Wielkopolskiego oraz wizażu prowadzone przez Samantę Fałkowską z firmy Aspetto.

Nowością tegorocznych Polskich Dni były „Spotkania z Gwiazdami", które przy herbacie Irving, prowadziła prezenterka TV4 Zuzanna Falzmann oraz „Popołudnie Golfowe – Mercedes–Benz VIP Tour”. Swego rodzaju novum były także treningi piłkarskie prowadzone przez wielokrotnego reprezentanta Polski Tomasza Iwana.

Karol Okrasa, prócz mistrzowskiego kunsztu kulinarnego, ujawnił również jeszcze jeden swój talent. Z właściwym sobie wdziękiem poprowadził pokaz mody narciarskiej i snowboardowej marek: Salomom i Bonfire. Choreografię dla tego pokazu przygotowała „Czarna Mamba” światowego tańca, czyli Iwona Pavlovic.

[-------]

Z pewnością Polskie Dni nie miałyby takiego charakteru, gdyby nie możliwość jazdy na nartach. I to w środku lata! Każdego ranka po stokach lodowca Kitzsteinhorn zjeżdżała liczna grupa rodaków. Mieli oni niebywałą możliwość testować sprzęt narciarski i snowboardowy firmy Salomon, a także uczestniczyć w warsztatach freestyle’owych prowadzonych przez Marków – Sąsiadka i Dońca.

zellamsee02 zellamsee03

Już po raz trzeci w historii Polskich Dni odbył się Wielki Bieg Na Orientację – Tissot T-Touch Adventure. Niekwestionowanym zwycięzcą tegorocznego biegu został aktor, znany z „M jak Miłość” oraz „Na Wspólnej”, Michał Chorosiński wraz z drużyną. Piąte miejsce zajęła drużyna Mezo, który biegł wraz z Marcinem Łopuckim, partnerem Kasi Skrzyneckiej oraz Tomaszem Popielewiczem.

Dużym powodzeniem cieszyły się również „Podróże z Moniką”. Był to cykl wycieczek krajoznawczych przygotowanych przez podróżniczkę i dziennikarkę Monikę Witkowską.

– Tegoroczna impreza, jej rozmach i zaangażowanie gości w różnego rodzaju dyscypliny, po raz kolejny dowiodły jak dużą popularnością wśród Polaków cieszą się aktywne wakacje. Cieszymy się, że coraz chętniej – także dzięki takim imprezom jak Polskie Dni w Zell am See-Kaprun - przenosimy się z plaży chociażby na górskie stoki – powiedziała Katarzyna Gałuszka, prezes zarządu Testa Communications. 

Źródło: Testa Communications
Fot. Vipnews.pl

www.fit.pl