Body Ballet - połączenie baletu i fitness

Poczuć się jak primabalerina? Jest to możliwe na zajęciach z Body Balletu. Połączenie elementów Pilatesu i jogi z figurami baletowymi gwarantuje świetną zabawę oraz wysmuklenie sylwetki
fit.pl
2011-12-14 00:00
Udostępnij
Body Ballet - połączenie baletu i fitness
Zajęcia z Body Balletu to nie lada gratka dla miłośników sztuki baletowej. Poznanie figur baletowych to szansa na sprawdzenie swoich sił w tańcu klasycznym.

Udział w zajęciach umożliwia również spełnienie marzeń z lat młodzieńczych, kiedy to każda dziewczynka marzyła o zostaniu baletnicą.

Francuskie pochodzenie

Balet wywodzi się z renesansowych maskarad karnawałowych, które z czasem przeobrażały się w pokazy dworskie zawierające elementy śpiewu, tańca i muzyki. Pierwszy pokaz baletowy miał miejsce w 1581 roku w Paryżu, a pierwsza Narodowa Akademia Tańca została założona przez Ludwika XIV w 1661 roku. Z czasem balet stał się jednym z najpopularniejszych widowisk teatralnych. Eteryczne baletnice, widowiskowa choreografia oraz wyjątkowa scenografia to tylko niektóre czynniki przyciągające miłośników tańca klasycznego.

Adidasy zamiast puent

Do tej pory balet był zarezerwowany dla pewnej grupy tancerzy. Obecnie każdy zainteresowany sztuką baletową może poznać ją „od kuchni”, dzięki obecności na zajęciach z profesjonalnym instruktorem. Wykonanie podstawowych elementów baletu, takich jak plié, grand plié, pique, fouetté to niezwykła frajda. Dla osób, które lubią Pilates i jogę to idealne zajęcia poprawiające postawę ciała, wysmuklenie sylwetki oraz wzmocnienie mięśni. Obcisłe body i para puent nie jest wymagana na zajęciach, wystarczy zabrać ze sobą dobry nastrój i wygodne obuwie.

To metoda ćwiczeń pozwalająca na połączenie zajęć cardio z wysmuklaniem i uelastycznianiem całego ciała. To doskonały trening dla tych, którzy chcą rozciągnąć wszystkie partie mięśni.

Balet to nowość w ofercie klubów fitness, która cieszy się coraz większym powodzeniem. Udział w zajęciach może wziąć każdy, bez względu na wiek, figurę i umiejętności taneczne. Wykonując piruety pod okiem instruktora można poczuć się jak na prawdziwych zajęciach z baletu.