Buty sportowe na fitness - jak je dobrać?

Odpowiednie buty sportowe to podstawa, jeśli podczas ćwiczeń nie chcemy nabawić się nieprzyjemnych otarć albo nawet poważniejszych kontuzji
fit.pl
2013-03-21 00:00
Udostępnij
Buty sportowe na fitness - jak je dobrać?
butyNa szczęście obecnie oferta sklepów sportowych, np. http://www.zalando.pl/buty-sportowe/, jest na tyle szeroka, że łatwo można wybrać odpowiednie obuwie, które będzie w dodatku dobrze się prezentować.

Czym kierować się, wybierając buty sportowe na fitness?

Przede wszystkim konieczne jest znalezienie butów odpowiednich właśnie do fitnessu. Na pewno nie powinniśmy decydować się np. na buty do biegania, siatkówki czy innej dyscypliny sportowej, ponieważ niekoniecznie sprawdzą się one na sali gimnastycznej, podczas ćwiczeń na stepie czy bieżni.

Dobre buty na fitness powinny być przede wszystkim lekkie. Oczywiście trzeba je odpowiednio dopasować do rozmiaru i kształtu stopy - jest to konieczne, jeśli but ma odpowiednio stabilizować stopę podczas dynamicznych ćwiczeń. Szczególnie zalecane są buty sznurowane ze stosunkowo sztywnym zapiętkiem. Obuwie takie będzie chronić przed zwichnięciem nie tylko kostkę, ale także staw kolanowy.

Bardzo ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie butów sportowych jest na pewno ich podeszwa. Powinna ona zapewniać przyczepność do podłoża. Dobre buty na fitness to takie, w których nawet podczas najbardziej skomplikowanych układów na zajęciach aerobiku nie będziemy się ślizgać do panelach, gumolicie czy parkiecie, którymi często wyłożone są podłogi sal gimnastycznych. W trosce o własną wygodę można zawsze wybrać buty na fitness, które mają wbudowaną w podeszwie specjalną poduszkę, żelową lub powietrzną, dzięki niej nawet po najbardziej intensywnych ćwiczeniach nie będziemy uskarżać się na dokuczliwy ból stóp.

Kupując buty, warto zwrócić uwagę także i na materiały, z których zostały one wykonane. Nie najlepszym pomysłem są buty z materiałów syntetycznych, które niestety nie zapewniają stopom właściwej wentylacji.

Obecnie buty na fitness cechują się zwykle nowoczesnym designem i interesującą kolorystyką. Ze względu na ich niezaprzeczalną wygodę można je nosić nie tylko podczas ćwiczeń ale także i na co dzień. Na pewno będą one bardziej wygodne niż buty na obcasie. Warto zatem, nawet jeśli nie ćwiczymy regularnie, pomyśleć o zakupie tego typu obuwia, by cieszyć się komfortem i w dodatku wyglądać modnie. Para porządnych butów sportowych przyda się każdej kobiecie.

www.fit.pl