Kosmiczny wygląd i komfort dopasowany do stopy - to cechy charakterystyczne najnowocześniejszego obuwia sportowego zaprojektowanego przez londyńskiego projektanta mody, Rona Arada
fit.pl
2012-10-17 00:00
Udostępnij
Prozdrowotne obuwie na sportowy wypad!
Skórzane buty „zipflop” to propozycja dla osób odważnych, które lubią bawić się modą i eksperymentować z trendami.  Co wyróżnia jeod innych, sportowych propozycji?

buty fitflop

Wierzchnie pokrycie skrojone jest z dwóch idealnie dostosowujących się do stopy płatów oddychającej skóry połączone stylowym suwakiem, łączącym zarówno tył buta od pięty aż do palców. Dzięki dwóm systemom dwustronnego zasuwania  można dowolnie personalizować go do własnych potrzeb i długości stopy, pozwalając na zasuwanie i rozsuwanie bliżej lub dalej palców.

buty fitflop2

Mimo dość swobodnej regulacji zasuwania stopa idealnie i bardzo komfortowo spoczywa w bucie, utrzymując się w optymalnej pozycji podczas chodzenia. Zaletą tych butów jest ergonomiczna podeszwa „microwobbleboard”. Chroni ona pięty i śródstopie miękką platformą zarówno wzmacniającą, jak i koordynującą pracę mięśni podczas chodu.

Dzięki temu systemowi podczas chodu lub biegu mięśnie stopy pracują równomiernie, co odciąża znacznie mięśnie kręgosłupa i stawów zapobiegając zwyrodnieniom  i zespołowi „niespokojnych nóg”, a przede wszystkim po zbyt długim użytkowaniu chroni pięty i śródstopie przed bólem.

Buty wyróżniają się także designerską stylizacją. Występują w kilku gamach kolorystycznych a dzięki minimalistycznemu kształtowi pasują do każdego stroju, zarówno casualowego, jak i typowo sportowego. Buty te można zabrać nie tylko an spacer, ale także jogging oraz zajęcia w klubie fitness, jako zdrowsza alternatywa dla klasycznych, wiązanych butów treningowych.

www.fit.pl