Hollywoodzkie gwiazdy wiedzą jak skutecznie i łatwo przytyć lub schudnąć do roli. Co więcej zaskakują świetną formą i figura po ciąży. Jak one to robią? Poznajcie sekretne 3 diety Hollywood, które na co dzień stosują znane i lubiane aktorki
fit.pl
2013-05-22 00:00
Udostępnij
Diety gwiazd Hollywood
jessica-alba-black-leather-jacketDieta detox na odblokowanie organizmu

Marzysz o smukłej talii na wiosnę? Chcesz być pełna energii i lżesza i kilka kilogramów? Wykorzystaj sposób odżywiania zgodny z dietą detox, której zwolenniczką jest Gwyneth Paltrow.
Dieta oczyszczająca Gwyneth została stworzona przez doktora Alejandra Jungera, który wyznacza teraz dietetyczne trendy w Hollywood. Przygotował dla niej specjalną dietę opartą na produktach organicznych, oczyszczających organizm ze złogów toksyn. To właśnie one są przyczyną wiosennego spadku energii, zanieczyszczonej cery i nadwagi.

Jak to działa? Znana aktorka każdy dzień wedle zaleceń lekarza zaczyna szklanką wody z cytryną, która reguluje metabolizm, kończy zaś łyżką oliwy z oliwek (wspomaga pracę wątroby). Śniadanie składa się przede wszystkich z koktajlu owocowego (jagody, truskawki, chudy jogurt). Podstawą diety detox są posiłki w formie płynnej (nieobciążające wątroby i lekkostrawne). Podwieczorek lub kolacja składa się z miseczki tartych owoców, warzyw (marchwi, jabłko np. z dodatkiem imbiru) a obiad najczęściej z zupy na bazie warzyw takich jak: brokuły, marchew, Bruksela, dynia czy groszek. Dietę detox chwali sobie także Hilary Swank, której Lekarz zalecił jej oczyszczanie, po diecie proteinowej dieta proteinowa pozwoliła aktorce zbudować mięśnie do filmu „Za wszelką cenę” jednak, gdy padł ostatni klaps okazało się, że ma problemy z nadmiarem rtęci w organizmie aktorki.

Uzupełnieniem diety detox jest aktywność fizyczna. Najlepiej współgra z nią joga połączona z medytacją. Jak długo trwa detoks? Nawet do 2 miesięcy w zależności od indywidualnych problemów. Dietę tę powinien jednak prowadzić specjalista dietetyk.

Dieta z Wall Street dla zapracowanych

Zwolenniczkami tej metody odchudzania są między innymi: biznesmeni, aktorzy i aktorki. Wśród nich nie zabrakło Heidi Klum, Jennifer Lopez czy choćby Nicole Kidman. Panie wybrały metodę autorstwa dietetyczki Heather Bauer, która opracowała specjalny jadłospis, dla pań zabiegach, które nie mają czasu regularne odżywianie. Dieta opiera się o niskokaloryczne ale jednoczenie wartościowe produkty, dające energię i bezpieczne odchudzanie. Plan żywieniowy opiera się proste produkty i łatwe do przygotowania posiłki, które z powodzeniem może wykonać każda zapracowana gwiazda.
Podstawą diety jest rezygnacja z alkoholu, pustych węglowodanów w postaci drożdżówek i ciastek oraz szybkich przekąsek jedzonych na mieście. Kluczem do sukcesu jest regularne odżywianie oparte na sałatkach, musli z mlekiem lub jogurtem, łatwych do przygotowania przecierów, a także lekkich kanapek na bazie pełnoziarnistego chleba warzyw z wyłączeniem ciężkich sosów majonezowych, dipów, smażonego mięsa i łączenia węglowodanów tłuszczami zwierzęcymi.

Dieta zgodna z DNA

Te dietę wybrała między innymi Jessica Alba a jej zasady opierają się o ustalenie żywinia na podstawie badań DNA. Dzięki łatwiej dopasować styl odżywiania i produkty, które będą współgrały z wymaganiami organizmu i zapotrzebowaniem energetycznym. Analiza próbki DNA ( pobranej ze śliny) pomaga określić sposób optymalizacji żywienia pod kątem eliminowania problemów, dolegliwości i wspomagania metabolizmu. Analiza zdradza co wpływa na podwyższony poziom cukru, jakie produkty nie służą danej sylwetce itp. To najbardziej indywidualna forma diety, z której skorzystało już wiele gwiazd Hollywood, w celu profilaktyki chorób, wsłuchania w potrzeby organizmu a przede wszystkim utraty zbędnych kilogramów bez efektu jojo.

www.fit.pl