fit.pl mobile logo

Finał Jatomi Challenge w Gdyni – młodzi mistrzowie górą!

31 maja w Jatomi Fitness w gdyńskim Klifie miał miejsce wielki finał cyklu pojedynków zawodowych sportowców z internetowymi celebrytami – Jatomi Challenge. W ostatnim z czterech starć pierwszego w Polsce live fitness show zmierzyli się ze sobą: blogerka fitness Małgorzata Kędzierska („Szpilki na siłowni”) oraz mistrz wspinaczki, Tomasz Sordyl. Challenge, podobnie jak wszystkie pozostałe eventy w serii – poprowadził duet Fit Lovers.

Jatomi Challenge to sportowe wyzwanie, w którym naprzeciw siebie stają profesjonalni zawodnicy
i sportowi celebryci. W przygotowanych specjalnie dla nich „pojedynkach” muszą zmierzyć się ze sobą w różnych konkurencjach. Dodatkową dawkę adrenaliny stanowi fakt, że zawody transmitowane są na żywo na Facebooku – jest to pierwszy w Polsce live fitness show.

Profesjonalni sportowcy, którzy mierzą się z gwiazdami to uczestnicy inicjatywy Jatomi Champions – programu wsparcia treningowego dla młodych, zdolnych sportowców reprezentujących Polskę na międzynarodowych zawodach.

Ostatnia odsłona czteroodcinkowej serii spektakularnych pojedynków w ramach akcji Jatomi Challenge odbyła się 31 maja w Gdyni. Podobnie jak pozostałe odcinki w ramach cyklu Jatomi Challenge  - była transmitowana na żywo na Facebooku Jatomi Fitness.

Tym razem naprzeciwko siebie stanęli: fitnessowa blogerka Małgorzata Kędzierska („Szpilki na siłowni”) oraz mistrz wspinaczki i uczestnik programu Jatomi Champions, Tomasz Sordyl. Zawodnicy mierzyli się ze sobą w sześciu różnych konkurencjach, dobranych tak, aby szanse były jak najbardziej wyrównane, a sam pojedynek – niezwykle emocjonujący.

Podobnie jak na wszystkich pozostałych eventach, do wspólnych ćwiczeń zaproszeni zostali także zgromadzeni w klubie widzowie. Za prawidłowe wykonanie prostych zadań treningowych otrzymywali wejściówki do klubów Jatomi.

Konkurencja I: bieżnia
Bieżnie napędzane siłą mięśni to pierwsza konkurencja wszystkich czterech odcinków w serii. Tym razem nie mogło być inaczej! Na maszynach S-Drive zawodnicy spędzili w sumie 10 minut, zwiększając na sygnał prowadzących poziom trudności ćwiczenia. Pierwsza konkurencja, podobnie jak wszystkie pojedynki w serii, zakończyła się remisem – żaden z zawodników nie zszedł z bieżni przed czasem.

Konkurencja II: wymachy kettlem, przysiad z obciążeniem i wyciskanie
Druga konkurencja składała się z serii następujących po sobie ćwiczeń: wymachów kettlem, przysiadów z obciążeniem i wyciskania sztangi w bicepsie. Zawodnicy wykonywali 5 powtórzeń każdego ćwiczenia. Wygrywała osoba, która w 5-minutowym limicie czasu wykonała prawidłowo więcej serii. Konkurencja od początku była bardzo wyrównana i ostatecznie zakończyła się remisem. Po dwóch pojedynkach Gosia i Tomek szli więc „łeb w łeb”.

Konkurencja III: przysiad na bosu
Przysiad na bosu to kolejna „klasyka” spotkań serii Jatomi Challenge, wymagająca niezwykłej wytrzymałości i utrzymania w równowadze prawidłowej pozycji. Wygrywał ten z zawodników, który dłużej wytrzymał w przysiadzie. To udało się Gosi, która na półmetku zmagań uzyskała jednopunktowe prowadzenie nad młodym wspinaczem.

Konkurencja IV: martwy ciąg
Czwartą konkurencją był debiutujący w zestawieniu martwy ciąg. Zawodnicy naprzeciwko siebie wykonywali podnoszenia sztang z dostosowanym do ich możliwości obciążeniem. Wygrywał ten, kto w ciągu 5 minut wykonał więcej prawidłowych powtórzeń. Ich liczba przerosła oczekiwania wszystkich: Gosia wykonała aż 130 uniesień, ale to Tomkowi – z wynikiem 136 powtórzeń – przypadł tytuł zwycięzcy tej konkurencji. Po czterech pojedynkach znów był remis, a emocje sięgały zenitu.

Konkurencja V: wskoki na skrzynię i burpee
Przedostatnia konkurencja była prawdziwym kondycyjnym sprawdzianem dla zawodników. Ćwiczenia: wskoki na skrzynię oraz burpee z dotknięciem podłogi klatką piersiową wykonywane były w seriach po 5 powtórzeń każde. Zwyciężała osoba, która wykonała więcej powtórzeń w określonym limicie czasu. Po upływie 5 regulaminowych minut wynik pojedynku zaskoczył wszystkich: remis w liczbie wykonanych serii sprawił, że o ostatecznym wyniku spotkania miała zadecydować ostatnia konkurencja.

Konkurencja VI: wiosła
W finałowej konkurencji zawodnicy mieli za zadanie „przepłynięcie” dowolną techniką kilometrowego dystansu na ergometrze wioślarskim. To ćwiczenie, wymagające zaangażowania kilkunastu grup mięśni, zadecydowało o wygranej… zawodowego sportowca! Tomek wyprzedził Gosię, a tym samym stał się zwycięzcą czwartego – ostatniego spotkania z cyklu Jatomi Champions.

Po 15 minutach przerwy uczestnicy finałowego odcinka Jatomi Challenge udzielili wywiadu prowadzącym, w którym odpowiedzieli na pytania dotyczące ich motywacji do ćwiczeń, treningów i przygotowań do ważnych sportowych imprez. Pytania zadawali także widzowie relacji live na Facebooku bezpośrednio pod transmisją.

Gdyński pojedynek Jatomi Challenge, podobnie jak jego przedostatnia odsłona we Wrocławiu, zakończył się zwycięstwem zawodowego sportowca.
W ostatecznej klasyfikacji młodzi zawodowcy wygrali z internetowymi gwiazdami 4:2.

Wyniki wszystkich pojedynków:
1. Warszawa – Michał „Owca” Owczarzak (Warszawski Koks) vs. Marcin Filipiak -  remis
2. Kraków – Łukasz „Luka” Trochonowicz vs. Konrad Kłusek - remis
3. Wrocław – Jacek Gadzinowski vs. Jakub Baron - 3:5
4. Gdynia – Małgorzata Kędzierska vs. Tomasz Sordyl - 4:5

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl