Wśród znanych polskich dziennikarzy i prezenterów nie brakuje entuzjastów biegania i to tych na długie dystanse. Gwiazdy regularnie trenują, biorą udział w maratonach oraz  promują aktywny i zdrowy tryb życia. Kto uczestniczy w biegach ulicznych i pokonuje dystans ponad 42 km?
fit.pl
2012-06-27 00:00
Udostępnij
Gwiazdy w formie!
Beata Sadowska  jest bardzo aktywną osobą. Uprawia wiele sportów. Od skoków ze spadochronem po jogę. Bardzo lubi biegać. Do udziału w maratonach solidnie się przygotowuje przez kilka miesięcy. Co o swojej pasji powiedziała dziennikarka?

- Bieganie to dla mnie medytacja w ruchu, obserwowanie własnych myśli, spokój. No może poza 30-tym-którymś kilometrem, kiedy pojawia się kryzys. Wtedy po głowie krąży mi jedno: „Po co mi to?! Rzucam to bieganie!“. Na mecie oczywiście już nie rzucam! Przemysław Babiarz w maratonach uczestniczy od kilku lat. Jego największym wyczynem był udział w maratonie w Nowym Jorku. Częściej można go spotkać w krajowych biegach ulicznych. Co powiedział przed startem w  Nowym Jorku?

– Bieg maratoński w takiej masie ludzi musi być ekscytującym przeżyciem. Nie mogę się doczekać. Szczególnie że tym wydarzeniem żyje całe miasto, więc atmosfera musi być niepowtarzalna – mówi Przemysław Babiarz. 

Tomasz Lis swoją przygodę z bieganiem zaczął w 2009 roku. Przebiegł już kilka prestiżowych  maratonów (Warszawa, Paryż, Sztokholm, Ateny, Berlin, Tokio, Genewa, Nowy Jork). Jego najlepszy czas to 3:47:01. Z takim wynikiem  ukończył 42. Maraton w Nowym Jorku. Co powiedział na mecie?

 – Odczuwam ogromną satysfakcję. Jestem szczęśliwy, że pobiłem swój rekord i to w maratonie, który jest absolutnie wspaniały – takiego dopingu dla biegaczy nie widziałem nigdzie. Trochę słabiej pobiegłem ostatnich 12km, ale z drugiej strony naprawdę było diabelnie ciężko i skupiłem się na tym, żeby na moment nie stanąć. A meta w Central Parku - euforia! Muszę ten Nowy York powtórzyć, tym bardziej, że jest - pozorny paradoks - niepowtarzalny. 

www.fit.pl