fit.pl mobile logo

Hot trend fitness: zajęcia na trampolinach

Fitness na trampolinach stał się niezwykle popularny. Cały świat pokochał taki rodzaj treningu, również Polska. Jak skakać na trampolinie fitness? Jakie są z tego korzyści i czy jest to bezpieczne? Co zyskasz skacząc na trampolinie?

Skakanie na trampolinie, jako nieliczny rodzaj treningu pozwala spalić do 1000 kalorii podczas godzinnych ćwiczeń. To zdecydowanie więcej niż podczas joggingu, pływania, jazdy na rowerze czy wycisku na siłowni. Trampoliny, to również świetna dawka aktywności fizycznej połączona z zabawą. Skakać mogą kobiety, mężczyźni i to w każdym wieku! Polska już od dawna pokochała tradycyjne trampoliny ogrodowe, które praktycznie znajdują się przed każdym domem. Teraz czas na trampoliny fitness, które szturmem podbijają kluby fitnessi placówki sportowe. Takie zajęcia cieszą się dużą popularnością wśród klientów.

Co zyskasz skacząc na trampolinie?

- kształtujesz sylwetkę, rzeźbisz łydki i pośladki, wzmacniasz mięśnie oraz pozbywasz się „oponki” z brzucha;
- poprawiasz pracę organizmu (zwiększasz wydolność), pozbywasz się toksyn i przyspieszasz przemianę materii;
- dbasz o równowagę ciała, kondycję i obniżasz stężenie cholesterolu oraz zmniejszasz ciśnienie krwi;
- relaksujesz się i zapominasz o codziennych problemach;

Uprawiaj sport boso!

Każdy uznany fizjoterapeuta, ortopeda i lekarz stwierdzi, że chodzenie boso jest zdrowe i korzystnie wpływa na nasze ciało a także organizm. Najlepiej zacząć chodzić bez obuwia i skarpetek w domu. Później w ogrodzie, parku itd. – trzeba stopniowo przyzwyczajać nogi do naturalnego podłoża. W ten sposób ciało powraca do prostej postawy a nasz organizm spala więcej kalorii niż podczas chodzenia w butach. To się dzieje za sprawą wzmacniania mięśni szkieletowatych. Dodatkowo, stopa w ten sposób odpoczywa (ma masaż). Jak się okazuje, boso powinno się także uprawiać sport. Przykładowo można skakać na trampolinie fitness, biegać, tańczyć i uprawiać fitness. Taki trening jest aż o 5% efektywniejszy niż sport w butach. Stopa jest lżej stawiana, co ogranicza kontuzje. Nie pozostaje nic innego jak tylko ściągać buty i już dziś zacząć funkcjonować jak natura chciała, czyli boso! Taki rodzaj ćwiczeń oferuje m.in. JUMPit, który jako pierwszy i jedyny w Polsce prowadzi fitness na trampolinach bez butów. Osoby, które raz spróbują, jednogłośnie odpowiadają, że nigdy więcej nie założą butów podczas ćwiczeń fitness.

Zobaczcie jak wygląda fitness na trampolinach JUMPit


 

Czy skakanie na trampolinie fitness jest bezpieczne?

Tak jak w innych sportach, bezpieczeństwo zależy wyłącznie od użytkownika. Np., jeśli jeździmy na dobrym i sprawnym rowerze oraz stosujemy się do zasad drogowych a także jesteśmy odpowiednio ubrani (kask), to możemy bezpiecznie korzystać z roweru. Bywa, że rower nie posiada oświetlenia a rowerzysta jeździ na nim w nocy stwarzając niebezpieczeństwo dla siebie i innych. Tak samo jest z trampoliną fitness. Jeśli osoba skacząca będzie korzystać z niej według zaleceń producenta i trenera, to może czuć się bezpiecznie. Problem zaczyna się w momencie popisywania się na batucie lub źle wykonywanego treningu. Jak w większości sportów fitness, z trampolin powinny zrezygnować m.in. osoby z chorobami serca, z astmą, ze świeżymi urazami ciała lub kobiety w ciąży. Podczas wyboru trampoliny lub klubu fitness, który oferuje taki rodzaj lekcji, warto sprawdzić, jaki jest sprzęt oraz czy instruktor ma odpowiednie uprawnienia do prowadzenia zajęć. Batut powinien być jak największy. Powinien mieć odpowiedni naciąg gum, mocną matę oraz regulowany bar dostosowany do osób o zróżnicowanym wzroście. Dlatego trampoliny JUMPit są bezkonkurencyjne na naszym rynku. Specjalistyczne szkolenia na instruktorów są przygotowywane pod patronatem szkoły IFAA Polska, co gwarantuje najwyższy poziom profesjonalizmu.

NASA od wielu lat wykorzystuje trampoliny w swoich przygotowaniach do działań w kosmosie. Dzięki nim dba o zdrowie i dobrą kondycję astronautów. NASA twierdzi, że trampoliny rozwijają całe ciało lepiej niż np. trening na siłowni, ponieważ nie obciążają nadmiernie poszczególnych stawów. Ich badania wykazują, że podczas biegania stawy skokowe są aż 2 razy bardziej obciążane niż w trakcie skakania na trampolinie.

Jak widać, trampoliny fitness są niezwykłym i przyjemnym sposobem na aktywność fizyczną. Co najważniejsze są bezpieczne i przynoszą wiele korzyści. Polecamy je każdemu, kto chce w szybkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, wymodelować ciało i wzmocnić funkcjonowanie organizmu.

www.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Patka

Wejdź teraz na: http://www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreneronline. I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów! Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreeneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów! Zmień sięnnie do poznania nawet w ciągu jendego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: http://www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-
syr.ann9

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA http://www.igortreneronline.pl I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-
Dominika Mazurowska

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-
kati49

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Jeśli odpowiedziałaś/eś 3 razy na Tak! to : Nie czekaj wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Pozbądź się tłuszczu raz na zawsze!

Zgłoś nadużycie-
kuch955

Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl I zmień się nie do poznania nawet w ciągu jednego miesiąca! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-
krakers1111

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl