fit.pl mobile logo

Hot trend fitness: zajęcia na trampolinach

Fitness na trampolinach stał się niezwykle popularny. Cały świat pokochał taki rodzaj treningu, również Polska. Jak skakać na trampolinie fitness? Jakie są z tego korzyści i czy jest to bezpieczne? Co zyskasz skacząc na trampolinie?

Skakanie na trampolinie, jako nieliczny rodzaj treningu pozwala spalić do 1000 kalorii podczas godzinnych ćwiczeń. To zdecydowanie więcej niż podczas joggingu, pływania, jazdy na rowerze czy wycisku na siłowni. Trampoliny, to również świetna dawka aktywności fizycznej połączona z zabawą. Skakać mogą kobiety, mężczyźni i to w każdym wieku! Polska już od dawna pokochała tradycyjne trampoliny ogrodowe, które praktycznie znajdują się przed każdym domem. Teraz czas na trampoliny fitness, które szturmem podbijają kluby fitnessi placówki sportowe. Takie zajęcia cieszą się dużą popularnością wśród klientów.

Co zyskasz skacząc na trampolinie?

- kształtujesz sylwetkę, rzeźbisz łydki i pośladki, wzmacniasz mięśnie oraz pozbywasz się „oponki” z brzucha;
- poprawiasz pracę organizmu (zwiększasz wydolność), pozbywasz się toksyn i przyspieszasz przemianę materii;
- dbasz o równowagę ciała, kondycję i obniżasz stężenie cholesterolu oraz zmniejszasz ciśnienie krwi;
- relaksujesz się i zapominasz o codziennych problemach;

Uprawiaj sport boso!

Każdy uznany fizjoterapeuta, ortopeda i lekarz stwierdzi, że chodzenie boso jest zdrowe i korzystnie wpływa na nasze ciało a także organizm. Najlepiej zacząć chodzić bez obuwia i skarpetek w domu. Później w ogrodzie, parku itd. – trzeba stopniowo przyzwyczajać nogi do naturalnego podłoża. W ten sposób ciało powraca do prostej postawy a nasz organizm spala więcej kalorii niż podczas chodzenia w butach. To się dzieje za sprawą wzmacniania mięśni szkieletowatych. Dodatkowo, stopa w ten sposób odpoczywa (ma masaż). Jak się okazuje, boso powinno się także uprawiać sport. Przykładowo można skakać na trampolinie fitness, biegać, tańczyć i uprawiać fitness. Taki trening jest aż o 5% efektywniejszy niż sport w butach. Stopa jest lżej stawiana, co ogranicza kontuzje. Nie pozostaje nic innego jak tylko ściągać buty i już dziś zacząć funkcjonować jak natura chciała, czyli boso! Taki rodzaj ćwiczeń oferuje m.in. JUMPit, który jako pierwszy i jedyny w Polsce prowadzi fitness na trampolinach bez butów. Osoby, które raz spróbują, jednogłośnie odpowiadają, że nigdy więcej nie założą butów podczas ćwiczeń fitness.

Zobaczcie jak wygląda fitness na trampolinach JUMPit


 

Czy skakanie na trampolinie fitness jest bezpieczne?

Tak jak w innych sportach, bezpieczeństwo zależy wyłącznie od użytkownika. Np., jeśli jeździmy na dobrym i sprawnym rowerze oraz stosujemy się do zasad drogowych a także jesteśmy odpowiednio ubrani (kask), to możemy bezpiecznie korzystać z roweru. Bywa, że rower nie posiada oświetlenia a rowerzysta jeździ na nim w nocy stwarzając niebezpieczeństwo dla siebie i innych. Tak samo jest z trampoliną fitness. Jeśli osoba skacząca będzie korzystać z niej według zaleceń producenta i trenera, to może czuć się bezpiecznie. Problem zaczyna się w momencie popisywania się na batucie lub źle wykonywanego treningu. Jak w większości sportów fitness, z trampolin powinny zrezygnować m.in. osoby z chorobami serca, z astmą, ze świeżymi urazami ciała lub kobiety w ciąży. Podczas wyboru trampoliny lub klubu fitness, który oferuje taki rodzaj lekcji, warto sprawdzić, jaki jest sprzęt oraz czy instruktor ma odpowiednie uprawnienia do prowadzenia zajęć. Batut powinien być jak największy. Powinien mieć odpowiedni naciąg gum, mocną matę oraz regulowany bar dostosowany do osób o zróżnicowanym wzroście. Dlatego trampoliny JUMPit są bezkonkurencyjne na naszym rynku. Specjalistyczne szkolenia na instruktorów są przygotowywane pod patronatem szkoły IFAA Polska, co gwarantuje najwyższy poziom profesjonalizmu.

NASA od wielu lat wykorzystuje trampoliny w swoich przygotowaniach do działań w kosmosie. Dzięki nim dba o zdrowie i dobrą kondycję astronautów. NASA twierdzi, że trampoliny rozwijają całe ciało lepiej niż np. trening na siłowni, ponieważ nie obciążają nadmiernie poszczególnych stawów. Ich badania wykazują, że podczas biegania stawy skokowe są aż 2 razy bardziej obciążane niż w trakcie skakania na trampolinie.

Jak widać, trampoliny fitness są niezwykłym i przyjemnym sposobem na aktywność fizyczną. Co najważniejsze są bezpieczne i przynoszą wiele korzyści. Polecamy je każdemu, kto chce w szybkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, wymodelować ciało i wzmocnić funkcjonowanie organizmu.

www.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl