fit.pl mobile logo

Jak dbać o kondycję i sylwetkę w domu? Sprawdzone urządzenia do domowej siłowni

Ćwiczenia w domu zyskały ogromną popularność w okresie lockdownu i nic nie wskazuje na to, żeby miłośnicy zdrowego trybu życia mieli zrezygnować z treningów we własnych czterech kątach. Treningi w domowym zaciszu to także świetny pomysł na bycie fit dla zabieganych oraz tych, którzy na świeżym powietrzu uprawiają dyscypliny sportowe uważane za sezonowe. Jaki sprzęt do domowej siłowni warto wybrać?

Trenażer rowerowy i bieżnia – sprzęt do domowej siłowni na treningi zimą

Jeżeli nie lubisz jeździć rowerem albo biegać w trakcie kapryśnej jesiennej pogody czy zimowych mrozów, swoją domową siłownię koniecznie uzupełnij o sprzęt do ćwiczeń, z którego będziesz często i chętnie korzystać zimą.

Miłośnicy jazdy jednośladem chętnie sięgają po trenażer rowerowy. W zależności od tego, jak zaawansowane urządzenie kupisz, zyskasz na przykład prosty, a przy tym funkcjonalny postument pod swój rower, który będzie zapewniał opór przy kręceniu pedałami, dając Ci możliwość trenowania jesienią i zimą w domowym zaciszu. Kondycję na wiosnę i lato zapewniają także bardziej zaawansowane trenażery z aplikacjami, które umożliwiają np. wyświetlanie ciekawej trasy rowerowej na monitorze komputera, rzutniku lub telewizorze albo branie udziału w wirtualnych wyścigach rowerowych.

Domowa bieżnia to świetny sposób na aktywne spędzenie jesiennych i zimowych wieczorów w domu. Jeśli uwielbiasz słuchać podcastów, uczyć się języków obcych z zagranicznych stacji telewizyjnych albo urządzać maratony serialowe tylko dla siebie, warto ten czas wykorzystać również z myślą o utrzymaniu kondycji i zadbaniu o sylwetkę, jednocześnie biegnąc na bieżni. W zależności od tego, jaki model bieżni do domowej siłowni wybierzesz, możesz między innymi zmieniać szybkość przesuwania się taśmy, co wymusi na Tobie także zmianę tempa biegu. Zwróć również uwagę na to, jakie informacje pojawiają się na wyświetlaczu urządzenia – najczęściej to pokonany dystans, średnia prędkość biegu i liczba spalonych kalorii.

Trampolina i sprzęt do tabaty – co wybrać na intensywny trening odchudzający w domu?

Fitness na trampolinach i tabata to bardzo intensywne ćwiczenia, które możesz wykonywać w domu. Wystarczy odpowiedni sprzęt do treningów przed telewizorem, aby na trampolinie albo ćwicząc tabatę, spalić mnóstwo kalorii. Co ważne, w internecie nie brakuje darmowych i płatnych treningów tabaty i fitnessu na trampolinach. Wystarczy, że włączysz filmik i będziesz wykonywać te same ruchy co trener na ekranie.

Do ćwiczenia na trampolinie potrzebujesz jedynie kawałka podłogi. Z myślą o stosunkach dobrosąsiedzkich pod trampolinę możesz podłożyć też matę wygłuszającą. Skakanie na trampolinie naprzemiennie wymusza rozluźnianie i napinanie mięśni, dlatego je wzmacnia. Poza tym przypomina o zabawach z dzieciństwa, powodując wystrzał endorfin, czyli hormonów szczęścia. Inne pozytywne efekty jump fitnessu to między innymi poprawa koordynacji wzrokowo-ruchowej i zdolności motorycznych.

W zależności od tego, jakie nagranie tabaty wybierzesz, możesz zapewnić sobie trening o różnym poziomie intensywności. Możesz zdecydować się na tabatę na stojąco, na leżąco albo mieszaną. Na niektórych filmikach trenerzy pokazują ćwiczenia, w których wykorzystuje się wyłącznie masę swojego ciała, a w innych – sprzęt do ćwiczeń w domu. Najpopularniejsze urządzenia i akcesoria sportowe do tabaty to step, mata do ćwiczeń, hantle lub kettle bells, elastyczne taśmy oporowe i kostki do jogi. Warto zdecydować się na tabatę, kiedy myślisz o treningu odchudzającym w domu. Tabata to trening interwałowy, który pozwala szybko zgubić zbędne kilogramy. Poza tym wzmacnia mięśnie, ale ich nie rozbudowuje, a także poprawia wydolność oddechową.

Treningi w domowym zaciszu to łatwy sposób na zachowanie kondycji i utrzymanie zgrabnej sylwetki. Możesz zdecydować się na uprawianie w domu sportów, które uważasz za sezonowe, takich jak kolarstwo czy bieganie. Domowa siłownia albo niewielka przestrzeń w dowolnym innym pomieszczeniu to także świetne miejsce do całorocznych treningów z myślą o tym, że chcesz dobrze czuć się w swoim ciele. 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl