fit.pl mobile logo

Jak się ubrać na siłownię?

Odpowiedni ubiór na siłownię wpływa nie tylko na wygodę treningu, ale przede wszystkim bezpieczeństwo ćwiczeń. Jak zatem ubrać się na siłownię? Przedstawiamy krótki poradnik dotyczący właściwego męskiego stroju do ćwiczeń.

Odpowiednie obuwie to podstawa

Warto zacząć od podstaw, czyli obuwia na trening. Niezależnie od miejsca ćwiczeń – czy w domu, czy na siłowni zewnętrznej, czy też w klubie fitness, niezwykle ważne jest odpowiednie dopasowanie obuwia. Buty powinny nie tylko świetnie wyglądać, ale przede wszystkim zapewniać stabilność i bezpieczeństwo stopom. Dobrej klasy buty muszą mieć podeszwę antypoślizgową. W zależności od rodzaju aktywności, należy też dobrać odpowiedni rodzaj wsparcia i amortyzacji.

Jeśli chodzi o rodzaj butów, to panuje tu dowolność. Niektórzy preferują bowiem lekkie tenisówki męskie, inni stawiają na adidasy, a jeszcze inni na sneakersy. Dobrze jest pamiętać, że sam rodzaj i model butów nie jest tak istotny jak praktyczne funkcje i technologie, które zawierają. Dobre buty na trening to mniejsze ryzyko kontuzji, dlatego warto zawsze zainwestować w obuwie od sprawdzonych, polecanych producentów.

Spodenki czy długie spodnie dresowe męskie?

Wiadomo już, jakie adidasy czy tenisówki męskie wybrać na trening. Równie istotne są spodnie. Które modele sprawdzą się najlepiej? Spodnie dresowe męskie to klasyczny fason o niesłabnącej popularności. Dresy są idealne na rower, jogging albo na siłownię czy fitness. Dobrze jednak pamiętać, aby nie decydować się na zbyt szerokie spodnie, które mogą utrudniać wykonywanie ćwiczeń. Za luźne nogawki mogą być ponadto niebezpieczne. Na przykład, nogawka taka może wkręcić się w rowerek treningowy lub w szprychę prawdziwego roweru, co może zakończyć się upadkiem i kontuzją.

Równie dobrym wyborem są spodenki. Powinny być one wykonane z oddychającego, przewiewnego materiału. Krój nie może ograniczać swobodnego poruszania się i wykonywania zróżnicowanych ćwiczeń, takich jak przysiady czy wykroki. Dobrze też zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia, takie jak siateczkowe wstawki ułatwiające wentylację czy specjalna zapinana kieszeń na smartfona.

Alternatywą dla wspomnianych modeli spodni są legginsy. To ubranie zapewniające niezrównaną wygodę, niezależnie od wykonywanej aktywności. Sprawdzi się zatem w przypadku rozmaitych treningów. Szczególnie polecanym modelem są legginsy z kompresją. System ten pomaga wzmocnić przepływ krwi do mięśni i ograniczyć ich zmęczenie. To z kolei przekłada się na większą wydajność oraz poprawę osiągów. Dodatkowo pozwala przyspieszyć czas regeneracji po treningu. Niektórzy mogą nie czuć się zbyt komfortowo w samych legginsach. W takim przypadku można założyć na wierzch krótkie spodenki. Legginsy, podobnie jak inne modele spodni do ćwiczeń, są wyposażone w różne praktyczne funkcje. Poza kompresją polecaną technologią jest też system czterokierunkowej rozciągliwości materiału czy też technologia anti-odor, który ogranicza pocenie się i zapewnia lepszą przewiewność i oddychalność materiału.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl