fit.pl mobile logo

Jak wybierać buty trekkingowe damskie i męskie?

Buty trekkingowe to niezbędny element wyposażenia każdego miłośnika górskich wycieczek. W sklepach dostępne są różne modele takiego obuwia, dzięki czemu każdy może znaleźć idealny produkt dla siebie. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Sprawdź, jak wybierać buty trekkingowe damskie i męskie!

Planując wyprawę w góry trzeba pomyśleć o wyborze odpowiedniego obuwia. Na górskie wycieczki idealnie nadają się buty trekkingowe. Jeżeli zadajesz sobie pytanie, na co zwrócić uwagę wybierając buty górskie, zapoznaj się z naszym artykułem.

Buty trekkingowe damskie i męskie – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kupując buty trekkingowe damskie i męskie, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Odpowiednie buty powinny być przede wszystkim wygodne. Muszą również skutecznie chronić stopy przed twardą nawierzchnią, charakteryzować się dobrą przyczepnością do podłoża oraz odpowiednio stabilizować staw skokowy, co minimalizuje ryzyko skręcenia kostki. Dlatego warto zdecydować się na buty trekkingowe wysokie, które skutecznie zabezpieczają kostkę. Wysokie buty trekkingowe sprawdzą się przede wszystkim na dłuższe i trudniejsze szlaki. Z kolei na lżejsze trasy wystarczające mogą się okazać niskie buty trekkingowe. Warto pamiętać, że obuwie powinno być również dopasowane do pory roku. W sklepach dostępne są zarówno buty trekkingowe zimowe, jak i letnie. Przy wyborze butów trekkingowych koniecznie zwróć uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Zimą najlepiej wybrać obuwie wykonane ze skóry licowej lub nubukowej, połączonej z nieprzemakalną membraną. Z kolei od wiosny do jesieni idealnie sprawdzą się buty z oddychającej membrany GORE-TEX ze skórzanymi wstawkami. Przy zakupie obuwia trekkingowego bardzo ważny jest również dobór odpowiedniego rozmiaru. Dlatego kupując buty w sklepie internetowym, zwróć uwagę na wymiary podane w tabeli rozmiarów producenta.

Czyszczenie i pielęgnacja butów trekkingowych

Jeżeli chcesz, żeby Twoje buty trekkingowe służyły Ci przez długi czas, bardzo ważne jest odpowiednie czyszczenie i impregnacja obuwia. Sposób czyszczenia zależy od materiału, z którego zostało wykonane obuwie. W przypadku modeli ze skóry licowej, w celu usunięcia zabrudzeń wystarczy po prostu włożyć buty pod strumień letniej wody. Z kolei w przypadku butów wykonanych z nubuku lub zamszu dobrze sprawdzi się szczoteczka z plastikowym, delikatnym włosiem. Jeżeli zabrudzenia są trudne do usunięcia, konieczne może być użycie delikatnego mydła lub preparatów przeznaczonych specjalnie do czyszczenia zamszu i nubuku. Wnętrze obuwia najlepiej wyczyścić za pomocą ciepłej wody. Należy także pamiętać o praniu wkładek (wkładki skórzane należy prać ręcznie, a wkładki wykonane z innych materiałów można prać w pralce). Po oczyszczeniu należy wysuszyć buty w suchym i zaciemnionym miejscu. Warto również zadbać o regularną impregnację butów. Do tego celu przydadzą się preparaty przeznaczone specjalnie do konserwacji butów górskich. Na rynku dostępne są preparaty do butów wykonanych z różnych materiałów.

Buty trekkingowe męskie i damskie – gdzie kupić?

Jeżeli szukasz dobrych butów trekkingowych, z pewnością zadajesz sobie pytanie, gdzie kupić odpowiedni model. Wysokiej jakości damskie i męskie buty trekkingowe znajdziesz m.in. w sklepach internetowych. Czeka tam na Ciebie szeroki wybór obuwia górskiego w atrakcyjnych cenach.

Wybierając się na wycieczkę w góry, warto zadbać o wybór wygodnego, bezpiecznego i funkcjonalnego obuwia. Buty trekkingowe męskie i damskie to najlepszy wybór na górskie wyprawy. Dzięki naszym wskazówkom wybierzesz obuwie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Zobacz także:

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl