fit.pl mobile logo

Plecak turystyczny - na co zwrócić uwagę, by wybrać odpowiedni model?

Wędrówki po górach to popularny sposób spędzania wolnego czasu. Jednak bez odpowiedniego ekwipunku trudno przetrwać wielogodzinną eskapadę. Woda, kanapki, płaszcz przeciwdeszczowy, odzież na zmianę, plastry na ewentualne skaleczenia – wszystko to trzeba gdzieś pomieścić. Odpowiednio dobrany plecak turystyczny przynosi wybawienie. Jak go jednak dopasować? Na co zwrócić uwagę, by kupić dobry model?

Plecak turystyczny – gdzie szukać atrakcyjnych modeli?

Ekwipunek turysty udającego się w góry bywa rozbudowany. Napoje, prowiant, apteczka, odzież na zmianę, krem z filtrem UV, mapa, płaszcz przeciwdeszczowy czy też telefon komórkowy – to tylko niektóre rzeczy, które warto ze sobą zabrać. Dlatego tak ważnym elementem wyposażenia jest wygodny i pojemny plecak turystyczny. Odpowiednio dobrany pomieści wszystko, co zechcesz wziąć w góry.

Na rynku znaleźć można wiele ciekawych rozwiązań, które sprawdzają się podczas górskich wędrówek. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza plecaki turystyczne dostępne w sklepie Dobrenarty.pl. Szeroki wybór modeli sprawia, że każdy turysta jest w stanie znaleźć wariant dopasowany do indywidualnych potrzeb i upodobań. To rozwiązania, które możesz założyć nie tylko w góry. Sprawdzają się one doskonale także podczas wędrówek po mieście.

Szeroki wybór rozwiązań to z jednej strony zaleta, z drugiej jednak wada. Utrudnia bowiem podjęcie decyzji. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze plecaka podróżnego? Jakie parametry sprawdzić?

plecakturystyczny1

Jak wybrać plecak podróżny?

Najważniejszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze plecaka turystycznego, jest jego pojemność. Żeby dobrać litraż, trzeba przeanalizować swoje potrzeby. Im większy plecak, tym więcej ekwipunku się w nim zmieści – to oczywiste. Niestety, zwiększy to wagę bagażu. Dlatego wbrew pozorom warto postawić na mniejszy plecak podróżny i z rozsądkiem podejść do kwestii pakowania. Ograniczenie liczby zabieranych rzeczy z pewnością wyjdzie Ci na korzyść.

Oprócz pojemności istotna jest również konstrukcja plecaka. Optymalna liczba kieszeni i troków pozwoli zapakować cały niezbędny ekwipunek. Pozwoli również odpowiednio rozłożyć ciężar bagażu, co zwiększy komfort wędrówki.

Wygoda noszenia to kolejny istotny aspekt. Żeby ją zapewnić, dobry plecak turystyczny powinien mieć ergonomiczną konstrukcję, która będzie dopasowywać się do ruchów kręgosłupa. W tym kontekście ważną funkcją spełniają pasy ramienne. Powinny być odpowiednio wyprofilowane, co pozwoli odciążyć kręgosłup. Warto również sprawdzić, czy plecak został wyposażony w system wentylacyjny. Zapewni on cyrkulację powietrza, dzięki czemu skóra będzie się mniej pocić.

Plecaki turystyczne – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybór plecaka turystycznego to nie lada wyzwanie. Przyjrzeć należy się bowiem wielu kwestiom. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Istotnym parametrem jest wodoodporność materiału. Pogoda w górach dynamicznie się zmienia. Warto mieć to na uwadze i wybrać model, który jest odpowiednio zabezpieczony przed deszczem. Jeśli plecak podróżny nie jest wodoodporny, a bardzo przypadł Ci do gustu, nic straconego. W internecie dokupisz do niego pokrowiec, który ochroni go przed deszczem.

Przydatnym gadżetem może okazać się komin, w który wyposażony są niektóre plecaki turystyczne. Pozwala on zwiększyć rozmiary plecaka, a co za tym idzie zabrać ze sobą więcej rzeczy. Taki dodatek może okazać się niezwykle przydatny, zwłaszcza jeśli nie umiesz ocenić, jak dużego ekwipunku potrzebujesz.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl