fit.pl mobile logo

Jak wyglądają zajęcia aerial dance?

Gdy doświadczony sportowiec odrywa się od ziemi i wykonuje figury zapierające dech w piersiach, wydaje się, że taniec w powietrzu to coś bardzo trudnego – tylko dla zaawansowanych. Tymczasem na zajęcia aerial dance udać może się każdy. Jak taki trening wygląda w praktyce?

Z czego składa się trening aerial dance?

Budowa zajęć zależy od szkoły/trenera, ale każdy trening można podzielić na trzy zasadnicze części: rozgrzewającą, część główną oraz cool down.

  1. Rozgrzewka – trening aerial dance rozpoczyna się przygotowaniem ciała do ruchu. W tym celu uczestnicy wykonują ćwiczenia rozgrzewające, które mają pobudzić mięśnie do działania. Poza tym rozgrzewka zapobiega też kontuzjom podczas treningu i zwiększa zakres ruchu. Jej intensywność może być różna (zależnie od poziomu grupy, stylu trenera czy planów na trening).
  2. Część główna – to tutaj pojawiają się szarfa akrobatyczna, koła cyrkowe, hamaki i inne sprzęty służące do treningu właściwego. Trener uczy choreografii i kombinacji, zapoznaje uczestników z nowymi figurami. Asekuruje podczas ćwiczeń, zwraca uwagę na popełniane błędy. Dużą część treningu właściwego stanowią powtórki figur lub całych kombinacji.
  3. Cool down – to tzw. wyciszenie. Polega na uspokojeniu i rozluźnieniu organizmu po wysiłku fizycznym. Składa się z prostych ćwiczeń rozciągających, czasami także oddechowych.

Czy trening aerial dance jest bezpieczny?

Tak. Treningi aerial dance są prowadzone przez profesjonalistów, którzy posiadają odpowiednie certyfikaty i mają duże doświadczenie. Asekurują uczestników i doskonale wiedzą, na co zwrócić uwagę, by zmniejszyć ryzyko kontuzji. Poza tym ćwiczenia zawsze odbywają się na materacach, więc ryzyko urazu jest zminimalizowane.

Osoby niepewne powinien przekonać fakt, że istnieją nawet treningi na szarfach gimnastycznych dla dzieci. Skoro najmłodsi mogą trenować aerial, to dlaczego taniec w powietrzu miałby być niebezpieczny? Prowadzony przez profesjonalistę, na odpowiednio przygotowanym sprzęcie jest całkowicie bezpieczny (chociaż oczywiście zdarzają się kontuzje – jak w każdym sporcie).

“Nie mam kondycji, to nie dla mnie”...

Trening aerial dance jest dla każdego, bez względu na wiek, wzrost czy wagę. Co więcej, nie musisz mieć silnych rąk czy dużej elastyczności. To zajęcia mają Cię tego wszystkiego nauczyć. Warto zresztą podkreślić, że aerial dance łączy wiele dyscyplin: od tańca, przez akrobatykę, po kalistenikę. Ciało ćwiczone jest całościowo, a efektowne figury na chuście czy kole są zwieńczeniem podjętej pracy.

Brak kondycji czy siły nie jest przeciwwskazaniem do treningu. Świadomość tych “problemów” i chęć rozwoju powinny być motywacją, nie przeszkodą. Ponadto, zajęcia odbywają się w grupach podzielonych ze względu na poziom zaawansowania. Dzięki temu uczestnicy stoją przed podobnymi wyzwaniami i nikt nie jest dużo gorszy czy lepszy.

Chcesz rozpocząć przygodę z akrobatyką w powietrzu? Profesjonalna szarfa gimnastyczna dla dzieci i dorosłych czeka na Ciebie w sklepie https://flyingrose.pl/.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl