Jak zadbać o skórę twarzy podczas zajęć sportowych?

Okres świąteczny już dawno za nami, minuty uciekają szybciej niż nam się wydaje, czy nadal utrzymujesz się w swoich postanowieniach? Siłownia, basen, bieganie, codzienny trening jest bardzo ważny, aby utrzymać kondycję i czuć się lepiej. Dzięki niemu dbasz o zdrowie, ale czy tak samo dbasz również o skórę swojej twarzy?
2020-01-22 00:00
Udostępnij
Jak zadbać o skórę twarzy podczas zajęć sportowych?

Pierwszy krok jaki powinnaś wykonać wybierając się na zajęcia sportowe to rozważenie ich odpowiedniego doboru, również do typu…. Skóry. Tak, to bardzo ważne z perspektywy jej wyglądu, dlatego powinnaś pomyśleć również o niej!

Jeśli masz cerę trądzikową zdecydowanie nie będą służyły Ci zajęcia na basenie, ponieważ chlor może podrażniać. Zajęcia bardzo intensywne, podczas których mocno się pocimy również mogą niekorzystnie wpływać na ten typ skóry. Dlatego dobrą alternatywą będą np. zajęcia jogi.

Skóra sucha i wrażliwa również narażona jest na niekorzystny wpływ chloru, więc basen nie powinien być miejscem, który wybierzesz na codzienne ćwiczenia. Aby jeszcze bardziej nie wysuszyć cery rozważ inne zajęcia sportowe takie jak siłownia czy bieganie.

Posiadaczki cery naczynkowej powinny wybrać bardzo spokojne ćwiczenia, aby jeszcze bardziej nie obciążać naczyń krwionośnych. Zdecydowanie zrezygnuj ze sportów intensywnych.

Dokonałaś już wyboru? Świetnie, ale to dopiero początek. Teraz musisz wiedzieć jak dobrze zadbać o cerę przed i po treningu.

Przygotowując się do aktywności fizycznej nie zapomnij o dokładnym oczyszczeniu skóry z makijażu, nadmiaru sebum i wszelkich zanieczyszczeń. Przed ćwiczeniami zrób dokładny demakijaż, a następnie przemyj twarz żelem oczyszczającym. Niezależnie od intensywności treningu pierwszą z czynności, jaką powinnaś wykonać zaraz po wejściu do szatni/łazienki jest dokładne oczyszczenie twarzy. LUNA mini 3 to jedyne na rynku urządzenie oczyszczające, które uzupełni naszą potreningową pielęgnację. Ten kompaktowy model został zaprojektowany
z myślą o najbardziej wymagających pasjonatkach sportu. Delikatne, ale silnie działające pulsacje T-Sonic oraz ultra-miękkie, silikonowe włoski usuwają, nadmiar sebum i potu, skutecznie oczyszczają i odświeżają naszą cerę, pomagając przedłużyć jej promienny wygląd, który towarzyszy nam po każdym treningu.

W czasie aktywności fizycznej organizm oczyszcza się z toksyn, które razem z potem osiadają na naszej skórze, sprzyjając powstawaniu wyprysków. Dbajmy o naszą skórę, tak samo jak dbamy o nasze ciało w czasie treningu, a odwdzięczy się nam młodym wyglądem, pozbawionym niedoskonałości.