Fit School, czyli zajęcia z wirtualnym trenerem

W trzech pierwszych miesiącach funkcjonowania programu Fit School, opracowanego przez Fundację Medicover we współpracy z ekspertami, z bezpłatnych zajęć z wirtualnym trenerem skorzystało 9 243 uczniów i 154 nauczycieli w 63 szkołach.
2023-06-26 00:00
Udostępnij
Fit School, czyli zajęcia z wirtualnym trenerem

13 czerwca 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 402 w Warszawie odbył się Dzień Promocji Zdrowia. 240 uczniów wraz wychowawcami wzięło udział w treningu dostępnym na platformie Fit School, a także w zajęciach poświęconych zdrowemu odżywianiu.

– Jestem zachwycona zajęciami. Na co dzień dostrzegam, że coraz większym wyzwaniem jest zachęcenie uczniów do ruchu. Tym bardziej cieszę się, że uczniowie chętnie angażowali się w trening z wirtualnym trenerem. Obserwowałam trening i sama poczułam potrzebę przyłączenia się do ćwiczeń – komentuje Teresa Kołakowska, nauczyciel wspomagający w Publicznej Szkole Podstawowej nr 402 w Warszawie.

Program Fit School ruszył w marcu 2023 roku. W trzech pierwszych miesiącach z bezpłatnych zajęć z wirtualnym trenerem skorzystało już 9 243 uczniów i 154 nauczycieli w 63 szkołach.

– Sport w życiu każdego człowieka jest niezwykle potrzebny. Obecnie obserwujemy, że coraz młodsze dzieci funkcjonują głównie w cyfrowej rzeczywistości. Dlatego treningi z wirtualnym trenerem są doskonałym rozwiązaniem, aby nauczyciele mogli dotrzeć do uczniów i zmotywować ich do aktywności fizycznej – komentuje Paweł Lech, radny Rady m. st. Warszawy.

Projekt Fundacji Medicover jest skierowany do nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego oraz nauczycieli WF-u w całej Polsce. Fundacja bezpłatnie udostępnia gotowe zajęcia w formie filmów treningowych.

– Dzięki platformie Fit School mam dostęp do gotowych zajęć aktywności fizycznej. Wybieram dyscyplinę sportową, odpowiedni trening i dzieci ćwiczą, naśladując ruchy wirtualnego trenera. Mam pewność, że uczniowie ćwiczą bezpiecznie. Zestawy ćwiczeń przygotowali eksperci zdrowia i medycyny – dodaje Barbara Bałdyga, nauczyciel nauczania wczesnoszkolnego w Lublinie.