fit.pl mobile logo

Jatomi Challenge, czyli pojedynek mistrzów – część pierwsza już za nami!

10 maja w Jatomi Fitness Złote Tarasy odbył się pierwszy z czterech sportowych pojedynków, w których mierzą się zawodowi sportowcy i internetowe gwiazdy znane z zamiłowania do fizycznej aktywności. W premierowym starciu pierwszego w Polsce live fitness show zmierzyli się: Michał „Owca” Owczarzak, niekwestionowana gwiazda youtube’owego kanału Warszawski Koks, oraz Marcin Filipiak, utytułowany zawodnik kadry Polski Kettlebell. Challenge, którego wynik zaskoczył wszystkich, poprowadziły internetowe gwiazdy sportu - Fit Lovers

Jatomi Challenge to sportowe wyzwanie, w którym naprzeciw siebie stają profesjonalni zawodnicy i sportowi celebryci. W przygotowanych specjalnie dla nich „pojedynkach” muszą zmierzyć się ze sobą w różnych konkurencjach. Dodatkową dawkę adrenaliny stanowi fakt, że zawody transmitowane są na żywo na Facebooku – jest to pierwszy w Polsce live fitness show.

Profesjonalni sportowcy, którzy mierzą się z gwiazdami to uczestnicy inicjatywy Jatomi Champions – programu wsparcia treningowego dla młodych, zdolnych sportowców reprezentujących Polskę na międzynarodowych zawodach.

Premierowy odcinek serii spektakularnych pojedynków w ramach akcji Jatomi Challenge odbył się 10 maja w Warszawie i był transmitowany na żywo na Facebooku Jatomi Fitness. W klubie Jatomi w Złotych Tarasach Michał „Owca” Owczarzak z youtube’owego kanału Warszawski Koks zmierzył się z profesjonalnym zawodnikiem Kettlebell, Marcinem Filipiakiem. Do wykonania, jedno po drugim, było aż sześć ćwiczeń! Jak przebiegał ten emocjonujący pojedynek?

Konkurencja I: bieżnia

pojedynek


Pierwsze z zadań odbyło się na bieżniach napędzanych siłą mięśni ćwiczących na nich osób. Pojedynek, od początku wyrównany, rozpoczął się od najniższego obciążenia, które wraz z każdymi kolejnymi 30 sekundami zwiększało się o jeden stopień trudności. Konkurencja zakończyła się remisem – żaden z zawodników nie przerwał ćwiczenia, mimo osiągnięcia najwyższego możliwego poziomu ciężkości. Sędziowie-prowadzący, czyli duet Fit Lovers byli pod ogromnym wrażeniem wytrzymałości i woli walki zawodników i każdemu z nich przyznali po 1 punkcie.

Konkurencja II: pompki

pojedynek2


W drugim ćwiczeniu Owca i Marcin Filipiak stanęli naprzeciwko siebie w pojedynku na liczbę pompek. Na znak prowadzącego, każdy z zawodników wykonywał ćwiczenie i wracał do pozycji wyjściowej. Z tego starcia, z przewagą jednej wykonanej pompki, zwycięsko wyszedł Marcin. Reprezentant Polski Kettlebell wykonał 41 powtórzeń, co okazało się już zbyt dużym wysiłkiem dla Michała „Owcy”.

Konkurencja III: wskoki i przysiady

pojedynek3


Trzecie zadanie składało się z dwóch ćwiczeń: wskoków na skrzynię oraz przysiadów z workiem bułgarskim. Każdy z elementów tej części pojedynku wykonywany był seriami po 5 powtórzeń. Wygrywał zawodnik, który w 5-minutowym limicie czasu wykonał prawidłowo więcej serii. To wyzwanie także okazało się łatwiejsze dla Marcina, uczestnika programu Jatomi Champions. Na półmetku zawodowy sportowiec prowadził więc 3:1.

Konkurencja IV: przysiad na bosu

pojedynek4


„Owca” zaczął odrabiać straty w konkurencji wymagającej niezwykłej wytrzymałości i umiejętności utrzymania równowagi – przysiadach na bosu. W tym zadaniu zwycięzcą zostawał ten z zawodników, który dłużej utrzymał poprawną pozycję na tym wymagającym przyrządzie. Chociaż ta konkurencja bardzo zmęczyła obu uczestników, bardziej wytrwały okazał się Michał, którego przysiad trwał dłużej.

Konkurencja V: podciąganie

pojedynek5


Przedostatnie ćwiczenie odbyło się w strefie wolnych ciężarów, gdzie zawodnicy mieli za zadanie wykonać jak największą liczbę podciągnięć w określonym limicie czasu. W ciągu 5 minut Owcy udało się wykonać aż 48 powtórzeń, podczas gdy Marcinowi – 36. Tuż przed finałową konkurencją emocje sięgnęły więc zenitu: znów był remis, a o wygranej miała rozstrzygnąć najbardziej zróżnicowana technicznie z dotychczasowych konkurencji.

Konkurencja VI: wymachy ketlem, wyrzut wall balla i wyciskanie

pojedynek6


Finałowa konkurencja składała się z 3 ćwiczeń: wymachów ketlem, wyrzutu wall ballem i wyciskaniem sztangi w bicepsie. Zawodnicy wykonywali serie ćwiczeń, po 10 powtórzeń każde. Wygrywał ten, który w 5-minutowym limicie czasu wykonał więcej serii. Choć przez dłuższy czas wydawało się, że to Marcin lepiej radzi sobie z zadaniem (w końcu wymachy ketlem to jego specjalność!) i zostawi przeciwnika daleko w tyle, Owcy udało się nadrobić straty i… wykonać tyle samo serii, co mistrz kettlebell.

Pojedynek zakończył się niespodziewanym remisem 4:4. Dotrzymać kroku mistrzowi to naprawdę duże osiągnięcie! – powiedział Marcin „Owca” Owczarzak tuż po zakończonym pojedynku.

Po kilku minutach przerwy uczestnicy premierowego odcinka Jatomi Challenge udzielili wywiadu prowadzącym, w którym odpowiedzieli na pytania dotyczące ich dyscyplin i codziennych treningów. Pytania zadawali widzowie relacji live na Facebooku, bezpośrednio pod transmisją, co umożliwiło fanom obu zawodników lepsze poznanie swoich sportowych idoli.


To nie koniec sportowych emocji! Kolejne pojedynki odbędą się już niebawem w Krakowie, Wrocławiu i Gdyni.
Wszystkie będą transmitowane na żywo na Facebooku www.facebook.com/JatomiFitnessPolska:
Kraków – 17 maja, godz. 19:00
Wrocław – 24 maja, godz. 19:00
Gdynia – 31 maja, godz. 19:00

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl