fit.pl mobile logo

Jatomi Challenge, czyli pojedynek mistrzów – część pierwsza już za nami!

10 maja w Jatomi Fitness Złote Tarasy odbył się pierwszy z czterech sportowych pojedynków, w których mierzą się zawodowi sportowcy i internetowe gwiazdy znane z zamiłowania do fizycznej aktywności. W premierowym starciu pierwszego w Polsce live fitness show zmierzyli się: Michał „Owca” Owczarzak, niekwestionowana gwiazda youtube’owego kanału Warszawski Koks, oraz Marcin Filipiak, utytułowany zawodnik kadry Polski Kettlebell. Challenge, którego wynik zaskoczył wszystkich, poprowadziły internetowe gwiazdy sportu - Fit Lovers

Jatomi Challenge to sportowe wyzwanie, w którym naprzeciw siebie stają profesjonalni zawodnicy i sportowi celebryci. W przygotowanych specjalnie dla nich „pojedynkach” muszą zmierzyć się ze sobą w różnych konkurencjach. Dodatkową dawkę adrenaliny stanowi fakt, że zawody transmitowane są na żywo na Facebooku – jest to pierwszy w Polsce live fitness show.

Profesjonalni sportowcy, którzy mierzą się z gwiazdami to uczestnicy inicjatywy Jatomi Champions – programu wsparcia treningowego dla młodych, zdolnych sportowców reprezentujących Polskę na międzynarodowych zawodach.

Premierowy odcinek serii spektakularnych pojedynków w ramach akcji Jatomi Challenge odbył się 10 maja w Warszawie i był transmitowany na żywo na Facebooku Jatomi Fitness. W klubie Jatomi w Złotych Tarasach Michał „Owca” Owczarzak z youtube’owego kanału Warszawski Koks zmierzył się z profesjonalnym zawodnikiem Kettlebell, Marcinem Filipiakiem. Do wykonania, jedno po drugim, było aż sześć ćwiczeń! Jak przebiegał ten emocjonujący pojedynek?

Konkurencja I: bieżnia

pojedynek


Pierwsze z zadań odbyło się na bieżniach napędzanych siłą mięśni ćwiczących na nich osób. Pojedynek, od początku wyrównany, rozpoczął się od najniższego obciążenia, które wraz z każdymi kolejnymi 30 sekundami zwiększało się o jeden stopień trudności. Konkurencja zakończyła się remisem – żaden z zawodników nie przerwał ćwiczenia, mimo osiągnięcia najwyższego możliwego poziomu ciężkości. Sędziowie-prowadzący, czyli duet Fit Lovers byli pod ogromnym wrażeniem wytrzymałości i woli walki zawodników i każdemu z nich przyznali po 1 punkcie.

Konkurencja II: pompki

pojedynek2


W drugim ćwiczeniu Owca i Marcin Filipiak stanęli naprzeciwko siebie w pojedynku na liczbę pompek. Na znak prowadzącego, każdy z zawodników wykonywał ćwiczenie i wracał do pozycji wyjściowej. Z tego starcia, z przewagą jednej wykonanej pompki, zwycięsko wyszedł Marcin. Reprezentant Polski Kettlebell wykonał 41 powtórzeń, co okazało się już zbyt dużym wysiłkiem dla Michała „Owcy”.

Konkurencja III: wskoki i przysiady

pojedynek3


Trzecie zadanie składało się z dwóch ćwiczeń: wskoków na skrzynię oraz przysiadów z workiem bułgarskim. Każdy z elementów tej części pojedynku wykonywany był seriami po 5 powtórzeń. Wygrywał zawodnik, który w 5-minutowym limicie czasu wykonał prawidłowo więcej serii. To wyzwanie także okazało się łatwiejsze dla Marcina, uczestnika programu Jatomi Champions. Na półmetku zawodowy sportowiec prowadził więc 3:1.

Konkurencja IV: przysiad na bosu

pojedynek4


„Owca” zaczął odrabiać straty w konkurencji wymagającej niezwykłej wytrzymałości i umiejętności utrzymania równowagi – przysiadach na bosu. W tym zadaniu zwycięzcą zostawał ten z zawodników, który dłużej utrzymał poprawną pozycję na tym wymagającym przyrządzie. Chociaż ta konkurencja bardzo zmęczyła obu uczestników, bardziej wytrwały okazał się Michał, którego przysiad trwał dłużej.

Konkurencja V: podciąganie

pojedynek5


Przedostatnie ćwiczenie odbyło się w strefie wolnych ciężarów, gdzie zawodnicy mieli za zadanie wykonać jak największą liczbę podciągnięć w określonym limicie czasu. W ciągu 5 minut Owcy udało się wykonać aż 48 powtórzeń, podczas gdy Marcinowi – 36. Tuż przed finałową konkurencją emocje sięgnęły więc zenitu: znów był remis, a o wygranej miała rozstrzygnąć najbardziej zróżnicowana technicznie z dotychczasowych konkurencji.

Konkurencja VI: wymachy ketlem, wyrzut wall balla i wyciskanie

pojedynek6


Finałowa konkurencja składała się z 3 ćwiczeń: wymachów ketlem, wyrzutu wall ballem i wyciskaniem sztangi w bicepsie. Zawodnicy wykonywali serie ćwiczeń, po 10 powtórzeń każde. Wygrywał ten, który w 5-minutowym limicie czasu wykonał więcej serii. Choć przez dłuższy czas wydawało się, że to Marcin lepiej radzi sobie z zadaniem (w końcu wymachy ketlem to jego specjalność!) i zostawi przeciwnika daleko w tyle, Owcy udało się nadrobić straty i… wykonać tyle samo serii, co mistrz kettlebell.

Pojedynek zakończył się niespodziewanym remisem 4:4. Dotrzymać kroku mistrzowi to naprawdę duże osiągnięcie! – powiedział Marcin „Owca” Owczarzak tuż po zakończonym pojedynku.

Po kilku minutach przerwy uczestnicy premierowego odcinka Jatomi Challenge udzielili wywiadu prowadzącym, w którym odpowiedzieli na pytania dotyczące ich dyscyplin i codziennych treningów. Pytania zadawali widzowie relacji live na Facebooku, bezpośrednio pod transmisją, co umożliwiło fanom obu zawodników lepsze poznanie swoich sportowych idoli.


To nie koniec sportowych emocji! Kolejne pojedynki odbędą się już niebawem w Krakowie, Wrocławiu i Gdyni.
Wszystkie będą transmitowane na żywo na Facebooku www.facebook.com/JatomiFitnessPolska:
Kraków – 17 maja, godz. 19:00
Wrocław – 24 maja, godz. 19:00
Gdynia – 31 maja, godz. 19:00

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl