fit.pl
0000-00-00 00:00
Udostępnij
Joanna Jabłczyńska i Piotr Kiszka
 Para 3. Joanna Jabłczyńska i Piotr Kiszka


Joanna Jabłczyńska

Znamy ją przede wszystkim z serialu "Na Wspólnej", gdzie gra Martę Hoffer. Po raz pierwszy na scenie pojawiła się kiedy miała 8 lat. Jako solistka występowała z zespołem "Fasolki" w kraju i za granicą. Poza tym występowała w programach dla dzieci (Tik-tak, Teleranek). Kilka lat temu zaczęła też dubbingować filmy. Szukano pilnie dziewczynki, która potrafi śpiewać do bajki "Smok Puff" i ktoś polecił właśnie ją. Poprzedniczka wybrana podczas castingów po prostu rozchorowała się, a Krzysztof Kołbasiuk uparł się, że tej roli nie może czytać dorosła aktorka udająca dziecko. Od tamtej pory jej głos można było usłyszeć w takich produkcjach jak "Król Lew II", "101 Dalmatyńczyków", "Grinch - świąt nie będzie", "Mała Syrenka". Poza tym jako sukces traktuje udział w "Dziadach" w reż. J. Englerta w Teatrze Telewizji. Podkreśla, że wiele zawdzięcza rodzicom, którzy bardzo ją wspierali i poświęcali swój czas jeżdżąc z nią na castingi. Dzięki temu zagrała główną rolę w filmie dla dzieci "Trzy szalone zera" , a także pojawiła się m.in. w filmach  "Wyrok na Franciszka Kłosa", "Duża przerwa" , "Nigdy w życiu" .
Wie, że aktorstwo to trudny i niepewny zawód, dlatego zdecydowała się na bardziej praktyczne wykształcenie. Obecnie jest studentką prawa.
"Taniec z gwiazdami" oglądała w studio kibicując Kubie Wesołowskiemu. Wspomina, że program od początku bardzo się jej podobał. Tak bardzo, że marzyła o tym, żeby samej zatańczyć na parkiecie studia i udało się!

Piotr Kiszka

Podobnie jak większość tancerzy, początki swojej kariery tanecznej wspomina podobnie. Po raz pierwszy na lekcje tańca został zaprowadzony siłą, miał wtedy 8 lat. Jego wychowawczyni podobno stwierdziła, że Piotr ma "dryg" do tańca, a mama postanowiła nie zaprzepaścić talentu syna i zapisała go do szkoły tańca. I miały rację, bo jego niechęć nie trwała długo.

Jego najważniejsze osiągnięcia taneczne to: wielokrotny tytuł Mistrza Okręgu Podkarpackiego, i V-ce Mistrzostwo Okręgu Lubelskiego, finały Akademickich Mistrzostw Polski w tańcach latynoamerykańsich. Piotr tańczył również w formacji tanecznej "Takt" z Chełma, z którą trzykrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski Formacji Tanecznych oraz VI miejsce na Mistrzostwach Świata we Lwowie. Ma klasę taneczną S (najwyższa klasa międzynarodowa) w tańcach latynoamerykańskich.

Poza tym Piotr jest absolwentem Akademii Rolniczej, jako magister inżynier rolnictwa specjalizuje się technice komputerowej w inżynierii rolnej. Jego dyplom jednak kurzy się w szufladzie, bo jego prawdziwe powołanie to taniec. Ponad dwa lata temu zrezygnował z udziału w turniejach tanecznych i założył własną szkołę tańca w Stalowej Woli. Nigdy nie myślał o udziale w programie "Taniec z gwiazdami". Na casting przyjechał, bo chciał, żeby ktoś obiektywny ocenił jego taneczne umiejętności. Okazało się, że nie tylko usłyszał najbardziej budującą w swoim życiu opinię, ale dostał propozycję wystąpienia w programie.


www.fit.pl