Jose Torres - kwintesencją salsy jest energia!

Jose Torres – znakomity artysta, wszechstronny muzyk, pochodzący z Kuby, wirtuoz instrumentów perkusyjnych, miłośnik salsy, portalowi FIT zdradził czego warto szukać w salsie oraz opowiedział o swoim zamiłowaniu do muzyki i koncertów na żywo
fit.pl
2011-07-06 00:00
Udostępnij
Jose Torres - kwintesencją salsy jest energia!
Jose, wspaniale rozgrzewasz atmosferę na scenie, widzowie wprost szaleją, gdy słyszą pierwsze dźwięki twojej muzyki, jak Ty to robisz?


Jest taka tajemnica tej muzyki rytm, energia i te fluidy, które dzięki niej się wytwarzają, że to się udziela po prostu wszystkim. Ale dzisiaj było naprawdę bardzo wyjątkowo: wiadomo, że jeśli widownia jest duża, na koncercie są tłumy, nam artystom jest łatwiej.

Natomiast jeśli jest bardziej kameralnie, trzeba pokazać publiczności, jak ważne jest dla nas to,  że bawią się razem z nami, dlatego ta energia musi mocno wychodzić ze sceny.

jose2

A tak naprawdę kwintesencją tej muzyki, jest to, by się nią dzielić z ludźmi!

Salsa jest w Tobie, jak się na Ciebie patrzy ma się wrażenie, że rytm i taniec masz we krwi.  A co z tymi, którzy na co dzień walczą z apatią i częściej wybierają łóżko niż aktywność? Jak ich zachęcić do salsy?

Warto, żeby ludzie szukali salsy, nawet na własną rękę, ponieważ nadal jest mało tego tańca w mediach, warto zacząć od interentu. Mogą to być zarówno filmy, teledyski  a jeśli ktoś chce, także w sklepach płytowych. Wtedy jest już łatwiej wyciagnąć energię z tej muzyki i tańca. Nawet w największym zmęczeniu, gdy wychodzę na scenę, dzięki niej zapominam o bożym świecie!

Co radzisz tancerzom, którzy chcieliby związać swoją przyszłość z salsą lub dopiero zaczynają swoją przygodę z tym tańcem?

Najważniejsze to poczuć ten rytm, zrozumieć go, dlatego tancerze, którzy chcieliby tańczyć salsę powinni dużo słuchać muzyki. Tak naprawdę różnych zespołów i różnych stylów, bo kwintesencją salsy jest energia w wielu jej wymiarach.

Od zawsze chciałeś być muzykiem, występować na scenie?

Chyba zawsze to gdzieś we mnie tkwiło. 0d 10 lat jestem z nią mocno związany i chyba przy muzyce umrę;-)

Jesteś bardzo aktywnym człowiekiem czy oprócz tego, że dużo tańczysz i ruszasz się na scenie, masz jakąś swoją ulubioną dyscyplinę sportową?

Prowadzę normalny tryb życia natomiast dużo gram w tenisa, w szachy i  to pierwsze jest chyba bardziej dyscypliną sportową.

Jesteś bardziej związany z Kubą czy Polską?

Czuję się  zarówno Kubańczykiem, jak i Polakiem z całym systemem zachowań Polaków a dzięki temu jestem bogatszy.

Co chciałbyś powiedzieć swoim fanom?


Chciałbym, by jak najczęściej pojawiali się na naszych imprezach, a w szczególności śledzili nasze trasy koncertowe;-)

Dziękuję za rozmowę!

 

Rozmawiała: Marta Kania

www.fit.pl