fit.pl mobile logo

Konrad Balcerzak: Dwa lata przerwy, potem Arnold Classic

Z Konradem Balcerzakiem – mistrzem świata kulturystyki juniorów rozmawiamy o początkach przygody z tym sportem, kulisach przygotowań i planach na przyszłość.
Jak długo zajmujesz się kulturystyką?

Kulturystyką zajmuję się od 2008 roku, czyli od szesnastego roku życia.


Czyli trochę czasu potrzeba by osiągnąć taką formę jaką prezentujesz obecnie...

Tak, to zajmuje lata. Wiadomo, z roku na rok co raz lepsze osiągałem rezultaty, a to motywowało mnie do dalszej pracy. W 2008 roku kiedy wystartowałem w debiutach w Ostrowi Mazowieckiej nieoczekiwanie dla mnie zająłem 2. miejsce, co zmotywowało mnie do dalszej pracy. Dostałem się do kadry Polski i od tamtej pory cały czas w niej jestem. Zaczynało się od mniejszych zawodów ogólnopolskich. Teraz celuję tylko w mistrzostwa Polski. W 2011 roku zająłem 3. miejsce na mistrzostwach świata juniorów. W tamtym roku wywalczyłem już mistrzostwo świata juniorów w kulturystyce klasycznej, a także mistrzostwo Polski.

Nie ciągnie Cię do bardziej prestiżowych zawodów, na przykład Arnold Classic?

Jak na razie całe moje życie podporządkowane jest kulturystyce. We wrześniu otwieram w Otwocku swój klub. Na razie zajmuję się nim, a starty przewiduję dopiero na 2016 rok. Będę chciał wtedy spełnić swoje marzenie i wystartować właśnie na Arnold Classic. Niestety w tym roku nie udało mi się jechać, ponieważ wychodziłem w piątek na mistrzostwach Polski juniorów w październiku, a w sobotę był Puchar Polski, który był jednocześnie eliminacjami do Arnold Classic. Powiem szczerze, że nie wierzyłem w swoje możliwości i nie wystartowałem w Pucharze Polski. Na drugi dzień bardzo tego żałowałem, bo trener swoim okiem ocenił i powiedział, że byłbym trzeci, a do szóstego miejsca był łapany skład na Arnolda. Trochę więc tego żałuję, ale jak na ten rok jest fajnie.

A jak wyglądają przygotowania do takich zawodów od strony technicznej? Współpracujesz z dietetykiem, który stoi nad Twoim talerzem? A może wszystkim zajmujesz się sam?

Od zawsze, a właściwie odkąd zacząłem trenować moim dietetykiem, trenerem i mentorem jest właściciel siłowni, do której przyszedłem jako pierwszej. Jest to Bogusław Borkowski z Legionowa, za co bardzo mu dziękuję. Połowa mojego sukcesu jest w jego głowie i jego rękach można powiedzieć. A ja po prostu dawałem 100%, a nieraz nawet 110% z siebie, żeby było jak najlepiej i z roku na rok był postęp. Wiadomo, że gdybym wystartował raz, potem zrobił sobie przerwę to pewnie nie było by takich rezultatów. Startowałem trzy lata z rzędu w pięciu sezonach na sześć, bo mam w każdym roku sezon wiosenny i jesienny. Czyli organizm był już bardzo zmęczony, ale wiadomo, że jak co roku spala się ten tłuszcz, to on nie zalega i to jest tkanka luźna. Im krócej zalega tym szybciej się go spala. Z roku na rok ta forma była co ta lepsza.

 Jakie masz plany na przyszłość?

Teraz robię sobie dla lata przerwy. Przeszedłem już na seniora – koniec 2013 roku był też końcem mojej kariery juniorskiej. Zakończyłem ją dwoma pierwszymi miejscami. A teraz celuję w seniora, gdzie muszę zrobić siedem kilogramów mięśni i daję na to sobie dwa lata. Tyle potrzeba, żeby to fajnie ubić, żeby to jakościowo wyglądało. No i wiadomo, z takim tytułem to już nie można sobie pozwolić na byle jaką formę. Będę się starał, żeby było jak najlepiej.

 Dzięki za rozmowę i powodzenia.

Dziękuję i pozdrawiam.

rozmawiał: Łukasz Pęksyk
fot. Aneta Jemioł
www.kulturystyka.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl