fit.pl mobile logo

Magdalena Andrzejewska - każdy trening crossfit daje nowe bodźce

Magdalena Andrzejewska mieszka i pracuje we Wrocławiu. Na co dzień jest trenerem personalnym i managerem klubu CrossFit Mjollnir, gdzie trenuje CrossFit. Magdalena Andrzejewska stanęła na najwyższym stopniu podium zawodów 2012 Reebok CrossFit Fitness Championship w kategorii kobiet  
andrzejewskaNa wstępie gratuluję wygranej w Reebok CrossFit Fitness Champioship w Krakowie. Czym jest dla Pani ta wygrana?

Przede wszystkim, jak dla każdego sportowca jest to ogromna satysfakcja z osiągniętego rezultatu, zwłaszcza, że były to pierwsze Mistrzostwa. Mam nadzieję, że jest to początek historii tej dyscypliny sportu w Europie.

Długo przygotowywała się Pani do zawodów?

Od 9 roku życia trenowałam kolejno 4 dyscypliny, wiec moje doświadczenie sportowe bardzo mi pomogło w przygotowaniach do tych zawodów. Treningi crossfit’owe rozpoczęłam półtora roku temu, zaś do zawodów zaczęłam przygotowania niecały rok temu. Dość krótko, żeby mierzyć się z Elitarną Grupą Crossfit’ową na Świecie, a i u nas nie było łatwo. Dziewczyny były naprawdę dobrze przygotowane.

Co było najtrudniejsze podczas zawodów?

Sądzę, że parogodzinna koncentracja startowa, którą trzeba było utrzymać na wciąż narastającym zmęczeniu. Musieliśmy się zmierzyć z 4-oma startami, z których każdy ważył na wyniku i lokacie.

Czym dla Pani osobiście jest crosffit? Dlaczego to właśnie tym, a nie innym sportem się Pani zainteresowała?

Pasją do crossfit’u zaraził mnie kolega z Klubu Crossfit Mjollnir, Rommel Picon, który również startował w tych zawodach. Jest to bardzo wszechstronna dyscyplina, a każdy trening niesie nowe bodźce. Ale najbardziej istotna jest tu społeczność, której się łaknie po 26 latach bytowania w sporcie. To jest niebywałe, jak bardzo ludzie, z którymi ćwiczę na co dzień w klubie pomogli mi na zawodach, dopingując podczas startów.

Jak zdefiniowałaby Pani crossfit?

Crossfit to ciągle zmienny, wysoce intensywny funkcjonalny ruch. Często jednak mówię, że jest to trening dla wytrwałych mężczyzn i ambitnych kobiet.

Co daje trening crossfit?

Jest to połączenie trzech dyscyplin sportu, które dają wielokierunkowe, pełne przygotowanie sprawnościowe człowieka bez względu na wiek czy doświadczenia sportowe. Jest to trening, którego może uprawiać każdy w miarę swoich możliwości, dla poprawy sprawności i samopoczucia w wersji treningu rekreacyjnego. Oczywiście, jako sport wyczynowy jest trudny, a przygotowania mordercze, więc pokłon ogromy w stronę tych, którzy to wyzwanie podejmują. Dopełnieniem jest tu społeczny aspekt, który łączy ludzi nie tylko w grupie treningowej, klubie, czy w danym kraju. Zawiązują się tu znajomości międzynarodowe :)

[-------]

Trening crossfit odbywa się nie tylko na siłowni, ale przede wszystkim w terenie. To alternatywa dla treningu w siłowni?

To zupełnie inny trening, inny ma cel. W kulturystyce ludzie chcą przede wszystkim wyglądać, a w treningu crossfit’owym chcą być przede wszystkim sprawni, sylwetka jest tu dana w pakiecie :)

Każdy może trenować crossfit? Nawet początkująca osoba, dopiero zaczynająca przygodę z fitness?
U nas w Crossfit Mjollnir ćwiczą ludzie na bardzo różnym stopniu sprawności, w różnym wieku, są osoby po kontuzjach, z różnymi schorzeniami, ale i zapaleńcy, sportowcy różnych dyscyplin. Zatem mogę powiedzieć, że jest dla wszystkich.

A jak wygląda Pani codzienny trening? Jak długo i jak często Pani trenuje?

W okresie przygotowawczym i przedstartowym miałam 11-12 treningów w tygodniu, rozłożonych na 5 dni treningowych i 2 dni regeneracji. Mój dzień rozpoczynał się o 5:00 rano i kończył o 23:00-24:00. Oprócz treningów jest jeszcze codzienna praca i to co najważniejsze, to moja córcia  teraz powoli wchodzę w okres roztrenowania i regeneracji, żeby za miesiąc ruszyć „pełną parą”. Dni treningowe mam podzielone tematycznie, ponieważ oprócz crossfit’u, startuję w zawodach biegowych.

Jak wiele ćwiczeń jest w Pani repertuarze?

Dużo, dlatego crossfit nigdy mi się nie znudzi :). Weightlifting, metabolic kondition & gimnastic . Jestem crossfiterem i biegaczem, tu repertuar ćwiczeń jest obszerny.

Co Pani najbardziej lubi w treningu crossfit?

Każdy trening jest inny. Powtarzam w.o.d. tylko, żeby sprawdzić jak daleko poszedł progres. Widzę, jak moje ciało rozwija się wszechstronnie, a sylwetka dana mi jest w pakiecie  Trening ten doskonale uzupełnia mi przygotowanie biegowe, co widzę zwłaszcza podczas startów na podbiegach, gdzie samo wybieganie już nie wystarczy. Mogę śmiało powiedzieć, że jestem sprawnym człowiekiem. Widzę te rezultaty również u podopiecznych naszego klubu Crossfit Mjollnir.

Pani przygoda z crossfit to nie początek przygody z aktywnością fizyczną.

Na początku było: akrobatyka sportowa ( 2 lata ), piłka ręczna (6 lat ), lekkoatletyka – 400m,800m ( 3,5 roku), Taekwondo ITF ( 2 lata ). Dyscypliny te uprawiałam wyczynowo, oprócz tego miałam przyjemność poznać wiele innych możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego: żeglarstwo, pływanie, trekking górski, jazda konna…

Jak osiągnąć sukces w crossfit?

Przygotowanie do zawodów to ciężka praca, systematyczność, zdyscyplinowanie, oprócz zdolności motorycznych jest ogrom technik, które trzeba szlifować. Tu trzeba mieć świadomość, że wiele jest jeszcze do zrobienia. Wygrana w Krakowie dała ogromną satysfakcję i mobilizuje do dalszej pracy, ale do tych najlepszych mam jeszcze wiele, wiele godzin treningu przed sobą.

Czy według Pani CrossFit zarówno jako dyscyplina sportowa, ale także i jako rodzaj codziennego treningu ma przed sobą ciekawą przyszłość?

Zawody Crossfit Games, jak i te w Europie pokazały, że jest to sport bardzo widowiskowy, a to sprawia, że jest to sport przyszłościowy, bo i medialny. W codziennym treningu daje szybkie rezultaty sprawnościowe, trenujący crossfit tworzą społeczność, bardzo otwartą grupę pozytywnie zakręconych, tu chce się zmienić styl życia, na zdrowy, aktywny.

Jakby Pani zachęciła do sprawdzenia się w tej formie wysiłku potencjalnego chętnego?

Crossfit niesie ze sobą w pakiecie ładną sylwetkę, dobre samopoczucie, euforyczny nastrój, pełne zadowolenie z własnych wyników. Systematyczny trening poprawia jakość życia poprzez zwiększenie się możliwości ruchowych, odporność na zmęczenie i stres. Ja na trening przychodzę, żeby spotkać się z grupą. Razem podejmujemy wyzwanie, by po zakończonym treningu z zadowoleniem pogratulować sobie osiągnięć. Każdy może podjąć to wyzwanie na miarę swoich możliwości.

Rozmawiała: Ola Załęska

www.fit.pl
 

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl